PDA

View Full Version : گفتگو: تو برنامه نویسی باید چه جوری پیشرفت کنیم ؟ ، خواهش میکنم اساتید هم نظری بدند!

Programmer 1
دوشنبه 20 تیر 1390, 09:59 صبح
سلام دوستان ،

من راهم رو تو برنامه نویسی گم کردم ، هر روشی رو امتحان میکنم برای یادگیری با بن بست روبرو میشه ، روشی که اخیرا انتخاب کردم این بود که یه پروژه برای خودم تعریف میکنم و بدون در نظر گرفتن اینکه اطلاعاتم در چه سطحیه شروع میکنم به برنامه نویسی ، هرجایی گیر کردم می آم از تالار سوال میکنم و یا اگه بدونم در چه موردیه میرم در اون زمینه مطالعه میکنم مثلا : توابع Api ، ولی این وسط با یک مشکل برخوردم وقتی اطلاعات کامل نیست برنامه ساختارش به هم میخوره مثلا وقتی از حلقه foreach اطلاعی ندارم ، خودم رو روزها درگیر برنامه نویسی غیر بهینه با یه حلقه for میکنم در حالی که میتونستم تو 10 دقیقه این کارو انجام بدم و یا مشکل بعدی اینه که بعضی وقتها یک بخش کوچیک از برنامه الگوریتمی لازم داره که خیلی وقت گیره و مباحث جدید برای یادگرفتن نداره و صرفا بازی کردن با همون if و for و... هستش و این یک هفته ای که وقت گذاشتم برای این تکه الگوریتم باعث شد که نتونم مثلا مباحثی در مورد اینترفیس ها ، دیلیگیتها ، جنریک ها و سایر مباحث مهم رو یاد بگیرم ،

این یک بعد قضیه ، از طرف دیگه اگه بخوام پروژه تعریف نکنم و به این صورت عمل نکنم و ابتدا این مباحث رو یاد بگیرم که تمومی نداره! ، به نظر شما همون راه حل بالایی خوبه و یا روش دیگه ای دارید ، آقا کم کم دارم از برنامه نویسی ناامید می شم کمک کنید ، روش شما چیه؟ مخصوصا شما دوستانی که حرفه ای هستید در این زمینه

با تشکر/.

mehran_sh_t
دوشنبه 20 تیر 1390, 10:19 صبح
سلام
امیدوارم دوستان حرفه ای هم کمکتون کنن. ولی وقتی شما سینتکس یک زبان رو بلد نیستید، در واقع هنوز اول راهید. باید مرحله به مرحله جلو برید، اول سینتکس بعد فرض کنید شیئ گرایی، بعد می تونه کار با کلاس های آماده باشه.(delegate, event,... هم که باید یاد بگیرید)
حالا وقتی یک پروژه تعریف کنید برای خودتون، می دونید اون زبان چه امکاناتی در اختیارتون گذاشته! فرض کنید می خواید با C# کار کنید و ارتباط با پایگاه داده، دیگه راحت میتونید مسیر رو پیدا کنید که از چه کلاس هایی باید استفاده کرد. مثلا من تا وقتی که نیاز نداشتم طریقه تعریف delegate و event رو نمی دونستم، ولی می دونستم همچین امکانی در این زان هست. بعد که لازمم شد رفتم و یاد گرفتم
در ضمن همون بازی با if و for که گفتید، در بعضی برنامه ها طراحی الگوریتم نقش مهمی بازی می کنه.
در نهایت هم همون تعریف پروژه خوبه، ولی اول چیز های ابتدایی زبان رو یاد بگیرید، قرار نیست همه اش رو یاد بگیرید.

Programmer 1
دوشنبه 20 تیر 1390, 12:12 عصر
دوستان این تاپیک از نوع گفتگو انتخاب شده ، یعنی همه پاسخ بدند ، لطفا شما هم پاسختون رو قرار بدید
با تشکر/.

payman_xxp
دوشنبه 20 تیر 1390, 12:41 عصر
سلام

قدم اول- مفاهیم اولیه برنامه نویسی عموما در زبانهای مختلف یکسان هست فقط اسامی و ساختار زبان برنامه نویسی فرق میکنه( در تمام زبانهای برنامه نویسی انواع متغییر داریم، ساختمانهای داده مختلف داریم)، این مفاهیم رو با تمام وجودتون یاد بگیرید چون یه عمر باهاش کار دارید.

قدم دوم- نحوه استفاده ابزارهای برنامه نویسی رو خوبه خوب یاد بگیرید تا بدونید کجا از چه ابزاری استفاده کنید تا کار راحتتر پیش بره.

قدم سوم- در برنامه نویسی باید و باید شاخه و حرفه خودتونو مشخص کنید وگرنه وقتتون هدر میره( 1روز گرافیک، 1روز دیتا بیس، 1روز شبکه، 1روز وب و ... این اشتباهه).

هرجا به کوچکترین مسئله ای برخوردید، دلسرد نشید از اینترنت نهایت استفاده رو بکنید ، این سایت و دوستان دیگر مطمئن باشید روزی از صفر شروع کردیم.

شروع کنید---جستجو کنید---بپرسید---تمرین کنید===> یادمیگیرید.

ازین که وقتتونو گرفتم عذر میخوام، تجربه ناقابلی بود که عرض شد.

موفق باشید.

sia_2007
دوشنبه 20 تیر 1390, 20:50 عصر
فعلا بهترین کار اینه که C# in nutshell رو بخونی
موفق باشی

Programmer 1
دوشنبه 20 تیر 1390, 22:51 عصر
[Q=payman_xxp;1295787][SIZE=3سلام

[/SIZE][SIZE=3]قدم اول- مفاهیم اولیه برنامه نویسی عموما در زبانهای مختلف یکسان هست فقط اسامی و ساختار زبان برنامه نویسی فرق میکنه( در تمام زبانهای برنامه نویسی انواع متغییر داریم، ساختمانهای داده مختلف داریم)، این مفاهیم رو با تمام وجودتون یاد بگیرید چون یه عمر باهاش کار دارید.

خوب حرف شما درسته ولی همین نحوه یادگرفتن این موضوعات پایه خودش بحثیه ، مثلا برای یادگیری دیلیگیتها و یا اینترفیس ها نمیشه صرفا به یک مثال که از یه کتاب گرفته شده و 10 خط بیشتر نیست اکتفا کرد و تا در یک پروژه بزرگ از این موضوعات استفاده نکنیم متوجه کاربرد واقعی اونها نخواهیم شد و دوباره همون مشکلی که ذکر کردم پیش می آد که چه پروژه ای تعریف کنیم تا هم خیلی پیچیده نباشه و هم کاربرد رو درک کنیم !

قدم دوم- نحوه استفاده ابزارهای برنامه نویسی رو خوبه خوب یاد بگیرید تا بدونید کجا از چه ابزاری استفاده کنید تا کار راحتتر پیش بره.
خوب این حرفتون هم درست ولی چه مرزی رو قائل میشید برای آشنایی با ابزارها؟ مثلا فقط محیط توسعه (IDE) رو یاد بگیرم ، اکستنشن های مهمش و سایر ملحقاتش و یا نحوه استفاده از سورس کنترل رو هم یاد بگیرم و سایر ابزارهای CASE ، اینجا من خودم با این مشکل درگیرم که آشنایی ندارم که باید چه ابزارهایی رو یاد بگیرم، اصلا چه ابزارهایی هست که من باید با اونها آشنا بشم ، مثلا همین سورس کنترل که به نظرم از واجباته رو به صورت اتفاقی باهاش آشنا شدم و اصلا اطلاعی نداشتم که چنینی ابزاری وجود داره ، من از این سعی و خطا خوشم نمی آد ، راه حلتون چیه؟ آیا باید مرزی قائل شد؟

ازین که وقتتونو گرفتم عذر میخوام، تجربه ناقابلی بود که عرض شد.
خواهش میکنم ، ممنونم به خاطر راهنماییتون ، وقت گذاشتن شما باعث صرفه جویی در وقت بنده است .

موفق باشید.
[SIZE]

همه این توضیحاتی که در جواب برخی از پاسخ های شما دادم صرفا مشکلات حقیقی هستش که بنده با اونها درگیرم و حالتی مثل مقایسه بین PHP و ASP و این بحث های کلیشه ای نیست که بخواهم با لجبازی چیزی رو تحمیل کنم و یا ثابت کنم ، ممنون میشم شما و همچنین سایر دوستان دیگر تجربیاتشون رو در این زمینه در اختیار من و سایر دوستانی که به هر دلیلی با این مشکلات روبرو هستند قرار بدند .

mohammadian7
دوشنبه 20 تیر 1390, 23:13 عصر
سلام اولا چرا هر پست رو دوبار میزارید. دوما منم راه پر پیچو خمی رو رفتم برای یادگیری برنامه نویسی همیشه اولین برنامه رو نوشتن خیلی سخته فرضا دوهفته برای بار بعدی شما نیاز به 3 روز وقت برای نوشتن برنامه مشابه دارید.
با این روش شما دارید نحوه کد زدنتون رو اصلاح میکنید و مسیرهای میانبری رو برای کم کردن کدزنی پیدا میکنید.
پس سعی کنید پروژه های کوچک و زیادی رو برای تمرین خودتون ایجاد کنید. تا در نهایت به مباحث برنامه نویسی آشنا بشین و بتونید از ایده هایی که در این تمرینا گرفتین در برنامه های بزرگتر استفاده کنید.

Programmer 1
دوشنبه 20 تیر 1390, 23:47 عصر
ابهامات پست شماره 6 برطرف نشده و منتظر پاسخهای این دوستممن هستم .

سلام اولا چرا هر پست رو دوبار میزارید.
اشتباه از من بود ، پست های تکراری حذف شد ، به خاطر حساسیتتان ممنون

راه پر پیچو خمی رو رفتم برای یادگیری برنامه نویسی همیشه اولین برنامه رو نوشتن خیلی سخته فرضا دوهفته برای بار بعدی شما نیاز به 3 روز وقت برای نوشتن برنامه مشابه دارید.
درسته ولی حرف من این هستش که کارهای تکراری در یک پروژه باعث میشه نتونیم مباحث برنامه نویسی رو خوب و سریع یاد بگیریم ، مثلا بنده خودم یه برنامه برای جهاد کشاورزی در دوران کارآموزی نوشتم مربوط به اتوماسیون امور اداری که با بانک اطلاعاتی سر و کار داشت ، حدود 7 ماه وقت برد! ، درسته کار میکرد و نتیجه رضایت بخش بود ولی مثلا اگه بخواهیم چنین پروژه هایی برای خودمون تعریف کنیم خیلی از وقتمون صرف کارهای تکراری میشه ، مثلا در همین پروژه جهاد درسته که حدود 11 هزار خط کد نوشتم ولی اکثر کدها تکراری بود مثلا 9 تا فرم بود که اگه بخوام کد واقعی که نوشتم حساب کنم 3000 خط بیشتر نمیشه ، اکثر وقت روی طراحی GUI تلف شد مخصوصا طراحی فرمهای چاپ گزارش توسط کریستال ریپورت ، من کل این پروژه رو بر طبق اطلاعات نه چندان کاملم از ADO.NET طراحی کردم ولی الان که میبینم میتونستم از ساختار چند لایه ای دقیقتر و همچنین LINQ وسایر مباحث استفاده کنم حسرت میخورم و هر گونه تغییری هم بسیار وقت گیر و پر ریسک ، پس ناچارم که پروژه های کوچیکتر تعریف کنم ویا اصلا پروژه ای تعیین نکنم و فعلا تمرکز کنم بر مثال های کتب آموزشی و ... | نمی دونم همین کاری که کردم یعنی 7 ماه کد نوشتن برای یک پروژه با دامنه متوسط که به دلیل کمبود اطلاعات از موضوعات مختلف برنامه نویسی بهینه نشد کار درستیه ؟ و یا نه به جای یک پروژه بزرگ چند تا پروژه کوچیک انجام بدم با کاربرد مفاهیم جدید؟

