PDA

View Full Version : سوال: نظر دادن در مورد خبر

ehsan21
دوشنبه 20 تیر 1390, 17:58 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخوام در قسمت اخبار سایت، هر فردی بتونه در مورد خبر نظر بده و افراد دیگه در ورد اون نظر، نظر موافق و مخالف بدن شبیه عکس پیوست .
به صورتی که به کلیک بر روی "+" یک نفر به آمار موافقین اضافه و با کلیلک بر رو ی "-" یک نفر به آمار مخالفین اظافه شود.
به چه صورتی میشه این بخش ( مخالف و موافق) رو انجام داد ؟
72319

jaykob
دوشنبه 20 تیر 1390, 18:56 عصر
با سلام خدمت دوستان
من میخوام در قسمت اخبار سایت، هر فردی بتونه در مورد خبر نظر بده و افراد دیگه در ورد اون نظر، نظر موافق و مخالف بدن شبیه عکس پیوست .
به صورتی که به کلیک بر روی "+" یک نفر به آمار موافقین اضافه و با کلیلک بر رو ی "-" یک نفر به آمار مخالفین اظافه شود.
به چه صورتی میشه این بخش ( مخالف و موافق) رو انجام داد ؟
72319

سلام

به طور مثال شما می توانید یک image button برای موافق و مخالف قرار بدید و خوب عکس خودتون رو مناسب بزارید سپس شما کنار هر کدام یک label قرار بدید . یکی از راه های این ارسال نظر اینه که شما یک جدول دارید که همه نظر ها داخلش هست و شما id هر خبر را در رکورد ها می زارید که برای نمایش فقط با یک کوئری بتوانید نظر های همان خبر رو ببینید . شما 2 column اضافه می کنید به نام های good و bad و کدی که در اون image button ها می نویسید می تونه به این شکل باشه که اگر خوب بود مقدار label را convert کنید به عدد و سپس به آن یکی اضافه کنید و دوباره آن را داخل دیتابیس insert کنید . برای نمایش مقادیر درون label ها هم که به سادگی یک کوئری می زنید و مقدار را نشان می دهید . حالا استفاده از کنترلی که بهتر بتونید باهاش کار کنید به خودتون بستگی داره .

موفق باشید

ehsan21
سه شنبه 21 تیر 1390, 16:01 عصر
من نظرات رو با DataList نمایش میدم . مشکل من اینه که چه طور در رویداد image button که با DataList برای هر نظر ایجاد می شود رویداد اضافه کردن نظر موافق و مخالف رو بنویسم.
مشکل ایجاد رویداد ؟
(ممکنه برای هر خبری ده ها نظر داده بشه. یک نظر نیست که فقط یک button باشه)
لطفا کمک کنید

jaykob
سه شنبه 21 تیر 1390, 16:23 عصر
من نظرات رو با DataList نمایش میدم . مشکل من اینه که چه طور در رویداد image button که با DataList برای هر نظر ایجاد می شود رویداد اضافه کردن نظر موافق و مخالف رو بنویسم.
مشکل ایجاد رویداد ؟
(ممکنه برای هر خبری ده ها نظر داده بشه. یک نظر نیست که فقط یک button باشه)
لطفا کمک کنید

سلام

من با datalist کار نکردم اما داخل gridviiew به راحتی داخل itemthemplate می شه دکمه گذاشت و لازمه شما در خاصیت btnVote_Command کد مربوط به خودتون رو وارد کنید اما اینکه فرمودید ممکنه نظرات زیاد باشند شما اول id اون نظر رو بدست بیارید و سپس اطلاعات رو وارد می کنید دکمه ها هم که برای تمامی نظرات تکرار و مقادیر رو داخل رکورد همان نظر می گذارند

ehsan21
دوشنبه 17 مرداد 1390, 11:18 صبح
میشه بیشتر در مورد btnVote_Command توضیح بدید
ممنون

jaykob
دوشنبه 17 مرداد 1390, 12:43 عصر
سلام

شما برای دکمه ای که قرار می دید داخل Grid می تونید این کد رو بزارید :

<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:Button ID="btnName" runat="server" OnCommand="btnName_Command" CommandArgument='<%# Eval("id") %>' Text="نام" />
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>

و در رابه با رویدادی که ایجاد می کنید و نامش در کد بالا btnName_Command هست و هر چیز دیگه ای می تونه باشه برای اینکه به id اون دسترسی داشته باشید می تونید از کد زیر استفاده کنید :

int id = int.Parse(e.CommandArgument.ToString());

موفق باشید

ehsan21
دوشنبه 17 مرداد 1390, 17:16 عصر
سلام

شما برای دکمه ای که قرار می دید داخل Grid می تونید این کد رو بزارید :

<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:Button ID="btnName" runat="server" OnCommand="btnName_Command" CommandArgument='<%# Eval("id") %>' Text="نام" />
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>

و در رابه با رویدادی که ایجاد می کنید و نامش در کد بالا btnName_Command هست و هر چیز دیگه ای می تونه باشه برای اینکه به id اون دسترسی داشته باشید می تونید از کد زیر استفاده کنید :

موفق باشید

ممنون از راهنمایی ها تون
اگر ممکنه کد کامل بزارید
با e.CommandArgument و ایجاد رویداد btnName_Command مشکل دارم
خیلی خیلی لطف می کنید
ممنونم

jaykob
دوشنبه 17 مرداد 1390, 17:23 عصر
ممنون از راهنمایی ها تون
اگر ممکنه کد کامل بزارید
با e.CommandArgument و ایجاد رویداد btnName_Command مشکل دارم
خیلی خیلی لطف می کنید
ممنونم

دقیق متوجه مشکلتون نشدم اما این یک رویداد هست مورد خاصی نداره به طور مثال به شکل زیر :

protected void btnName_Command(object sender, CommandEventArgs e)
{
Response.Write(id.ToString());
}