PDA

View Full Version : سوال: شروع C++

.:KeihanCPU:.
پنج شنبه 23 تیر 1390, 22:48 عصر
سلام به همه دوستان
اول عذرخواهی کنم اگه تایپیک رو جای اشتباهی ایجاد کردم

راستش من میخوام برنامه نویسی با c++ رو شروع کنم
قبلا هم با vb.net,asp.net برنامه نویسی کردم

حالا میخوام سی پلاس پلاس رو یاد بگیرم ولی نمیدونم از چه محیطی باید استفاده کنم!
راستش تفاوتاش رو هم خیلی نمیدونم و چیز خوبی هم تو جستجو گیرم نیومد

حالا اگه بخوام با visual studio.net و سی پلاس پلاس برنامه بنویسم واسه اجرا به کتابخانه دات نت نیازه ؟
راستش میخوام برنامه ای که مینویسیم محدودین اجرا تو سیستم عامل نداشته باشه و بدون نیاز به دات نت و امثالهم اجرا بشه

نظرتون چیه دوستان؟

ahmad-65
پنج شنبه 23 تیر 1390, 22:58 عصر
متاسفانه واسه اجرا به کتابخانه دات نت نیاز داره!!

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 23 تیر 1390, 23:08 عصر
اگر بخايد با CLI برنامه بنويسيد به ,.net نياز داريد در غير اينصورت نيازي به .net نداريد به نظر من كسي بخاد تو c++ با CLI كار كنه همون بره با C# كار كنه بهتره.
شما c استاندار كد بنويسي كدتون cross platform اجرا ميشه كه بايستي يه سري كارارو انجام بديد .
C++ و QT بهترين انتخابه

حامد مصافی
جمعه 24 تیر 1390, 10:17 صبح
شما می‌توانید با ویژوال استودیو دات نت و زبان C++ برنامه بنویسید بدون اینکه به دات نت نیاز داشته باشید. زبان مدیریت شده c++ مایکروسافت یا اصطلاحا mc++ قابلیت استفاده از دات نت را دارد به کلمه قابلیت توجه کنید. این یک امکان است، نه اجبار.
متاسفانه mc++ شامل رسومات غیر استانداردی است که برنامه‌نویسانش را به سبک مایکروسافت بار‌ می‌اورد نه استاندارد C/C++ لذا به نظر بنده بهتر است با یک کامپایلر استاندارد مانند g++ کار کنید تا به جای یک استاندارد مایکروسافتی استاندارد C++ را فرا بگیرید. در کنار C++، نیاز به یک کتابخانه واسط به عنوان رابط گرافیکی دارید که میتواند یکی از گزینه‌های .net , mfc , qt , gtk, .... باشد.

Salar Ashgi
جمعه 24 تیر 1390, 10:33 صبح
بنظر بنده نیز بهتر است Native CPP کار کنید بجای Managed !
راجب کتابخانه های مربوطه هم که دوستان توضیح دادن ، که Qt از کاربرد بیشتری برخورداره .

موفق باشید ./