PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ویرایش گرید

f.ka2008
جمعه 24 تیر 1390, 12:48 عصر
سلام به همه دوستان
من تو صفحه م یک فرم دارم و با زدن دکمه ذخیره اطلاعات تو گرید نمایش میده.
در این صفحه یک امکانی برا سرچ وجود داره بعنی اگه تو گرید ما نام کاربری باشه ما میتونیم اونو سرچ کنیم و اطلاعاتش رو به تنهایی تو گرید نمایش بدیم
تا اینجای کار مشکلی نیست اطاعات جستجو بدرستی نمایش داده میشه اما موقع ویرایش اطلاعات سرچ شده، گرید کلا با اطلاعات قبلی پر شده و یک سطر دیگه به حالت ویرایش میره نه اونی که انتخاب کردیم!!
ممنون میشم یکی کمکم کنه و بگه دقیقا چیکار کنم
زبان برنامه نویسی من C#

ahmad-65
جمعه 24 تیر 1390, 17:37 عصر
ميشه يه كم بهتر توضيح بديد؟
چجوري سطر انتخابي گريدتون رو ويرايش ميكنيد؟
اينكه يه سطر ديگه به حالت ويرايش ميره ممكنه به اين خاطر باشه كه Index رو اشتباهي دريافت ميكنيد.
در هر حال كدتون رو بزاريد تا بيشتر بشه كمكتون كرد.

f.ka2008
جمعه 24 تیر 1390, 19:05 عصر
یک فرم وجود داره که افراد اطلاعات رو پر میکنن و با زدن دکمه ثبت اطلاعات ذخیره و گرید ویو نمایش داده میشه وهمون جا داخل گرید قابل ویرایش و حذف هست
تمامی این کارا با کد بوده و ویزاردی نبوده.
در بالای صفحه یک قسمتی برای سرچ اطلاعات داخل گرید البته با یک فیلد مث نام کاربری
وقتی که دکمه سرچ با کلمه وارد شده نام کاربری زده میشه،تمای اطلاعات کاربر داخل گرید نمایش داده میشه و حذف هم میشود اما وقتی میخوایم ویرایش کنیم هر چی سطر تو گرید بوده نمایش میده و اون سطی که اول هست به حالت ویرایش میره نه سطر جستجو شده.

juza66
جمعه 24 تیر 1390, 19:32 عصر
سلام دوست من

شما برای ویرایش کردن اطلاعات از کدوم فیلد برای آپدیت کردن استفاده میکنی؟! (ID یا فیلد دیگری گذاشتی؟!)

شما کافیه رکوردی رو که میخوای ویرایش کنی قبلش اطلاعات فیلد برای آپدیت رو بگیری به همین سادگی ..

f.ka2008
جمعه 24 تیر 1390, 20:53 عصر
این کد برای دکمه سرچ میباشد

private void Load_DataSearch(string NaCode)
{
GridView1.DataSource = obj.Load_Data("select NaCode, CstmrCode, Name, Family ,Fname,IDNumber, HNaCode, BrthDate ,ChldNumber, Tel, Address,IDCstmr from S2_Customers where NaCode like '%'+@NACODE+'%'", new object[] { "NACODE" }, new object[] { NaCode });
GridView1.DataBind();
}
protected void btnchek_Click(object sender, EventArgs e)
{

if (btnchek.Text.Trim() != "")
{

Load_DataSearch(txtmelli.Text.Trim());

}
else
Load_Data();
}

این کد هم برای ویرایش در گرید می باشد

protected void GridView1_RowEditing(object sender, GridViewEditEventArgs e)
{

GridView1.EditIndex = e.NewEditIndex;

Load_Data();

}

برای ویرایش معمولی قبل سرچ مشکلی نیست اما هنگام جستجو مشکل ویرایش پیش میاد.
راستی تو اینجا بر اساس کد ملی جستجو صورت میگیره.