PDA

View Full Version : مبتدی: شروع کار با ASP

iran2008
سه شنبه 21 تیر 1390, 02:49 صبح
سلام
بنده پس از مدت ها هنوزم تو کف این ASP هستم .

میگم برای کار با ASP آیا لازمه یکی زا زبان های VB.NET ویا C# رو یاد بگیریم ؟
من وی بی تقریبا آشنایی دارم ، اما از هر کی و هر جا میری تا C# ازت میخوان .

میشه کمکی کنید مشاوره بدید باید چیکار کنم .
من اگه الان بخوام ASP کار کنم ، نیاز به آموزش دارم .
شما چه کتاب هایی پیشنهاد میدید؟

فارسی باشه و یه چیزی که کارمو راه بندازه بهتر میشه .

میخوام با نسخه 2008 یا 2010 کار کنم .

mehran_sh_t
سه شنبه 21 تیر 1390, 11:46 صبح
سلام. بله لازمه که یکی از این دو زبان رو بلد باشید. وقتی تو VS می خواید یک پروژه وبسایت ASP ایجاد کنید، در ابتدا ازتون می خواد که زبان رو مشخص کنید. بنده خودم C# کار کردم، ولی فک نکنم فرقی بین این دو باشه.
شما اگر با طراحی و آشنایی ندارید، بهتره اول با HTML، CSS، Java script آشنا بشید، نمی تونم بگم کدوم مهم تره، هر کدوم در جای خودشون مهمن. ولی ابتدا از HTML شروع کنید.
برای کتاب هم من کتاب فارسی نمی شناسم، ولی پیشنهاد می کنم زبان اصلی بخونید، شاید اوایلش سخت باشه، ولی به زودی عادت می کنید

iran2008
سه شنبه 21 تیر 1390, 11:59 صبح
متشکرم دوست عزیزم ؛
والا من HTML , CSS بلدم . نمیگم حرفه ای ، ولی خوب به اندازه ای که دارم الان قالب وبلاگ و سایت میزنم .
با زبان VB.NET در حد نسبی آشنایی دارم به نسبت اون #C که اصلا تا حالا کارش نکردمه ، ولی خوب اکثرا ازت پروژه های #C میخوان و منم مجبورم به نوعی خودمو گول بزنم و الان که برم سمت #C .

farhud
سه شنبه 21 تیر 1390, 12:15 عصر
من تو این وبلاگ دارم آموزش های خود asp.net را ترجمه می کنم.

شاید به دردت بخوره:

http://asplearning.blogsky.com

mehran_sh_t
سه شنبه 21 تیر 1390, 14:41 عصر
یعنی الان می خوای C# یاد بگیری و دنبال منبعی؟
ببین C# زیاد سخت نیست.
مثل VB.net سینتکس خودش رو داره، اول باید اونا رو یاد بگیری. بعد که دیگه میشه کار با کلاس ها و ... که اسم ها همونن که تو VB هم هستن، فقط همون سینتکس نوشتن و استفاده اس که فرق می کنه

iran2008
سه شنبه 21 تیر 1390, 15:06 عصر
آره میخوام #C کار کنم و دنبال منبع آموزشی هستم که از 0 حالیم کنه .
اگه ویدیوئی باشه خوبه ، اگه کتاب فارسی باشه خوبه ، هر چی باشه که حالیم کنه . انگلیسیم هم خوبه .

farhud
سه شنبه 21 تیر 1390, 15:37 عصر
آره میخوام #C کار کنم و دنبال منبع آموزشی هستم که از 0 حالیم کنه .
اگه ویدیوئی باشه خوبه ، اگه کتاب فارسی باشه خوبه ، هر چی باشه که حالیم کنه . انگلیسیم هم خوبه .

فقط سایت http://asp.net

hjran abdpor
سه شنبه 21 تیر 1390, 17:23 عصر
اگه سی شارپ میخوای کتاب اقای هاشیمان خیلی خوبه وکامل است برای مبتدی ها ............
برو دنلودش کن وبخون.......