PDA

View Full Version : حرفه ای: بحث درباره ارسال و دریافت اطلاعات با Json

binyaft
پنج شنبه 23 تیر 1390, 18:02 عصر
سلام .
من برای ارسال و دریافت اطلاعات در پروژه ام تو یه بخشیش از آژاکس به همرا Json استفاده کردم .
حالا دو تا روش به ذهنم رسیده که میتونم پیاد سازی کنم ، اما هر کدوم مشکلاتی داره ، میخوام ببینیم ایا راه حلی برای این مشکلات هست یا نه .؟

اول اینکه اطلاعات رو با یک بار درخواست از سرور لود کنیم و داخل یک حلقه از جاوا اسکریپت بزاریم تا اطلاعات رو به ادامه کد ها اضافه کنه ، خب با این روش توابعی که من نیاز دارم و تو PHP هست اینجا عمل نمیکنه ، اگر هم بخوایم این اطلاعات رو داخل سرور بدیم به اون توابع تا برمون تبدلیش کنن ، به نظرم به صرفه نیست ! چون حجم اطلاعات بالاست و پردازش دوباره اونها کاره سختیه .

دومی اینکه یک بار اطلاعات Json رو لود کنیم و دوباره بفرستیم به یه صفحه قالب PHP تا خودش بگیره وتو یه حلقه کد ها رو + توابع اونها اجرا کنه و برای ما بفرسته تا javascript در سایت نشون بده !
خب این روش هم به نظرم خوب نیست ! چون باید برای لود یک صفحه دو تا درخواست HTTP بره و .....!

دوستان نظری دارن ؟

ممنون :قلب:

Keramatifar
پنج شنبه 23 تیر 1390, 21:54 عصر
الزامی وجود داره که حتما از فانکشن های php استفاده کنید؟ فانکشن های مورد نیازتون معادل javascript یا jquery ندارند؟

eAmin
جمعه 24 تیر 1390, 01:01 صبح
اگر میخواید اطلاعات JSON رو پردازش کنید، باید بدونید که JavaScript در کارکردن با Object ها خیلی بهتر از php عمل میکنه. مخصوصا اینکه میتونید خودتون توابع بیشتری برای اعمال بر روی داده های JSON بنویسید.
یکی دیگه از مزایایی استفاده از JavaScript اینه که دیگه بار اضافه بر روی سرور اعمال نمیکنه و تمامی پردازشها در سیستم کاربر صورت میگیره.
شما اگر بگید دقیقا چه اعمالی رو میخواید پیاده سازی کنید، شاید بهتر بشه شما رو راهنمایی کرد.

موفق باشید.

binyaft
جمعه 24 تیر 1390, 20:22 عصر
ممنون از دوستان بابت پاسخ .
من میخوام پستهای کاربر رو بگیریم و به صورت اژاکس لود کنم .
حالا من یه تابع با PHP دارم که اطلاعات رو از دیتابیس میگیره و به Json تبدیل میکنه و بعد به سمت کاربر ارسال میکنه .

اینجا Jquery کد های Json رو دریافت میکنه و میتونه دو تا کار انجام بده برای اینکه اطلاعات ای که قرار نمایش داده بشن با قالب صفحه یکی باشن !

من میتونم کد هارو بفرستم به یه فایل PHP و درخواست رو پردازش کنم و اونجا با استفاده از توابعی که نیاز دارم و کد های HTML کد رو با قالب سایت هماهنگ کنم و اونو به سمت کاربر ارسال کنم تا نمایش داده بشه ! خب در این روش همونطور که گفتم دو تا درخواست HTTP ارسال میشه و ....

و میتونم اطلاعات رو یک بار با Jquery بگیریم و Json decode کنم و نمایش بدم ! اما اینجا توابع PHP کار نمیکنه و امکان جایگزینی هم نیست!

یه چیز دیگه هم هست که من باید تقریبا همه جا از آژاکس استفاده کنم و نمیشه تو کد های جاوا اسکریپت قالب مورد نظر رو بذارم تا به صفحه اضافه بشه ! چون حجم کد ها به نظرم بالا میره .

ممنون :قلب: