PDA

View Full Version : سوال: چند تا سوال داشتم در مورد سی شارپ...... کسی نبود جواب درست بده

majid_i68
دوشنبه 20 تیر 1390, 19:36 عصر
سلام

من تازه با برنامه نویسی سی شارپ کار کردم قبلا فقط یه مقدار سی پلاس کار کرده بودم البته نه زیاد در حد پاس کردن درس برنامه نویسی . چند روزی هست که با کمک کتاب جعفر نزاد قمی یه مقدار با سی شارپ آشنا شدم.

چند تا سوال دارم در مو رد امکانت سی شارپ.http://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/114.gif

1.با سی شارپ میشود برای موبایل هم برنامه نوشت البته منظورم ویندوز موبایل نیست

منظورم نوکیا و سونی اریکسون است اگر میشود در چه محیطی و با چه برنامه ای؟
2.آیا میشود در کیوت با سی شارپ برنامه نوشت . چگونه؟
3. من با نتبینز یه مقدار کارکردم برای برنامه نویسی موبایل .. چون با جاوا بود .. میشه با سی شارپ در نتبینز هم برنامه نوشت.
4.بنظر شما سی شارپ رو یاد بگیرم یا جاوا چرا؟

5. قابلیت های کلی سی شارپ چقدر است.
6. ویزوال بیسیک هم قابلیت های سی شارپ رو داره یانه
7. فرق c++ و ویزوال سی پلاس پلاس در چی هست http://barnamenevis.org/images/smilies/yahoo/129.gif
8. برای یاد گیری برنامه نویسی کلاس برم بهتره یا راه دیگه ای پیشنهاد میکنید

ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

sia_2007
دوشنبه 20 تیر 1390, 20:44 عصر
بستگی داره واقعا میخوای چه کار کنی، علاقت چیه، چقدر زبان انگلیسی بلدی
قشنگ توضیح بده من تا حد مقدور توضیح میدم
جواب تک تک سوالاتت هر کدوم یه شاهنامه میخواد

exlord
دوشنبه 20 تیر 1390, 20:45 عصر
1 - نخیر - البته تا جایی که من میدونم
2 - اگه منظورت QT هست نه نمیشه ...
3 - نه - البته میتونی کدهاشو بنویسی ولی نه Intelicense داره و نه میتونی compile کنی باهاش ... با Visual Studio باید کار کنی ...
4 - هر دوشون - البته اگه میخوای فقط برای ویندوز برنامه بنویسی فقط C# کافیه ...
5 - برو MSDN رو بخون
6 - نه به صورت 100%
7 - c++ => Programming Language
VC++ => IDE
8 - من کلاس رو توصیه میکنم ... حداقل برای مباحث مقدماتی و OOP

majid_i68
سه شنبه 21 تیر 1390, 14:39 عصر
بستگی داره واقعا میخوای چه کار کنی، علاقت چیه، چقدر زبان انگلیسی بلدی
قشنگ توضیح بده من تا حد مقدور توضیح میدم
جواب تک تک سوالاتت هر کدوم یه شاهنامه میخواد

:لبخند:
خیلی ممنون ... زبان انگلیسی بلد هستم چون رشتم کامپیوتر بوده من هم ترم آخرهستم البته کاردانی..
ولی برنامه نویسی زیاد نکردم . وقتم رو صرف آموزش مایا و بازیسازی با udk کردم البته در این زمینه یه چیزی بلد هستم.:کف:

میخوام بدونم برنامه نویسی که هم بشه برای وینوز بزنامه نوشت هم موبایل چه زبانی رو انتخاب کنم قابلیت سی شارپ بیشتره یا جاوا ... چرا در نسخه جدید 2010 سی شارپ ویندوز موبایل برداشته شده. آیا میشه با سی شارپ برای همیه سیستم عامل ها < موبایل ها > برنامه نوشت یا خیر؟

majid_i68
سه شنبه 21 تیر 1390, 14:51 عصر
خیلی ممنونم exlord ولی من تو اینترنت خوندم نوشته بود که میشه برای Qt با سی شارپ برنامه نوشت اما توضیح نداده بود.

sia_2007
سه شنبه 21 تیر 1390, 15:44 عصر
دوست عزیز، همه ی زبانها یه شرط موفقیت دارن، که اون هم حرفه ای بودن تو یه فیلد ه خاص هستش
با #C میشه برای iOS 4 و Win Phone برنامه نوشت.
اما JAVA هم برای گوشی های معمولی و ساده و همچنین Android
من تاکید خاصی روی #C و جاوا ندارم، فقط میگم حرفه ای برو جلو
چون زبانت خوبه، و با Net Beans هم تونستی راه بیآی، شاید JAVA برات مناسبتر باشه، ولی شاید
سعی کن چند تا مقاله رو از هر کدوم مرور کنی، شاید اصل مطلب رو کامل متوجه نشی، ولی متوجه میشی که روحیت با کدوم سازگارتره
موفق باشی

majid_i68
سه شنبه 21 تیر 1390, 22:26 عصر
دوست عزیز، همه ی زبانها یه شرط موفقیت دارن، که اون هم حرفه ای بودن تو یه فیلد ه خاص هستش
با #C میشه برای iOS 4 و Win Phone برنامه نوشت.
اما JAVA هم برای گوشی های معمولی و ساده و همچنین Android
من تاکید خاصی روی #C و جاوا ندارم، فقط میگم حرفه ای برو جلو
چون زبانت خوبه، و با Net Beans هم تونستی راه بیآی، شاید JAVA برات مناسبتر باشه، ولی شاید
سعی کن چند تا مقاله رو از هر کدوم مرور کنی، شاید اصل مطلب رو کامل متوجه نشی، ولی متوجه میشی که روحیت با کدوم سازگارتره
موفق باشی

خیلی ممنون دوست من ..........همین کار رو انجام میدم.......تشکر:لبخند: