PDA

View Full Version : مبتدی: ارسال پیام به دیگر کاربران فایل اکسس (درون شبکه و یا تغییر کاربر)

bemilove
پنج شنبه 23 تیر 1390, 18:59 عصر
در این فایل فرمی طراحی شده که کاربران یک فایل اکسس بتوانند به هم پیام بدهند.ولی مشکلی داره که دوستان اونو در نمونه پیوستی می تونند ببینن.....ممنون میشوم پاسخ دهید.

pmoshir
جمعه 24 تیر 1390, 11:31 صبح
دوست عزيز به نظره من شما براي اين كار بايد با استفاده از يك كوئري كاربر جاري را فيلتر كني و با يك فرم پيامهايي كه براي اون كاربر فرستاده ميشود رو با رويه Time interval با زمان مشخص requery كني.

bemilove
یک شنبه 26 تیر 1390, 23:20 عصر
دوست عزيز به نظره من شما براي اين كار بايد با استفاده از يك كوئري كاربر جاري را فيلتر كني و با يك فرم پيامهايي كه براي اون كاربر فرستاده ميشود رو با رويه Time interval با زمان مشخص requery كني.

برای دیدن پیام ،وقتی فردی login شد شاید بتوان راحت تر کار کرد ولی مهم ارسال است.....که باید فردی که همین الان است فیلتر شده و login شده بتواند پیام بفرستد.

bemilove
دوشنبه 27 تیر 1390, 11:00 صبح
فایل اصلاح گردید----خواهشمند است خطا را رفع فرمایید.ممنون

انگوران
دوشنبه 27 تیر 1390, 12:16 عصر
سلام، نوع داده هاي فيلد from و to بايد به text تغيير پيدا كنه.

سعید_12597
دوشنبه 27 تیر 1390, 12:40 عصر
سلام.من هم با نظر شما موافقم

amin_ir
دوشنبه 27 تیر 1390, 13:30 عصر
فایل اصلاح گردید----خواهشمند است خطا را رفع فرمایید.ممنون

دوست عزیز هر چند هم منطق فرمتون و هم نوع کد نویسیتون زیاد درست و استاندارد نبود ولی با همون شیوه خودتون ایراد را در فایل پیوستی رفع نمودم ، اصل ایراد هم پاس دادن تکست به integer بود و کافی بود شما با دستور Dlookup در یک فیلد دیگر مقدار عددی همان تکست را به جدولتون پاس دهید که در برنامه اصلاح شده ارسالی آن را مشاهده می نمایید.

bemilove
چهارشنبه 29 تیر 1390, 18:52 عصر
دوستان عزیز،قسمت ارسال پیام تکمیل گردید.
1-درحال حاضر مشکل این است که کاربر فعلی برنامه بتواند فقط پیامهای مربوط به خود را بخواند ودسترسی به بقیه پیام ها نداشته باشد.......نمونه را ببینید(فیلتر کاربرفعلی مشکل دارد)
2- اگر امکان داشته باشد برنامه طوری باشد که به محض اینکه کاربر وارد شده به او پیغام دهد که یک پیام دارد و آخرین پیام برای او نشان داده شود
3-وقتی کاربر روی دکمه مشاهده پیام کلیک کرد ،اگرهم کاربر پیام ندارد به او پیام دهد که شما پیام ندارید

amin_ir
پنج شنبه 30 تیر 1390, 00:37 صبح
فعلا قدری وقت آزاد داشتم تونستم رو برنامتون کار کنم ، فایل اصلاحی در ضمیمه موجود است

michkadol
پنج شنبه 30 تیر 1390, 10:27 صبح
با سلام عالی بود
فقط یه مورد میمونه
وقتی کاربر پیامی رو که امروز خوانده شده است میخونه و از برنامه خارج میشود و دوباره وارد میشود مجدد پیغام میدهد که ....پیام جدید دارید
چه باید کرد تا وقتی کاربر پیامی رو خوند دیگر واسه ان روز نمایش داده نشود و در پیامهای خوانده شده ثبت شود
و در ضمن لیست پیامهای ارسالی مربوط به خودش رو هم ببینه
(فکر میکنم نمونه کاملی بشه با این تغییرات

