PDA

View Full Version : سوال: تعدادی سوال در مورد خاصیتها و رویداد های کنترل های نوشته شده توسط برنامه نویس

VSDotNet
پنج شنبه 16 تیر 1390, 10:55 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان من تعدادی سوال در مورد خاصیتها و رویداد ها دارم که در ادامه ببیان می کنم
1- ساخت خاصیت های تودرتو مانند خاصیت Item که زیر مجموعه هایی مانند Add .... دارد.
2- حذف خاصیت ها و رویدادهایی که برنامه بطور پیش فرض به کنترل های ساخته شده توسط کاربر می دهد.
2- ساخت رویداد ( Event ) برای کنترل
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :افسرده:
خواهش می کنم کمکم کنید چون چند هفته دنبال جواب این سوالات هستم و در سایت های مختلفی نیز این سوالات را مطرح کرده ام اما پاسخی نیافته ام.
:گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :افسرده:

bnnoor
پنج شنبه 16 تیر 1390, 13:49 عصر
دوست عزیز برای اینکه از پایه با نوشتن کلاسها و رویداد ها اشنا بشید و خودتون بتونید تمام مسائل رو درک کنید پیشنهاد میدم که کتاب آموزش ویژوال بیسیک دات نت نوشته امیر احسانی و حامد بنایی رو از نت دانلود کنید و با دقت صفحات 59 تا 70 رو مطالعه کنید . مطمئن باشید با مطالعه این قسمت ها هم اطلاعات خوبی در مورد کار با کلاس ها یاد میگیرید و هم مشکلتون رو حل می کنید .

VSDotNet
پنج شنبه 16 تیر 1390, 17:11 عصر
اتفاقا من برنامه نویسی دات نت را با همین کتاب شروع کردم، اما سوال های من،
1- در مورد ویرایش و یا حذف خاصیت ها و رویدادهایی که با ساخت یک User Control توسط VB ایحاد می شوند می باشد.
2- و زیر مجموعه دار شدن یک خاصیت
و هدفم از این کار یک جور دسته بندی کردن خاصیت ها، توابع و .... می باشد.

bnnoor
پنج شنبه 16 تیر 1390, 19:45 عصر
اتفاقا من برنامه نویسی دات نت را با همین کتاب شروع کردم، اما سوال های من،
1- در مورد ویرایش و یا حذف خاصیت ها و رویدادهایی که با ساخت یک User Control توسط VB ایحاد می شوند می باشد.
2- و زیر مجموعه دار شدن یک خاصیت
و هدفم از این کار یک جور دسته بندی کردن خاصیت ها، توابع و .... می باشد.

در رابطه با سوال اول شما باید کلاسهای اصلی ویژوال رو ویرایش کنید که فکر نمیکنم چنین امکانی وجود داشته باشه ( البته گفتم فکر نمیکنم حتما هست و من بلد نیستم چون چیزی نشد نداره :لبخند:)
سوال دوم هم درست متوجه نشدم .....

VSDotNet
جمعه 17 تیر 1390, 16:37 عصر
:گریه::گریه::گریه:منظورم مانند خاصیت Items کنترل ListBox می باشد که زیر مجموععه هایی مانند Add Item دارد.
برای توضیح بیشتر می خواهم خاصیت با نام Active که توابعی نا بام Path و Name و Subهایی با نام add و Delete و خاصیتی با تام Item زیر مجموعه آن باشند، مانند یک ساختار.
Thank you
بابت راهنمایی تان.:قهقهه:

VSDotNet
دوشنبه 20 تیر 1390, 10:21 صبح
سوالم را بهتر توضیح می دهم
مانند خاصیت Items کنترل Listbox که بس از گذاشتن . Add Clear .... را نمایش می دهد.
اگر کسی می تواند من را راهنمایی کند.

VSDotNet
سه شنبه 21 تیر 1390, 16:53 عصر
واقعا کسی پیدا نمی شه که جواب این سوال رو بلد باشه ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!:متعجب::متعجب:: تعجب::متعجب::متعجب: