PDA

View Full Version : سوال: دلیل این مشکل cannot bind to the new display member در cbo چیست؟

mohammadian7
یک شنبه 19 تیر 1390, 16:42 عصر
دلیل این مشکل cannot bind to the new display member در cbo چیست؟
من میخوام فقط اطلاعات خاصی از یک ستون در یک جدول نمایش داده بشه
var qu=(from v in bank.tbl_Books orderby v.Code descending where v.Code.StartsWith(txtIsbnSearch.Text) select v.Code).ToList();
cboBookCode.Items.Clear();
cboBookCode.DataSource =qu;
cboBookCode.ValueMember = "Code";
cboBookCode.DisplayMember = "Code";

gwbasic
دوشنبه 20 تیر 1390, 14:28 عصر
query شما لیستی از نوع code رو برمی گردونه بنابراین دیگه نیازی به نوشتن Code در DisplayMember و valueMember نیست
اون دو خط رو پاک کنید

mohammadian7
چهارشنبه 22 تیر 1390, 00:53 صبح
من اون کدم رو به شکل زیر تغییر دادم
var qu = (from v in bank.tbl_Books orderby v.Code descending where v.Code.StartsWith(txtIsbnSearch.Text) select v.Code).ToList();
cboBookCode.DataSource = qu;

ولی مشکل Items collection cannot be modified when the DataSource property is set رو میگیره . البته این مشکل مربوط به کد زیر است
cboBookCode.Items.Clear();

اگر روش دیگری برای حذف اطلاعات داخل کمبو باکس است کمک کنید.

gwbasic
چهارشنبه 22 تیر 1390, 03:36 صبح
وقتی DataSource رو برای ComboBox ست می کنید دیگه نباید Items رو دستکاری کنید برای حذف اطلاعات ComboBox کافیه Datasource رو برابر null قرار بدید

maleki_eng1359
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 15:48 عصر
من لیست باکسی دارم که به حالت پر میشود...

ابتدا لیست باکس را با یک ویو ست کرده ام که اطلاعات آن ویو را توسط فیلتر کردن نمایش میدهم...

سپس میخواهم اطلاعاتی را از یک فایل اکسل خوانده و در همان لیست باکس پر کنم... بطوریکه لیست باکس هم خالی شود... اما بعد از خواندن فایل ارور (Items collection cannot be modified when the DataSource property is set.

) را میدهد... لازم به ذکر هست که قبل از خواندن فایل کد زیر :
را مینویسم و لیت باکس را از ست بوئدن خارج میکنم...
مشکل من کجاست؟؟؟ ممنون...

listBox1.DataBindings.Clear();
listBox1.ValueMember = "";
listBox1.DisplayMember = "";
listBox1.Items.Clear();

ho.yasreby
پنج شنبه 24 بهمن 1392, 07:48 صبح
سلام
من display member و value member رو ست میکنم ولی اتفاقی نمی افته یعنی بعد از اجرا ردیفهای دیتا بیس به لیست کامبوباکس اضافه نمیشه چیکار کنم