PDA

View Full Version : عدم دستيابي درايو

Reza,M
پنج شنبه 23 تیر 1390, 10:26 صبح
با سلام
من با كد زير درايو E سيستم خودم را غير قابل دستيابي كردم حتي با تعويض بكاپ سيستم به حالت اول برنگشته دوستان اگه ممكنه راهنمايي كنيد ؟

Dim fs As FileSystemSecurity = File.GetAccessControl(FilePath)
fs.AddAccessRule(New FileSystemAccessRule("Everyone", FileSystemRights.FullControl, AccessControlType.Deny))
File.SetAccessControl(FilePath, fs)

آدرس درايو رو در متغير FilePath ريختم
اينم عكسش

juza66
پنج شنبه 23 تیر 1390, 10:46 صبح
سلام دوست من

من تو برنامه نویسی نمیدونم چطور برگردونی!! :متفکر:

ولی توی ویندوز Run بعدش gpedi.msc رو بزن بعدش برو توی قسمت Administrative Templates بعدش توی قسمت Wndows Componet پوشه Windows Explorer و سمت راست همین پوشه گزینه Prevent access to drive from My Computer رو دابل کلیک کن و بعد از باز شدن پنجره میتونی درایوها را قفل یا باز کنی ...

فکر کنم حل بشه!! :متفکر:

Reza,M
پنج شنبه 23 تیر 1390, 19:36 عصر
دوست عريز با خطاي زير مواجه ميشم

juza66
پنج شنبه 23 تیر 1390, 20:29 عصر
سلام دوست من

به نوشتن Gpedit.msc دقت کن کلمه T رو جا انداختی

Reza,M
جمعه 24 تیر 1390, 00:41 صبح
اين كار رو انجام دادم اما درست نشد اين مسير شما براي محدود كردن استفاده از درايو است پيغام خطاي من براي غير قابل دسترسي بودن است

juza66
جمعه 24 تیر 1390, 18:27 عصر
سلام دوست من

فرق محدود کرد و غیر قابل دسترس چیه؟! :متفکر:
چه علی حسن چه حسن علی !! :لبخند:

دوست من این پیغامی که من در عکس دیدم مربوط به غیر قابل دسترس کردن درایو هستش و راه حل من نیز همین بود که شما میتوانید درایو رو از حالت غیرقابل دسترس در بیاورید همین ...

موفق باشید

salehbagheri
جمعه 24 تیر 1390, 22:43 عصر
از متد RemoveAccessRuleAll برای حذف Permission ها استفاده کنید:

FS.RemoveAccessRuleAll(Rule As FileSystemAccessRule)

به همراه یک مثال کاربردی!

Reza,M
یک شنبه 26 تیر 1390, 16:18 عصر
از متد RemoveAccessRuleAll برای حذف Permission ها استفاده کنید:
دوست عزيز هنگامي كه آدرس درايو رو ميدم به

Dim DirSecurityInfo As System.Security.AccessControl.DirectorySecurity = DirInfo.GetAccessControl()
خطا ميگيره
البته شايد طرز استفاده صحيحشو بلد نباشم

salehbagheri
یک شنبه 26 تیر 1390, 16:44 عصر
دوست عزيز هنگامي كه آدرس درايو رو ميدم به
خطا ميگيره

خب متن خطا رو هم باید می نوشتید! برنامه برای من که به درستی کار میکنه! (فقط برای درایوهای پرحجم کمی طول میکشه!)

Reza,M
دوشنبه 27 تیر 1390, 15:02 عصر
خب متن خطا رو هم باید می نوشتید! برنامه برای من که به درستی کار میکنه! (فقط برای درایوهای پرحجم کمی طول میکشه!)

Attempted to perform an unauthorized operation.

salehbagheri
دوشنبه 27 تیر 1390, 18:57 عصر
این خطا زمانی به وجود می یاد که اکانت شما Admin نباشه! یا با اکانت Admin برنامه رو اجرا کنید یا با راست کلیک بر روی برنامه گزینه Run As Administrator را بزنید!

Reza,M
سه شنبه 28 تیر 1390, 01:10 صبح
این خطا زمانی به وجود می یاد که اکانت شما Admin نباشه! یا با اکانت Admin برنامه رو اجرا کنید یا با راست کلیک بر روی برنامه گزینه Run As Administrator را بزنید!
دوست عزيز منظورتونو درست متوجه نشدم :ناراحت: اين خطا هنگامي كه برنامه رو بيلد و اجرا ميكنم بوجود نمياد ولي موقعي كه آدرس درايو رو ميدم و ميخوام كد ها رو اعمال كنم خطا ميگيره
به كد زير خطا نميگيره ولي كاري رو هم انجام نميده

Dim FilePath As String = "E:\"
Dim fs As FileSystemSecurity = File.GetAccessControl(FilePath)
fs.RemoveAccessRule(New FileSystemAccessRule("Everyone", FileSystemRights.FullControl, AccessControlType.Deny))
File.SetAccessControl(FilePath, fs)

mohsencom
یک شنبه 03 مهر 1390, 20:34 عصر
دوستان منم از همین کدها برای قفل فولدر استفاده کردم که فولدر قفل شد ولی وقتی خواستم بازش کنم ارور Attempted to perform an unauthorized operation داد در خط :

Dim fs1 As FileSystemSecurity = File.GetAccessControl(FilePath)

از هر نرم افزاری هم برای باز کردن قفل یا از بین بردن access denied استفاده کردم فایده نداشت...رو فولدرهای دیگه مشکلی نداره و کار میکنه...اما از شانس بد من رو این یکی فولدری که خیلی بهش نیاز داشتم ارور داد...ویندوز منم xp هست با اکانت admin هم وارد میشم ولی باز ارور میده :گریه:

لطفا کمک کنیددددددددد...من فایل هامو میخواااااااااامممممممم :گریه: :گریه: :گریه:

mohsencom
یک شنبه 03 مهر 1390, 21:54 عصر
مشکلم با چند تا تنظیم توی ویندوز حل شد...

این لینک کمکم کرد : http://support.microsoft.com/kb/810881

با تشکر

msh_gold
شنبه 11 آبان 1392, 11:01 صبح
[QUOTE=mohsencom;1345534]مشکلم با چند تا تنظیم توی ویندوز حل شد...

این لینک کمکم کرد : http://support.microsoft.com/kb/810881

با سلام جناب mohsencom عزيز ميشه توضيح بدي چطوري يه پوشه رو با vb.net قفل كردي و مشكلت حل شد ممنون