PDA

View Full Version : متغير از نوع تكس باكس

MS.Worm
سه شنبه 21 تیر 1390, 13:47 عصر
سلام خدمت تمام دوستان
يه برنامه دارم مينويسم كه ميخوام يك متغير از نوع تكس باكس بسازمو بعد مقدار اونو با يك فيلد در بانك اطلاعاتي قرار بدم و در آخر مقدار فيلدي كه در متغير ذخيره شده رو در يك تكس باكس نمايش بدم اما نميشه.

كدي كه من ازش استفاده ميكنم به اين صورته:

TextBox b = new TextBox();
b.DataBindings.Add("Text", objView, "Code");
textBox1.Text = b.Text;

gwbasic
سه شنبه 21 تیر 1390, 14:31 عصر
textBox1.DataBindings.Add("Text", objView,"Code");

بقیه اضافه هستش چرا از طریق کد تکس باکس b رو اضافه کردی وقتی textBox1 هستش

gilas1368
سه شنبه 21 تیر 1390, 14:32 عصر
با سلام
منظورتون رئ خوب متوجه نشدم اما اگر می خواین اطلاعات یک فیلد از پایگاهتون رو داخل این textbox نشون بدین فقط در زمانیکه textbox تون رو دارین bind می کنید باید نام فیلد رو هم ذکر کنید یعنی به این شکل :

b.DataBindings.Add("Text", objView, "Code.fild name");
textBox1.Text = b.Text;

بعنوان مثال من یه جدول دارم به نام table که یه فیلد name داره که نام کاربر رو داخلش ذخیره کردم و می خوام این textbox، نام کاربر رو نشون بده در نتیجه بجای fild name، باید name رو بنویسم یعنی :table.name

موفق باشید

MS.Worm
سه شنبه 21 تیر 1390, 16:25 عصر
خوب متشكرم از دوستان اما من جوابم رو نگرفتم البته كه من درست مشكلم رو توضيح ندادم
دوستان توجه داشته باشيد من يك بانك دارم و در اين بانك يك جدول دارم كه چند فيلد در اين جدول موجود مي باشد كه يكي از آنها فيلد كد مي باشد.
براي اينكه محتواي فيلد كد را در يك تكس باكس نمايش دهم مشكلي ندارم اما من ميخواهم اول اين محتوا را در يك متغير از نوع تكس باكس ذخيره كنم كه در جاي ديگه ميخوام استفاده كنم بعد هم يك تكس باكس داشته باشم كه كد رو نشون بده يعني در حقيقت محتواي اين فيلد كد اول در متغير ذخيره بشه بعد از متغير به خود تكس باكس.
حالا مشكل من اين است كه با كدي كه مينويسم محتواي فيلد كد در متغيري كه از نوع تكس باكس ميسازم به صورت خالي ذخيره ميشه يعني ذخيره ميشه اما وقتي با يك تكس باكس محتواي متغير رو ميخوام نمايش بدم هيچي نمايش داده نميشه انگار اصلا چيزي از بانك در متغير ذخيره نشده.
بايد چه كار كنم؟

اين كد منه كه اول در متغير و بعد هم از متغير به تكس باكس فرستاده ميشه.

b.DataBindings.Add("Text", objView, "Code");
textBox1.Text = b.Text;

gilas1368
سه شنبه 21 تیر 1390, 19:02 عصر
با سلام
توي اين كدي كه نوشتيد اگه code نام جدول بايد براي اتصال به تكست باكس نام فيلد هم بعدش بياد.
بعد يه متغير از نوع رشته ايجاد كنيد.بعد از كليك button خاصيت Text تكست باكس دوم رو برابر خاصيت Text اين رشته قرار بدين.

اميدوارم مشكلتون رفع بشه

موفق باشيد

MS.Worm
سه شنبه 21 تیر 1390, 20:04 عصر
دوستان هنوز مشكل منو متوجه نشديد
اين code همون فيلد من در جدول هست و با متغير objview از dataview وصل شده به بانك و جدول
من با اتصالات و اينا مشكلي ندارم
من ميتونم فيلد code رو در يك تكس باكس كه روي فرم قرار دادم نمايش بدم فقط ميخوام بدونم چجوري اين فيلد رو در يك متغير از جنس تكس باكس قرار بدم
همين
يعني من با همين كد كه نوشتم ميتونم تكس باكسي كه در حال حاضر روي فرم هست رو به فيلد code وصل كنم اما نميتونم يك متغير از جنس تكس باكس رو به اين فيلد وصل كنم.
چجوري يك متغير از جنس تكس باكس بسازم و به فيلد در جدولم متصل كنم.
اصلا انگار نه تكس باكسي وجود داره نه هيچي ميخواييم يك فيلد از بانك رو به يك متغير از جنس تكس باكس وصل كنيم.

gilas1368
سه شنبه 21 تیر 1390, 21:57 عصر
سلام
این کدهای رو جایگزین کدهای خودتون کنید

SqlConnection con = new SqlConnection();
con.ConnectionString = "آدرس پایگاه داده";
SqlCommand com = new SqlCommand();
com.Connection = con;
com.CommandText = "Select name from kala;"
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(com);
DataSet ds = new DataSet();
con.Open();
da.Fill(ds, "kala");
textBox2.DataBindings.Clear();
textBox2.DataBindings.Add("Text", ds, "kala.name");

این کدها فیلد name از جدول kala رو به textbox2 متصل میکنه.
من با این کدهای متصل کردم و جواب هم میده. بازم اگر مشکلی بود بفرمائید.

موفق باشید.

MS.Worm
سه شنبه 21 تیر 1390, 23:34 عصر
دوست عزيز gilas1368 (http://barnamenevis.org/member.php?139528-gilas1368) من واقعا ممنونم كه جواب ميدين اما من اصلا با اتصالات كاري ندارم
تمام اين اتصالاتي كه شما ميگين رو من اون بالاي فرم انجام دادم و به بانكم متصل هم شدم و تمام اطلاعات بانك رو هم در تكس باكس كمبو باكس و ديتا گريد و همه چيز نمايش ميدم مثل يك برنامه كامل.
تنها مشكلي كه من دارم اينه:
براي مثال شما در قسمتي كه تكس باكس 2 رو با فيلد name قرار دادين من ميخوام به جاي اينكه فيلد name رو به تكس باكس متصل كنم ميخوام به جاش يك متغير از نوع تكس باكس بسازم كه به اين فيلد متصل بشه.
يعني اصلا تكس باكسي تو فرم ندارم فقط با كد نويسي يك متغير از نوع تكس باكس ميسازم و فيلد رو بهش متصل كنم.
اين كار رو چجوري انجام بدم:

كد ساخت متغير از نوع تكس باكس هم اينه:

كه من يك متغير به نام b از نوع تكس باكس ساختم حالا ميخوام اين b رو به فيلد name وصل كنم.
پس تكس باكسي در فرم قرار نداره كه اطلاعات رو نمايش بده فقط يك متغير از نوع تكس باكس ميسازيم كه اطلاعات فيلد رو در خودش ذخيره كنه.
حالا من اين b رو چجوري وصل كنم به فيلد ؟

gwbasic
چهارشنبه 22 تیر 1390, 03:53 صبح
مشکل شما اینه که نیاز اصلیتونو مطرح نمی کنید بجاش یه راهکاری که برای اون نیازتون هست رو دارید مطرح می کنید که این راهکار بکل اشتباه و معلومه مه مفاهیم رو درست متوجه نشدید.
چرا می خواید یه متغییر از جنس تکس باکس تعریف کنید اونیکه تو فرم گذاشتید کافیه اساسا (:بامزه:) کنترل ها برای نمایش استفاده می شوند ونباید کنترلی تعریف بشه که در فرم نمایش داده نشه.
شما یکسری کنترل دارید که تو فرم قرار دارند و داده هایی رو نمایش می دن حالا اون داده ها می تونن در یک DataTable باشند یا در یک کلاسی که خودتون تعریف کردین (مدل) پس پشت فرم شما داده هاتون رو در یک DataTable یا یک شی از یک کلاس دیگه ذخیره می کنین و از طریق DataBinding می تونید بین اینها ارتباط بر قرار کنید پس دیگه نیازی به تعریف یک شی تکس باکس دیگه برای Code نیست امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.
برای توضیحات بیشتر می تونید به لینک زیر مراجعه کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?288558-Data-Binding