PDA

View Full Version : یک اسکریپت File Upload ساده و زیبا برای شما

LORD AELX
جمعه 17 تیر 1390, 15:12 عصر
سلام دوستان،

امروز با PHP و jQuery برای خودم یک اسکریپت File Upload طراحی و برنامه نویسی کردم که گفتم اینجا به اشتراک بگذارم تا بقیه عزیزان نیز مستفیض شوند. گرچه هنوز جای کار زیاد داره ولی برای استفاده های سطحی و ساده، کاملا مناسب هستش...

** نکته : باید روی وب سرور تون uploadprogress PHP Extension از قبل نصب شده باشد در غیر اینصورت Upload Progress Bar این اسکریپت کار نخواهد کرد. گرچه این مشکل حادی نیست ولی برای نصب این extension می توانید به مدیر سرور مراجعه کنید.

تصویری از اسکریپت:
72114

موفق باشید :قلب:

** فایل الحاقی ویرایش و آپدیت شد. (8 ام July ساعت 2:26 به وقت GMT)

LORD AELX
جمعه 17 تیر 1390, 15:36 عصر
برای دوستانی که می خواهند خودشان اکستنشن uploadprogress را نصب کنند یک آموزش کوچک و سریع می گذارم (فرضا CPanel/WHM روی سرور شما نصب شده است و در واقع Apache و PHP نصب و در حال اسفاده هستند):

1. وارد bash لینوکس خود شوید (فرضا CentOS)، این کار می تواند مستقیم و یا از طریق SSH انجام بپذیرد.
2. ابتدا دستور زیر را جهت نصب PEAR وارد کنید:

pear install PEAR

3. سپس دستور زیر را جهت نصب extension وارد کنید:

pecl install uploadprogress

4. به محل فایل php.ini بروید. (در اینجا بصورت زیر)

cd /usr/local/lib/php.ini

*** ویرایش!! توروخدا سوتی رو می بینید!! :D باید از دستور nano یا vim یا هر ادیتور دیگر بجای cd در کد بالا استفاده کنید!! پس بجای cd بزنید nano

5. برای نظم بیشتر به قسمت مربوط به افزودن extension ها بروید و خط زیر را در کنار آن ها و در یک خط مجزا قرار دهید:

extension=uploadprogress.so

** نکته: برای سیستم عامل ویندوز پس از دانلود DLL مربوطه و قرار دادن آن در محل مربوطه، می بایست آدرس DLL را در فایل php.ini قرار دهید. برای ویندوز در کل همین مرحله کفایت می کند و نیاز به کامپایل نیست.

6. وب سرور خود را restart کنید.

رضا قربانی
جمعه 17 تیر 1390, 20:46 عصر
ممنون بایت کاری که انجام دادید
اگر روی لوکال هاست بخواهیم بیاریم بالا بازم باید uploadprogress PHP Extension فعال باشه ؟

اگه جواب شما مثبت است به چه صورت باید این کار را انجام بدهیم.
با تشکر از لطف شما

LORD AELX
جمعه 17 تیر 1390, 22:58 عصر
ممنون بایت کاری که انجام دادید
اگر روی لوکال هاست بخواهیم بیاریم بالا بازم باید uploadprogress PHP Extension فعال باشه ؟

اگه جواب شما مثبت است به چه صورت باید این کار را انجام بدهیم.
با تشکر از لطف شما

می بایست از آدرس زیر اکستنشن رو دانلود کنید و ضمنا در فایل php.ini آن را معرفی کنید:

http://pecl.php.net/package/uploadprogress

البته فکر می کنم ورژن dll برای ویندوز کامپایل و ساخته نشده باشه، اگر اونجا چیزی برای ویندوز پیدا نکردید می تونید از لینک زیر برای گرفتن فایل DLL استفاده کنید:

http://stackoverflow.com/questions/3489545/anyone-can-provide-uploadprogress-dll-extension-for-php-5-3-0

موفق باشید