PDA

View Full Version : حرفه ای: درخواست همکاری از تمامی کاربران سایت جهت ساخت بزرگ ترین و قوی ترین مسنجر یاهو در جهان !!!

Sina_Od
دوشنبه 20 تیر 1390, 15:18 عصر
با سلام. بنده به تازگی مشغول به کار بر روی پروژه ای به نام !RoboYahoo هستم که این نرم افزار در اصل یک مسنجر فارسی با قابلیت چت و همچنین پاسخگویی خودکار در صورت تمایل کاربر میباشد.

یعنی این نرم افزار با استفاده از یک DataBase کامل می تواند به هر زبانی به چت و گفت و گو بپردازد و البتّه برتری آن نسبت به دیگر نرم افزار های مشابه, هسته ی فوق العاده قدرتمند آن میباشد که با پشتیبانی کد های بسیار در DataBase میتواند بسیار نزدیک به زبان انسان کار کند.

و امّا درخواست من از دوستان عزیز :
هدف این است که این DataBase که دارای پایه و اساسی صحیح و منطقی است, بتواند به حق خود رسیده و برای اوّلین بار یک ربات به شکلی کامل نزدیک به زبان انسان و با قابلیت یادگیری از انسان به طور خودکار و ... کار کند.
بنابر این جهت توسعه ی این DataBase از دوستان گرامی می خواهم که همه با هم همکاری کنند تا من این DataBase را کامل کرده و با نام تمام کسانی که در توسعه ی آن نقش داشته اند, عرضه کنم.

دوستانی که تمایل به همکاری دارند:
من کد ها را مانند دیگر ربات ها طرّاحی کردم تا دوستان به راحتی با من همکاری کنند ولی کد های توسعه ی دیتابیس بسیار کامل تر است.
شما در یک خط می نویسید که در چه صورت باید ربات جوابی را بدهد و در خط بعد جواب را به عنوان مثال می خواهید بنویسید که اگر شخص نوشت salam و یا slm و یا hi و یا hello ربات به طور خودکار یکی از این همین جواب ها را بدهد. بنابر این مینویسید :

slm<or>slm<or>hi<or>hello
slm<or>slm<or>hi<or>hello

یا برای احوال پرسی مینویسید :

khubi<or>haletchetore<or>haletkhube<or>haletkhoobe<or>chetori<or>haloahval<or>chetory<or>chetoridada<or>chetoridadash<or>chetorydada<or>chetorydadash<or>khufi
khubam mamnoon<or>khubam tnx<or>khoob :-)<or>khubam merC :-)

و امّا برتری این نرم افزار این جا مشخص میشود :
فرض کنید کسی سلام نگوید و سخنی را بگوید, آن وقت است که نرم افزار میتواند بگوید : سلامت کو ؟ و یا جواب هایی از این قبیل

برای این کار باید کد زیر را در فایل DataBase اضافه کرد :

<notsaidago><salam<or>slm<or>hello<or>hi>
salamet ku?<or>dorost javab bede

و این یعنی میتوانید با استفاده از کد <notsaidago> بفهمید که شخص در سخنانش حرفی را زده یا نه که به ربات توانی مضاعف میدهد.

یکی دیگر از قابلیت های هسته ی نرم افزار , حذف خودکار فاصله ها, علامت سوال ها و ... از سخن شخص مقابل است که باعث میشود DataBase با حجمی کم تر, پاسخ گویی بهتری داشته باشد. به عنوان مثال یک شخص ممکن است بنویسد khoobi? و یا بنویسد khoobi و یا khoob i? و و و !!! در این صورت دیگر ربات ها قادر به پاسخ گویی نیستند در حالی که این ربات به سادگی همه ی جملات بالا را khoobi میخواند که کار را برای DataBase نویسان ساده تر میکند.

کسانی که تمایل به توسعه ی این DataBase دارند, میتوانند از همین الآن و قبل از عرضه ی نرم افزار این کار را آغاز کنند. کافیست در یک فایل txt کد های 2 خط 2 خط خود را پشت سر هم بنویسند, در سایت بگذارند تا من با نوشتن نام آن ها در لیست توسعه دهندگان نرم افزار, از آن کد ها استفاده کنند و دوستان لطف کنند در هر بار آپلود, حداقل 10 کد بگذارند تا پست ها جنبه ی اسپم نگیرند.

