PDA

View Full Version : مشكل با دستور select در پايگاه داده

behnambest2000
جمعه 17 تیر 1390, 01:59 صبح
سلام دوستان

من يه سايت مي خوام بسازم قسمت ثبت نامش رو نوشتم و تمام اطلاعات رو با SqlDataSource1 ذخيره مي كنه الان مي خوام يه لوگين بسازم كه اگه تو پايگاه داده تو فيلد مورد نظر يوزرنيم و پسورد با هم برابر بود تو يك ليبل بنويسه ورود موفقيت آميز . زبان برنامه vb.net بخش asp

نام جدول : beh
نام فيلد ها : username و pass

dontspeak
جمعه 17 تیر 1390, 11:23 صبح
سلام دوست عزیز این فقط یه پیشنهاده. بهتره از کنترلهای لاگین خود asp استفاده کنید. مگر اینکه کاملا به همه چیزش مسلط باشید. بهر حال
برای این کار باید هم یوزر و هم پسورد رو از دیتابیس بخونی اگه اگه با ورودی تکس باکست برابر بود یه پیغام بده. اما برای select کردن باید بری توی ویزارد sqldatasource از اونجا توی قسمت where نام ستون توی دیتا بیست رو انتخاب کنی برابر قرار بدی با نوع کنترل بعد نام کنترلت رو که همون تکست باکسه رو انتخاب می کنی add میکنی. و بعد برای اون یکی ستون هم انجام میدی. اگه مشکلی بود بگو تا توضیح بدم

behnambest2000
جمعه 17 تیر 1390, 16:03 عصر
مي شه هر دو كد رو برام بنويسي هم كد خوندن هم select رو خودم تو نت يه چيزايي پيدا كردم ولي گنگ توضيح داده بودن مثلا فقط دستور select رو توضيح دادن نگوفتن چي رو بايد برابر select قرار داد مثلا به اين دو مثال توجه كن تا متوجه بشي

SqlDataSource1.SelectCommand = " SELECT pass FROM beh WHERE pass = '" & TextBox1.Text.Trim & "'"

GridView2 ro gharar dad = " SELECT pass FROM beh WHERE pass = '" & TextBox1.Text.Trim & "'"

البته مي دونم 2 تا كد بالا غلط هستند ولي براي رسوندن منظورم نوشتم
جون مادرت هم دستور فراخواني هم select رو به صورت كامل بنويس به خدا ديونم كرد فقط تو اين 2 تا چيز مشكل دارم :ناراحت: هم اسم جدول رو نوشتم هم 2 تا فيلد . خدا خيرت بده

اسم جدول : beh
فيلد ها : username و pass

dontspeak
جمعه 17 تیر 1390, 16:51 عصر
دستور چیه؟ کد نمی خواد که برات تا شب آماده میکنم میزارم. چون اینجور که فهمیدم مجبورم برات آموزش تصویریشو بزارم تا بهتر درک کنی و یه نکتههههههههههه خیلی مهمممممممممممم

جون مادرت هم دستور فراخواني هم select رو به صورت كامل بنويس
این قسم دادن اونم توی یه جای عمومی مثل فروم یکم ...:متفکر:

behnambest2000
جمعه 17 تیر 1390, 21:29 عصر
شرمنده قصد بدي نداشتم باور كن ديگه ديونم كرده :گریه:

واسه يه لوگين و يه فراخواني كل نتو گشتم 4 شبه تا ساعت 8 صبح بيدارم :ناراحت:

dontspeak
شنبه 18 تیر 1390, 01:34 صبح
برات آموزشو ظبط کردم. نیم ساعتی میشه. فردا صبح برات ادیتش میکنم بعد آپلود میکنم

behnambest2000
شنبه 18 تیر 1390, 03:06 صبح
ممنونم . خدا خيرت بده :لبخندساده:

dontspeak
شنبه 18 تیر 1390, 16:35 عصر
توی این پست می تونی اون آموزشی که بهت قول داده بودمو ببینی
http://barnamenevis.org/showthread.php?294946-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-sqlDataSource&p=1294788#post1294788