PDA

View Full Version : سوال: پایگاه داده برنامه ای که تحت شبکه است

farapashe
یک شنبه 19 تیر 1390, 11:42 صبح
سلام دوستان . من یه سوال برام پیش اومده که تو تاپیک ها جوابشو پیدا نکردم.
من یه برنامه دارم که میخوام تحت شبکه باشه پایگاه دادشم sql server باشه.از تاپیکایی که خوندم این طور که فهمیدم باید رو سرور sql server نصب باشه .در این صورت نیازی نیست که برای client ها sqlexpress باشه یعنی client ها بدون داشتن sqlexpress می تونند به sql server سرور وصل شن؟
حالا اگر sqlexpress نیاز هست، connectionString باید چی کار کنم چون connectionString مربوط به sql server و sqlexpress باهم فرق دارند.

لطفا راهنماییم کنید .اگر سوالم یه ذره بی اساس به بزرگی خودتون ببخشید چون تازه کارم.:لبخندساده:

amin1000
یک شنبه 19 تیر 1390, 12:19 عصر
www.connectionstring.com (http://www.connectionstring.com)

انواع connection موجود است...

mehdi-r2
یک شنبه 19 تیر 1390, 13:11 عصر
تو ConnString ،سرور رو به جای local برابر با ip سیستمی قرار میدی که دیتابیست رو اون نصبه
اگه دیتابیس روی سیستم جاری باشه کانکشن میشه این
Data Source=(local);Initial Catalog=MyDB;username=sa;Password=1234
اگه دیتابیس روی یه سیستم دیگه با آی پی مثلا 172.16.2.25 باشه کانکشن به این صورت خواهد شد
Data Source=172.16.2.25 ;Initial Catalog=MyDB;username=sa;Password=1234

برای sqlexpress هم کانکشن اینطوری تعریف میشه
Data Source=(local)\sqlexpress;Initial Catalog=MyDB;Integrated Security=True

s3rv3r
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:47 عصر
شرمنده تاپيك رو بالا ميارم.

دوستان من آي پي و يوزر و پسورد رو در يك فايل متني ذخيره ميكنم. كلاسي نوشتم براي اتصال به پايگاه داده. كه قراره آي پي و يوزر و پسورد رو از اون فايله بخونه.
من اطلاعاتو از فايل متني ميخونم و به كلاس پاس ميدم و وصل ميشم.

ولي من 40 50 تا فرم دارم نميخوام هر سري كه ميخوام به ديتابيس وصل شم فايلو بخونم هي مقدار به كلاسه بدم و وصل شم. ميخوام يه بار كه همون اول خوند و وصل شد ديگه نره فايل رو باز كنه و از دفعه بعد از اون استفاده كنه.

نميخوامم نمونه ساخته شده از كلاس رو پاس بدم.

مشكلي كه دارم چون وقتي new ميكنم كلاس از نو ساخته ميشه و اون مقادير داده شده ميره. حتي اگر متغير public باشه.

ممنون ميشم يكي منو راهنمايي كنه

pooria_googooli
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:54 عصر
خوب دوست عزیز شما یه کلاس داخل برنامت بساز یه متغیر اونجا تعریف کن به این صورت : public static string a="your connection string"; بعد هرجا که خواستی ازش استفاده کن . مشکل خاضی نبود که .

s3rv3r
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:59 عصر
مرسي از جوابت پوريا جان. والا وقتي كلاس new ميشه ديگه همه چي new ميشه. اگه من يه جات ست كردم باشمش وقتي new كنم پاك ميشه

pooria_googooli
پنج شنبه 12 آبان 1390, 23:31 عصر
خوب میگم دیگه توی کلاس جدا ست کن . من نمیدونم کلاست را چجوری تعریف میکنی . منظور من از کلاس اینه که توی پنجره solution یک کلاس اضافه کنی و داخلش کد بنویسی اینجوری تمام متغیر هات تا آخر برنامه داخل کلاست ذخیره میشن . من متوجه نمیشم مشکل کجاست ؟؟؟؟

mas'oud
پنج شنبه 12 آبان 1390, 23:37 عصر
شرمنده تاپيك رو بالا ميارم.

دوستان من آي پي و يوزر و پسورد رو در يك فايل متني ذخيره ميكنم. كلاسي نوشتم براي اتصال به پايگاه داده. كه قراره آي پي و يوزر و پسورد رو از اون فايله بخونه.
من اطلاعاتو از فايل متني ميخونم و به كلاس پاس ميدم و وصل ميشم.

ولي من 40 50 تا فرم دارم نميخوام هر سري كه ميخوام به ديتابيس وصل شم فايلو بخونم هي مقدار به كلاسه بدم و وصل شم. ميخوام يه بار كه همون اول خوند و وصل شد ديگه نره فايل رو باز كنه و از دفعه بعد از اون استفاده كنه.

نميخوامم نمونه ساخته شده از كلاس رو پاس بدم.

مشكلي كه دارم چون وقتي new ميكنم كلاس از نو ساخته ميشه و اون مقادير داده شده ميره. حتي اگر متغير public باشه.

ممنون ميشم يكي منو راهنمايي كنه

سلام
بهترين روش براي كدنويسي دستورات بانك اطلاعاتي، برنامه نويسي لايه اي است كه يكبار كانكشن مينويسيد و n بار استفاده ميكني. يكبار دستور سلكت مينويسي و n بار ازش استفاده ميكني و ...
اين برنامه شايد كمكت كنه، تو اين برنامه چندين فرم دارم كه كلي دستورات بانك اطلاعاتي رو از كلاس DAL يا لايه DAL فراخوني ميكنه و كار رو انجام ميده. البته بانك اكسس هست ولي فرق زيادي با SQL Server نداره

اين تاپيك (http://barnamenevis.org/showthread.php?311783-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-quot-%D9%85%D8%AF%D9%8A%D8%B1%D9%8A%D8%AA-%D9%BE%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%8A%DA%AF%D8%A7%D9%86-quot)