PDA

View Full Version : سوال: شرط در کوئری

hf.farhadi
شنبه 18 تیر 1390, 23:08 عصر
با سلام
من توی کویری خودم در فیلد قرارداد به این شکل شرط گذاشتم [شماره قرارداد را وارد نمایید] و هنگام وارد کردن شماره قرارداد مثلاً 9056 این قرارداد رو برام میاره .

به دلیل بعضی شرایط در برخی رکوردها قرارداد مذکور رو به 9056* تغییر میدیم یعنی یه علامت ستاره به ابتدای قرارداد اضافه میکنیم .

حالا مشکل اینجاست که چه شرطی رو تو کوئری استفاده کنم که هم قراداد 9056 و هم 9056* رو با هم برام بیاره.
خواستم از قسمت or استفاده کنم . ولی ندونستم چی بنویسم که فقط یه پیام به کاربر بده و با وارد کردن 9056 خود کوئری رکوردهایی که 9056*را دارن بشناسه و به لیست اضافه کنه.

ممنون میشم لطف کرده و راهنمایی کنین

dadsara
یک شنبه 19 تیر 1390, 07:43 صبح
سلام
قبل از شرط عبارت LIKE را قرار دهید و به ازاء اینکه قصد دارید ابتدای آن هرچیزی باشد یا انتهای آن از * استفاده کنید

hf.farhadi
یک شنبه 19 تیر 1390, 18:13 عصر
با سلام dadsara عزیز ممنون از پاسختون
من به صورت تصویر زیر عمل کردم . نمیدونم منظورتون رو درست گرفتم یا نه .ولی به این شکل شماره قرارداد رو که وارد میکنم هیچگونه فیلتر کردنی انجام نمیشه و همه قرارداد ها رو باهم میاره

ARData
دوشنبه 20 تیر 1390, 11:44 صبح
با اجازه جناب دادسرا :

Like "*" & [Forms]![فرم مورد نظر]![TxtGhararIdSearcher] & "*"

hf.farhadi
دوشنبه 20 تیر 1390, 17:04 عصر
با سلام
ممنون ARData جان کد شما رو چون میخواستم کاربر شماره قرارداد رو خودش وارد کنه و از فرم نگیره ، با اجازتون به شکل تصویر زیر تغییر دادم و جواب داد . فکر کنم منظور دادسرا عزیز هم همین بوده که من متوجه نشده بودم . به هر حال تقدیر و تشکر فراوان از همگی شما