PDA

View Full Version : سوال: درج مقادیر تکست باکس در بانک اطلاعاتی SQLServer

majid.mp
یک شنبه 19 تیر 1390, 23:55 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان
من تا حالا هر وب سایتی رو که کد نویسی میکردم از بانک اطلاعتی اکسس استفاده میکردم و امروز تصمیم گرفتم از بانک اطلاعتی SQLServer استفاده نمایم اما نمیدونم چرا وقتی میخوام مقادیر تکست باک رو دز بانک ذخیره کنم پیغام زیر را میدهد:
کد های نوشته شده:

SqlConnection con = new SqlConnection("Data Source=(local);Initial Catalog=Kavyan_DB;Integrated Security=SSPI;");
string query = "insert into TBL_Members(FName,LName)values(@fname,@lname)";
SqlCommand cmd = new SqlCommand(query, con);
cmd.Parameters.AddWithValue("@fname", FName_txt.Text);
cmd.Parameters.AddWithValue("@lname", FName_txt.Text);
con.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();

پیغام خطا :

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)
با تشکر

TeacherMath
دوشنبه 20 تیر 1390, 00:06 صبح
به نظر میرسه کانکشن استرینگ ایراد داره.بهتره دیتابیس را در پوشه App_Data قرار دهید .و کانکشن استرینگ را در web.config قرار دهید.
البته به همین روش شما هم میشه به نتیجه رسید.برای به دست آوردن کانکشن استرینگ درست از قسمت server explorer دیتابیس مورد نظرتان را وارد کنید به صورت خودکار برایتان کانکشن استرینگ ایجاد میشه.

majid.mp
دوشنبه 20 تیر 1390, 00:22 صبح
با تشکر از پاسخ شما
راستش من اصلا پوشه App_Data رو اضافه نکردم من در پنجره Server Explorer چطور میتونم کانکشن استرینگ را بدست آورم:
منظور شما پنجره زیر میباشد:
72277

TeacherMath
دوشنبه 20 تیر 1390, 00:28 صبح
advanced رو کلیک کن زیر پنجرش نوشته.

majid.mp
دوشنبه 20 تیر 1390, 00:44 صبح
بازم تشکر میکنم از پاسخ شما دوست گرامی
من از SQLserver developer استفاده میکنم این توضیحاتی که شما ارائه دادین مربوط به همین ویرایش میباشد یا ویرایش Express خود Visual Studio?