و امّا قواعد مربوط به هسته ی DataBase :
1. همیشه به جای , از <w> استفاده کنید. ( با عرض معذرت تا اطّلاع ثانوی چون هنوز این نرم افزار با vb6 ساخته میشود و به vb.net انتقال نیافته است تا در آنجا آزمایش شود و در vb6 با , به مشکل بر میخوریم )
2. در جاهایی که میخواهید ربات جواب های چند خطّی بدهد به جای کلید Enter از کد <enter> استفاده کنید.
3. اگر میخواهید در مکان سخن شخص از شرط استفاده کنید, کد های زیر در دسترس شماست :
<سخن شخص><said> : یعنی اگر شخص قبل از این سخنش, سخن شخص را گفته بود خط بعد را جواب بده
<سخن شخص><saidago> : یعنی اگر در این چت سخن شخص را گفته بود ...
<سخن شخص><notsaid> : اگر سخن قبلیش این نبود ...
<سخن شخص><notsaidago> : اگر قبلا این را نگفته بود ...
4. اگر میخواهید ربات در جواب یک سخن شخص, منتظر سخنی بماند, در ادامه ی جواب و یا در جوابش, کد زیر را اضافه کنید :
<سخن><waitfor>
5. اگر میخواهید در صورتیکه شخص چیزی نگفت ( برای یک دقیقه ) و آخرین سخن را ربات زده بود, ربات سر حرف را با سخنی باز کند, در قسمت سخن شخص ( خط اول ) بنویسید :
<nothing>

امیدوارم تا به اینجا دوستان به این توسعه علاقه مند شده باشند. گرچه کد های نرم افزار بسیار زیاد ترند, امّا من ابتدا منتظر عکس العمل شما هستم و اگر استقبالی صورت گرفت ادامه میدهم و اخبار این توسعه و نرم افزار و البته امکانات دیگر آن را اعلام میکنم. این هم دو عکس از محیط این مسنجر گرچه هنوز روی زیبایی آن کار نشده و هدف اصلی راحتی آن بوده است :
http://tf89up.com/images/rqb6l4ljhghjziudxgd.jpg
http://tf89up.com/images/afzpzv3lcfxtyzcmdntq.jpg
و برای دانلود DataBase ابتدایی و فعلی نرم افزار جهت آگاهی از کد های آن اینجا کلیک کنید. (http://uploadfa.net/prov/uploads/1382697369.rar)

juza66
دوشنبه 20 تیر 1390, 18:53 عصر
سلام دوست من

واو جالبه، ولی چرا خودت رو میندازی تو دردسر؟! :متفکر:

بیا عین برنامه های مسنجر دیگه عمل کن ولی یکخورده روی روم ها و گرافیک برنامه کار کن

آخه چنین چیزی رو من قبلا توی یک سایت ایرانی دیده بودم بسیار زیبا و شکیل و با امکانات فراوان بودش ولی بعد از یه مدت که باهاش کار کردم دیدم نه کسی تو روم ها میاد نه اطلاع رسانی خوبی داره که کسی بیاد تو روم ها و حجم برنامه هم نسبت به برنامه Nimbuzz و Yahoo Messanger بالاتر بود!!

درضمن چنین سورسی قبلا من تو سایت ها دیدم چه از طریق سایت و چه از طریق برنامه..

بیا و خودت رو خسته نکن و بیخیال شو ...!! (عجب روحیه ی) :لبخند:

اما اگه دوس داری واسه بالا بردن معلوماتت روش کار کنی موردی نیست ولی روش زیاد تمرکز نکن چون اینجور ایده ها دیگه با بودن Nimbuzz دیگه جوابگو نیست دوست من..

بیا یکار کن برنامه رو تحت پلتفرم گوشی ها آندروید، سیمبیان و جاوا بساز که الان دور، دور گوشی و تبلت هستش هااا

Sina_Od
سه شنبه 21 تیر 1390, 23:10 عصر
پیشنهاد خوبی هستش که چنین نرم افزار هایی روی پلتفرم های مختلف پیاده سازی بشه, ولی سختی های خاص خودش رو هم داره.
به نظرم اگه این نرم افزار رو توسعه بدم میتونه خیلی از مسنجر هارو به خاطر هسته ی قویش ( حداقل از نظر من ) و اینکه دارم به نکات ریز توجه میکنم ( بازم به نظر من ) شکست بده, در هر حال با تشکر از اینکه جوابم رو دادید, به زودی اولین نسخه از این نرم افزار رو توی سایت میذارم تا شما و بقیه ی دوستان به شخصه تستش کنید و بعد بگید نسبت به بقیه ی نرم افزار های مشابه بهتر هست یا خیر ؟ در هر حال ممنون

FastCode
چهارشنبه 22 تیر 1390, 13:30 عصر
Roya Robo رو دیدید؟
اگر روش کار کنید, ممکنه یه چیزایی ازش یاد بگیرید.

Sina_Od
چهارشنبه 22 تیر 1390, 22:46 عصر
ممنون از راهنماییتون, حتما بررسیش میکنم. همین الآن :لبخندساده:

juza66
پنج شنبه 23 تیر 1390, 10:29 صبح
سلام مجدد

اینم سایت معروف چت ایرانی:
http://messenger.l4i.com/