PDA

View Full Version : ساخت Button ی با Border متحرک! (؟)

AlgorithmX
یک شنبه 19 تیر 1390, 23:37 عصر
Hi!
چطوری میتونم باتنی بسازم که در زمانی که موس روی اون قرار می گیره دو نقطه نورانی (یکی در سمت چپ ویکی در سمت راست باتن) به حرکت رو به بالا در بیایند و در بالا به هم برخورد کنند و به سمت پایین بیایند و در پایین به هم برخورد کنند و مجددا به سمت بالا بروند! و این عمل تا وقتی که موس روی باتن هست تکرار شود (امیدوارم که متوجه شده باشید!) و وقتی موس از روی شئ کنار رفت این دو نقطه نورانی در هرجا که بودند به سر جای خود برگردند! (خدا رحم کنه! چه شود!).

ممنون می شم در ساختش را همناییم کنید!

مهدی فرزاد
دوشنبه 20 تیر 1390, 00:23 صبح
سلام

جواب دادن به این سئوال کمی دردسر داره
من یک نمونه تقریبا مشابه اون چیزی که شما میخواید الان براتون میگذارم و یک توضیح مختصری با عکس براتون میدم امیدوارم بتونید الگو بگیرید

اول شما در نرم افزار Blend یک استایل برای Button درست میکنید که یک Border داشته باشه
پهنای دور Border رو برابر 2 قرار بدید تا خط دور پهن باشه
بعد برای رنگ Border یک گرادینت مشابه اونی که در عکس زیر هست بدید
72285

حالا یک StoryBoard دست کنید و در TimeLine روی عدد 2 قرار بگیرید و در تنظیمات زیر رنگ گرادینت مشابه شکل زیر چرخش رنگ رو روی 360 تنظیم کنید(این تنظیمات قابل دیدن نیست و باید زبونه زیر رنگ گرادیت رو کلیک کنید تا آشکار بشه)
72286

حالا روی StroryBoard کلیک کنید و در منوی سمت راست دو تنظیم هست اولی AutoRevers که تیکش رو بزنید و دومی RepeatBehavior که اونو برابر Forever قرار بدید این باعث میشه انیمیشن تا زمانی که Remove نشده تکرار بشه
72287

حالا از تب Triggers گزینه IsMouseOver رو انتخاب کنید و تنظیماتی رو که در شکل زیر میبینید برای اون اعمال کنید و کار تمام است
72288

فایل ضمیمه رو ببینید
ببخشید اگر پاسخم حرفه ای نبود :چشمک:

AlgorithmX
دوشنبه 20 تیر 1390, 03:28 صبح
آقا مهدی این یه چیزی شبیه اونیه که خودم ساخته بودم! ولی ممنونم از توجهت! :قلب:
(:عصبانی:بترکه هرکی میگه شما بی توجهی به سوالات!:عصبانی:)

حالا اینی که طراحی کردیم چند مشکل داریم :
1- نقطه نورانی یک نقطه نیست بلکه یک خط نورانی!
2- این خط در گوشه ها اندازش تغییر میکنه!
3- این نقاط نورانی بایست 2 نا باشند که معکوس هم حرکت می کنند!
4- وقتی موس از روی شئ کنار میره این دو نقطه نورانی در هرجا که بودند به سر جای خود بر می گردند ولی ناگهانی، ولی این باید در همون مسیری که میره هر وقت به اونجای اصلیش رسید بایسته!

عکسی نمونه از حالت مورد نظر (با paint ساختمش ببخشید!) :

72294

مهدی فرزاد
دوشنبه 20 تیر 1390, 07:42 صبح
سلام
بله درسته اونی که من مثال زدم گفتم که یک نمونه هست و یک راه برای ایجاد افکت نور
راه دیگه که به شما کمکمیکنه به مقصودت برسی استفاده از Convert To Motion Path هست که توی اموزش های من وجود داره فقط شما باید برای دوتا نقطه به شکل قرینه این کار رو بکنید و همچنین مسیر حرکت رو که توی آموزشهای من بیضی هست به شکل مستطیل در بیارید

یک نکته بگم شما Motion Path رو برای دو نقطه درست کن و در ابتدا هر دو در یک جهت حرکت میکنن بعد در مسیری که برای حرکت نقطه دوم هست همه اعداد منفی رو مثبت و اعداد متناظر اون ها رو که مثبت هست منفی کن ;
اما بنظر من اون چیزی که من و شما قبلا درست کردیم قشنگتر از این میشه

امروز رو نمیدونم اما اگر وقت شد یک مثال برات میگذارم