epsi1on
سه شنبه 21 تیر 1390, 00:58 صبح
ولی این وسط با یک مشکل برخوردم وقتی اطلاعات کامل نیست برنامه ساختارش به هم میخوره مثلا وقتی از حلقه foreach اطلاعی ندارم ، خودم رو روزها درگیر برنامه نویسی غیر بهینه با یه حلقه for میکنم در حالی که میتونستم تو 10 دقیقه این کارو انجام بدم
دوست من سلام. به عقیده من دوستان به نکات مفیدی اشاره کردن.
به نظر من این اتفاقی که برای شما افتاده اصلا عجیب نیست! (شاید میتونست اتفاق نیوفته، ولی حالا که اتفاق افتاده معنیش این نیست که مسیر اشتباه هست و به سرانجام مورد نظر ختم نمیشه). به نظر من صحیح ترین حالت میتونه این باشه که شما یه چیزایی از اصول خود #C (نظیر تفاوت انواع ارجایی و مقداری و ...) رو چند کاربردش رو دیده باشید و حالا سعی کنید از اون برای پیاده سازی برنامه مورد نظر خودتون استفاده کنید و به مشکلاتی بخورید و سعی کنید اون مشکلات رو حل کنید (با اینترنت و یا ...) و تمام اینها مطابق با یک الگوی اصولی و کار شده باشه (مثل معماری لایه ای).
و از طرفی هم معتقدم این هم خیلی مهم هست که بعنوان یک برنامه نویس با تکنولوژی های روز حداقل آشنایی سطحی و کلی داشته باشید (منظورم اینه که حدودای کاربرد تکنولوژیهای مختلف رو توی زمینه کاری خودتون بدونید، نمیدونم مثال چطوری بزنم... منظورم دقیقا اینه که حتما باید بعنوان یک برنامه نویس بدونید که مثلا تکنیکی بنام ORM وجود داره و کتابخانه هایی مثل nHibernate هم هستن که تو دات نت میتونید باهاش از ORM استفاده کنید.).

یک چیز دیگه هم اینکه طبق تجربم توی زندگی هر کسی تصور خاصی از امور اطرافش داره یا بقولی روابط امور با هم رو یجوری تصور میکنه. و یک نکته خیلی خیلی مهم تر هم اینکه شما هیچوقت نمیتونید تمام مسیر از همین الان تا زمانی که انشالله به حد حرفه ای شدن میرسید رو دقیق تجسم کنید، کماکان که در حال حرکت هستید مسیر رو میسازید (یا پیدا میکنید)...

