PDA

View Full Version : در کجا کد نویسی کنیم local یا webserver روی اینترنت

pooyesh
چهارشنبه 06 مهر 1384, 13:53 عصر
با سلام
الان من دارم کد نویسی می کنم برای پی بردن به صحت اون باید فایل رو روی وب بزارم و امتحان کنم
یا با برنامه هایی مثل easeyphhp یا ... رو نصب کنم و کار کنم
مشکل اینجاست که یک روی وب جواب می ده ولی روی easeyphp [,hf kld ni و بالعکس ..
شاید بگید مشکل در تنظیمات easeyphp php.ini هست و من هم قبول دارم ولی هر می خواهم بدونم دیگران و شما چگونه و با چی کار می کنید و از نظر شما مطمئن ترین راه چیست

javad_hosseiny
چهارشنبه 06 مهر 1384, 17:22 عصر
کلا در برنامه نویسی به کمک زبانهای active server page (چه php , asp, .net) معمولا به این صورت است که شما ابتدا آن را بر روی سیستم خودتان بصورت لوکال طراحی و اجرا می کنید و پس از اطمینان نسبت به تمامی قسمتهای آن ، آن را بروی سرور منتقل می کنید (والا برای هرتغییر کوچکی نیاز به انتقال بر روی سرور هست)
و برای php نیز برنامه های بسیاری برای تبدیل سیستم به صورت سرور مجازی هست که یکی از آنها همان easyphp هست که شما خود اسم بردید (که واقعا برنامه کاملی هست هم مفسر php بوده و هم موتور بانک اطلاعات mysql هست) و اینکه می بینید بر روی لوکال شما جواب می دهد و بر روی سرور جواب نمی دهد، باید ببینید مشکل از کجاست؟ مثلا ممکن است شما در تعریف لینک صفحات و یا .... به اسم فایل ها بصورت اشاره کرده اید که نام فایل برابر با آن نیست (مثلا حروف فایل بزرگ بوده و شما به فایل بصورت حروف کوچک لینک داده اید) (البته این مشکل فقط بر روی سرورهای یونیکس بیس بوده و بر روی سرورهای ویندوزی اینچنین نیست) و یا علت های دیگر
تنظیمات php.ini بصورت پیش فرض کامل بوده مگر اینکه شما بخواهید از قابلیت خاصی استفاده کنید و آن موقع نیاز به تنظیم (دستکاری) این فایل می باشد