amin_ir
پنج شنبه 30 تیر 1390, 13:25 عصر
با سلام عالی بود
فقط یه مورد میمونه
وقتی کاربر پیامی رو که امروز خوانده شده است میخونه و از برنامه خارج میشود و دوباره وارد میشود مجدد پیغام میدهد که ....پیام جدید دارید
چه باید کرد تا وقتی کاربر پیامی رو خوند دیگر واسه ان روز نمایش داده نشود و در پیامهای خوانده شده ثبت شود
و در ضمن لیست پیامهای ارسالی مربوط به خودش رو هم ببینه
(فکر میکنم نمونه کاملی بشه با این تغییرات
در این صورت شما باید یک فیلد (بهتر است از جنس bool باشد با مقدار False) به جدول مربوط به پیامها اضافه نمایید که در صورت دیده شدن هر پیام توسط کاربر مقدار آن true شود که در این صورت برای نمایش پیامها کافیست پیامهایی فیلتر شود که مقدار این فیلد در جدول پیامها برای آن کاربر مقدار False داشته باشد.(کار راحتی است که امیدوارم خودتون بتوانید از عهدش بر بیایید)

bemilove
پنج شنبه 30 تیر 1390, 17:54 عصر
در این صورت شما باید یک فیلد (بهتر است از جنس bool باشد با مقدار False) به جدول مربوط به پیامها اضافه نمایید که در صورت دیده شدن هر پیام توسط کاربر مقدار آن true شود که در این صورت برای نمایش پیامها کافیست پیامهایی فیلتر شود که مقدار این فیلد در جدول پیامها برای آن کاربر مقدار False داشته باشد.(کار راحتی است که امیدوارم خودتون بتوانید از عهدش بر بیایید)
عزیز دل ،من برنامه نویس نیستم.....والا وقت پربارشما هم نمی گرفتم....زحمتشو بکش
با چیزهاییکه آقای michladol فرمودند .....حالا اگر مدیر سیستم یا فردی بخواهد برای همه افراد به طور یکجا پیام بدهد چطور؟
....tanks

amin_ir
جمعه 31 تیر 1390, 01:15 صبح
عزیز دل ،من برنامه نویس نیستم.....والا وقت پربارشما هم نمی گرفتم....زحمتشو بکش
با چیزهاییکه آقای michladol فرمودند .....حالا اگر مدیر سیستم یا فردی بخواهد برای همه افراد به طور یکجا پیام بدهد چطور؟
....tanks

دوست عزیز بنده چند روزی وقت آزاد دارم و می توانم تا جایی که از دستم بر بیاد کمکتون کنم ، در ضمن شما هم به سهم خودتون برنامه نویس هستید که توانستید تا اینجا برنامه را جلو ببرید ، فقط احتمالا زیاد حوصله وقت گذاشتن ندارید ، به هر حال در برنامه ضمیمه شده هم پیشنهاد آقای michladol (نمایش تنها پیامهای خوانده نشده) و هم ارسال پیام گروهی شما لحاظ شده است.

bemilove
جمعه 31 تیر 1390, 10:06 صبح
دوست عزیز بنده چند روزی وقت آزاد دارم و می توانم تا جایی که از دستم بر بیاد کمکتون کنم ، در ضمن شما هم به سهم خودتون برنامه نویس هستید که توانستید تا اینجا برنامه را جلو ببرید ، فقط احتمالا زیاد حوصله وقت گذاشتن ندارید ، به هر حال در برنامه ضمیمه شده هم پیشنهاد آقای michladol (نمایش تنها پیامهای خوانده نشده) و هم ارسال پیام گروهی شما لحاظ شده است.
ممنون ،من آنچه كه انجام ميدهم از كپي كدها وبرنامه هاست

sinanice206
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 00:42 صبح
سلام
جالب بود حالامیشه به همراه پیام ،عکس یا فایلی رو هم به پیوستش ارسال کرد؟؟