در کل به نظر من یک برنامه نویس حرفه ای شدن باید حداقل دو تاچیز رو یاد بگیره، یکی اصول برنامه نویسی (که مثلن میشه اصول شی گرایی، برای مثال ما مثلا سینتکس #C و کتابخانه های خود دات نت (BCL) و ...) و دیگری بکار بردن این اصول برای طراحی برنامه (که به عقیده من این مرحله فقط با دیدن مثالهای برنامه های اصولی اتفاق میوفته - منظورم دقیقا این نیست که با دیدن سورس اون برنامه ها، منظورم دیدن منطق پشت اون برنامه هاست بعنوان یک مثال خیلی خاص یک برنامه نویس حرفه ای هم کاربرد و هم کارکرد داخلی فریمورک CSLA رو میدونه ولی یک برنامه نویس متوسط فقط کاربرد فریمورک CSLA رو میدونه و بخاطر اینکه از کارکرد داخلیش اطلاع کافی نداره هیچ وقت نمیتونه مثل برنامه نویس حرفه ای از این فریمورک استفاده کنه).
به نظر من مغز اکثر قریب به اتفاق انسانها هم این ظرفیت رو نداره که اول همه اصول رو بصورت کامل یاد بگیره و بعد از اون کاربرد اون اصول رو توی تمام دنیا!!! باید کمی از اصول رو یاد بگیره (مثلا حلقه for رو یاد بگیره و چند بار ازش برای پیاده سازی برنامه ای که مد نظرشه استفاده کنه، بعد مثلا بیاد دوباره توی WindowsForms به مشکل cross thread operation بخوره و بعد بره یه اصولی از delegate یاد بگیره و ازش برای حل مشکلش استفاده کنه.) و بعدش کاربرد این اصول رو و دوباره از اول.
و یک چیز دیگه هم اینکه به نظر من یه برنامه نویس حرفه ای میدونه چیکار داره میکنه و میتونه اصول رو به رفتارش ربط بده (مثال میزنم مثلا توی دوران دانشگاه میرید پیش یکی از دوستاتتون تا ازش جایی از جواب سوالی رو که متوجه نشدید بپرسید، اون میگه فلان طوری میشه، شما میگید چرا فلان طوری میشه؟ مگه قبلا نداشتیم که نباید اینطوری که میگی بشه؟ اونم میگه من نمیدونم!! استاد گفته... - این دقیقا یه مثال از اون کسی بود که نمیدونه دقیقا داره چیکار میکنه و نمیتونه چیزی رو که مطابق اصول باشه (حداقل به اندازه ای که یک حرفه ای بهش گیر نده) رو طراحی کنه ...)
---------------------------------------------------
پانوشت: الان که یکبار دیگه نوشتم رو از اول خوندم دیدم خیلی به هم ریخته تر و قر و قاطی تر از اونیکه تخمین میزدم در اومده! مسلما بعنوان نوشته ای که نویسندش یک انسانه و از طرفی هم توی چند دقیقه اونم بصورت فی البداهه گفته شده تناقضات خاص خودش رو میتونه داشته باشه ولی فکر میکنم یه حداقل هایی رو از حال و هوای منظورم تونستم برسونم...

یک چیز دیگه هم اینکه من اصلن در حد حرفه ای برنامه نویسی نمیکنم چراکه رشته تخصصیم چیز دیگری هست (اجازه هم نمیدم به خودم که عبارت حرفه ای رو روی سطح برنامه نویسیم برچسب کنم) صرفا بعنوان یک دوست که احساس کرد اندک تجاربی داره که بیانشون میتونه خالی از لطف نباشه، تجربیاتم رو نوشتم...

AMIBCT
سه شنبه 21 تیر 1390, 08:38 صبح
اول خواندن کتاب
دوم بررسی کدهایی که دیگران نوشته‌اند

هر چه مقدار کدهایی که مطالعه می‌کنید بیشتر باشه بیشتر پیشرفت می‌کنید

بعد که حس کردید به اندازه‌ی کافی اطلاعات کسب کردید
شروع به کدنویسی و تغییر کدهای دیگران
این مرحله هم انتهایی نداره و باعث می‌شه شما روز به روز حرفه‌ای تر بشید

ayyub492
سه شنبه 21 تیر 1390, 09:37 صبح
بنظر من ابتدا باید یه مسائلی رو در ابتدای برنامه تویسی به اونها پاسخ بدیم.
اول اینکه برنامه نویسی یه شغل نیست که هر کسی بگه من برم برنامه نویس بشم چون توش پول و درامد خوبیه.برنامه نویسی یه هنره یه تواناییه که هرکسی باید اون توانایی و هنر رو در خودش احساس کنه و ببینه.خب اول باید به این سوال پاسخ بدیم
دوم اینکه شرایط سن و محیط و وقت کافی برای اینکار وجود داره؟
این دو سوال تاثیر مستقیمی در آینده یک برنامه نویس داره.
خب اگه جواب کاملا مثبت بود حالا باید مراحل برنامه نویس شدن رو دنبال کنیم.
1- کسب دانش مورد نیاز.تسلط بر زبان انگلیسی در این رشته جزء الزاماته و حتما در ابتدای راه توامان با تمرین برنامه نویسی زبان رو هم یاد بگیریم. رفتن به موسسات خیلی بهتره. چون ما می تونیم با خارجی ها و برنامه نویسان خبره ارتباط برقرار کنیم و از اونها کمک بگیریم. نوشتن برنامه های کوچک مرتبط با موضوع خیلی خوبه و من پیشنهاد میکنم از همون ابتدا فقط از کنسول بهره بگیریم و از ساختن برنامه های چند فرمی پرهیز کنیم تا موضوع مورد نظر ملکه ذهن ما بشه و در حافظه دائمی ما قرار بگیره. در این مورد هم کتابهای زیادی هست که در هر موضوع چون تقریبا یه چیز همشون گفته اند پس یه رفرنس خوب پیدا کنیم و از رو اون برنامه نویسی رو تمرین کنیم. msdn خیلی خوبه.
2- سعی ،تلاش و پشتکار زیاد هم ضروریه.
3- مراحل برنامه نویسی و مهارتهای مختلف برنامه نویسی رو پله پله یاد بگیریم.
4- از همون ابتدا تکلیف خودمون رو مشخص کنیم و ببینم تو چه زمینه ای مهارت و استعداد و علاقه داریم و تو چه مهارتی میخایم متخصص بشیم. وب ، دسکتاپ ، برنامه نویسی سیستم ، گرافیک و...
5- صبر و حوصله فراوانی داشته باشیم.
6- از انجام برنامه های غیر مرتبط با زمینه کاریمون خود داری کنیم. یعنی ساعت کاری که به زمینه فعالیت خودمون اختصاص میدیم لا اقل سه برابر برنامه های دیگه مون باشه. البته روزی لا اقل دو ساعت گشت و گذار در وب و کسب دانش روز و سایر موارد خوب و لازمه.
7- یه برنامه ریزی مثلا سه چهار ساله طرح بریزیم و هر مرحله از یادگیری رو در زمان هایی تقسیم کنیم. مثلا 6ماه برنامه نویسی آموزشی فقط دسکتاپ 6 ماه و ..
بنظر من اگه کسی باشه که این مراحل رو طی کنه اینده جزء نخبگان برنامه نویسی میشه. همون چیزی که ما ایرانیا کمتر به اون توجه میکنیم همیشه سردرگم و دو سرخودمون میچرخیم و یا خودمونو بسنده به برنامه های اتوماسیون میکنیم که پراز انواع خطاها هست و از اصول برنامه نویسی دوره.
البته خیلی موارد از قلم افتاده و نظر دوستان دیگه هم باید بررسی کرد و به نظر من اضافه نمود. موفق باشید.

Programmer 1
سه شنبه 21 تیر 1390, 10:51 صبح
اول اینکه برنامه نویسی یه شغل نیست که هر کسی بگه من برم برنامه نویس بشم چون توش پول و درامد خوبیه.برنامه نویسی یه هنره یه تواناییه که هرکسی باید اون توانایی و هنر رو در خودش احساس کنه و ببینه.خب اول باید به این سوال پاسخ بدیم
کاملا درسته و با تمام وجود احساس میکنم که برنامه نویسی موفق خواهد شد که انگیزه اصلیش ذات برنامه نویسی باشه ، ساده بگم یعنی کلا از کد نوشتن خوشش بیاد (من خودم اینجوری ام!) و نه اینکه از همون اول روی کسب درآمد فکر کنه! ، الان بنده خودم اطلاع دارم که تحت دسکتاپ تو ایران تقریبا بی فایده است و در آمد آنچنانی نمیشه ازش کسب کرد! ، خیلی که پیشرفت کنی محدود میشی به برنامه های حسابداری و انبارداری و اتوماسیون و ... که مثل قارچ کلا هم به یه سبک دارن بیرون می آن ، ولی خوب چون علاقه زیادی به تحت دسکتاپ دارم تمرکزم رو گذاشتم رو این موضوع ، ولی خوب این طرز تفکر در مورد کسی خوبه که خرج زندگیش رو یکی دیگه بده :لبخندساده: تا طرز تفکرمون در مرحله اول نره رو کسب درآمد از برنامه نویسی! ، الان بنده که 24 سال سن دارم تا کی باید با در راس قرار دادن پارامتر علاقه به برنامه نویسی مشغول باشم؟ بالاخره گاهی اوقات محدودیت های زندگی مانع رسیدن به ایده آل هامون میشه و چاره ای نیست ازش تبعیت کنیم! ،

ayyub492
سه شنبه 21 تیر 1390, 11:29 صبح
دوست عزیز .خب هر کاری ملزومات و شرایط خاصی رو می طلبه شما راه پیشرفت رو طی کن خیلی زود به نتجه میرسی. علم ثروت میاره!!!!!!!!!. شما سوال دوم (محدودیت سن و ..)براتون محدودیت ایجاد می کنه .خب ناامید نباشد با پشتکار زیاد مراحل بالا رو طی کنین خیلی زود به نتیجه میرسین. با روزی تقریبا روزی 7 تا 10 ساعت برنامه نویسی و اینکه مسیر آموزش رو درست بپیمایی مطمئناا خیلی زود به نتیجه میرسید قرار نیست که شما 5 سال فقط آموزش برنامه نویسی رو دنبال کنید! برنامه نویسی بخش کمی از آن یادگیری و بخش عمدآ آن خلاقیته. شما مثلا 2 3 سال نهایتا آموزشات لازم خودت رو تکمیل کن بعد از او بحث خلاقیت در ایجاد برنامه مطرح میشه. موفق باشید

caspianhero
سه شنبه 16 خرداد 1391, 22:38 عصر
با سلام بر دوستان

کسی میتونه بگه که چطور میشه الگوریتم نویسی را یاد گرفت؟؟؟ ایا کتاب میخواد؟؟؟

سپاس

ahmadreza517
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 08:47 صبح
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام

به نظر من اول باید یه کتاب در این زمینه بخونی تا اطلاعات اولیه ای بدست بیاری
بعد با تمرین مهارت خودتو بالا ببری روش آزمون خطا.

نا امیدی به هیچ وجه مورد قبول نیست

برای پیشرفت بهتره کدهارو خودت کامل بنویسی ، بدون استفاده از لسیت. هم شکل دستوری رو یاد می گیری هم کارکرد و هم دست به کد میشی.

بعد پروژه برای خودت تعیین کن و انجام بده.

موفق باشی

یاحق !

mandanim
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 09:09 صبح
سلام
بنظر من ابتدای کار باید با یه استاد کارو پیش برد
هزینه مهمه ولی یادگیری اساسی از اون خیلی مهمتر
200 هزار تومان و 300 هزار تومان دیگه پولی نیست که بخاطر بهتر یاد گرفتن (اصولی یاد گرفتن ) ازش صرفه نظر نکنیم
ما ها که سرمایه پولی انچنانی نداریم فقط سرمایمون میشه وقتمون
روش اصولی یاد گرفتن ساده تر یاد گرفتنو به ما یاد می ده
اموزشگاههای خیلی خوبی داریم که با کمی تحقیق میشه به راحتی پیداشون کرد
گاهی اوقات راهنمایی های غیر حرفه ای برنامه رو به زشت ترین و بی کارامدترین حالت در میاره

caspianhero
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 09:40 صبح
نظر من ابتدای کار باید با یه استاد کارو پیش برد
هزینه مهمه ولی یادگیری اساسی از اون خیلی مهمتر
200 هزار تومان و 300 هزار تومان دیگه پولی نیست که بخاطر بهتر یاد گرفتن (اصولی یاد گرفتن ) ازش صرفه نظر نکنیم
ما ها که سرمایه پولی انچنانی نداریم فقط سرمایمون میشه وقتمون
روش اصولی یاد گرفتن ساده تر یاد گرفتنو به ما یاد می ده
اموزشگاههای خیلی خوبی داریم که با کمی تحقیق میشه به راحتی پیداشون کرد
گاهی اوقات راهنمایی های غیر حرفه ای برنامه رو به زشت ترین و بی کارامدترین حالت در میاره

با سلام بر دوستان و تشکر از دوستان عزیز
از نظر کلاس باید بگم که: بیشترین امکانات توی تهران هست :نه شهرستانها!!!! و اموزشگاه های کامپیوتری که توی شهرستانها هست به درد نمی خورند!!! و فقط پول می گیرند!!!! باید ادم به یک امورشگاه مخصوص برنامه نویسی بره!! تا یاد بگیره: در نتیجه گمان نکنم زیاد تاثیر داشته باشه!!!! باز هم بستگی به سطح ان برنامه نویس داره!!!

caspianhero
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 09:45 صبح
راستی این کتابها ایا به درد میخورند؟؟؟
http://www.naghoospress.ir/bookview.aspx?bookid=1486178

http://www.naghoospress.ir/bookview.aspx?bookid=1486251

سپاس

caspianhero
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 18:28 عصر
کسی میدونه ایا این کتابها تاثیر گذار در روند برنامه نویسی هست!!!

nilmil_nil
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 16:57 عصر
سلام
به نظر من شما ابتدا مفاهیم برنامه نویسی سی شارپ رو یاد بگیرید و بعد شرو کنید به نوشتن پروژه های کوچیک
تا به مشکلات برخورد کنید و اونا رو حل کنید
حالا این مشکلات یا با سعی خودتون حل میشه یا با سوال تو این فروم یا استاد یا ...
من اینجوری یاد گرفتم
:خجالت:

magic69
یک شنبه 19 شهریور 1391, 17:50 عصر
این لینکو خوب بخون کارت راه میوفته.به همه دوستان برنامه نویش پیشنهاد میکنم این لینکو ببینن

Become A Good .Net Developer (http://programmers.stackexchange.com/questions/53077/what-should-i-learn-to-become-a-good-net-c-developer)

hosseinenayati_2009
دوشنبه 20 شهریور 1391, 00:09 صبح
سلام دوست عزیز
اولا اینکه یه سوال پیش میاد که شما چقدر به برنامه نویسی علاقه دارید؟
اگر جوابتون خیلی زیاد است.متن زیر را بخونید.
شما اول باید سینتکس هر زبان را یاد بگیرید.این خیلی مهمه شما روش نوشتن هر برنامه را بلد باشین.مثل اینکه شما فارسی را دوست داشته باشین ولی نتونین املاء بنویسید.سی شارپ هم یک زبون.برای این کار کتاب آموزش سی شارپ 2005 آقای سید محمد هاشمیان کتاب بسیار بسیار خوبی است
دومین قسمت کار با ابزار ویندوزی و برنامه های خیلی ساده ویندوزی است.
بعدا استفاده از اینترنت و مثال های ساده ای که تو همین سایت کم هم نیست .(بخش نمونه برنامه های کوچک و مفيد در سي شارپ). (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE)
بعدا روی همین برنامه کار کنید اون وقت که شما دیگه یک حرفه ای شدید.و میتونید به سر مباحث پیشرفته برید.
بخش 1001 نکته سی شارپ سایت بسیار مفیده.من خودم اون را جمع آوری کردم(تو این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?341279-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-1001-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)).اون هم نکته های جالبی برای برنامه نویسی داره.

(http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE)

)