PDA

View Full Version : سوال: همون مشکل قدیمی UTF-8

arslan tegin ghazi
شنبه 25 تیر 1390, 10:31 صبح
با سلام .

من یک صفحه UTF-8 دارم که ایطلاعات را به طور واضیح و صحیح نیشان می دهد . در صفحه یک سری ایطلاعات از طریق یک فرم به یک صفحه دیگر ارسال می شود .

این صفحه دومی فقط کد هستش و باید این اطلاعات دریافتی از صفحه اول را در دیتابیس ثبت کند . در ابتدای صفحه دومی هم این کد را بکار برده ام :

header('Content-Type: text/plain; charset=UTF-8');

صفحه دوم یک فایل php دیگر را include کرده است که در آن تابعی برای اضافه کردن اطلاعات به دیتابیس وجود دارد ، در این تابع هم ، این کد قبل از ثبت ایطلاعات ذکر شده است :

mysql_query("SET CHARACTER SET 'utf8'");

ولی در نهایت اطلاعات به صورت ؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟ ؟؟؟ نمایش داده می شوند . لازم به ذیکر است کی در دیتابیس فیلدها دارای Collation = utf8_unicode_ci هستند .

مشکل کجاست ؟

.fatemeh
شنبه 25 تیر 1390, 10:35 صبح
سلام
BOM رو موقع ذخیره کردن صفحه غیر فعال کنید

arslan tegin ghazi
شنبه 25 تیر 1390, 10:53 صبح
غیر فعال کردم ولی درست نشد !

.fatemeh
شنبه 25 تیر 1390, 10:58 صبح
اگه از نرم افزار dreamweaver استفاده می کنید
در قسمت page properties همه فونت ها رو tahoma کنید

arslan tegin ghazi
شنبه 25 تیر 1390, 11:05 صبح
مشکل من در ثبت اطلاعات هستش یعنی وقتی با phpmyadmin نگاه می کنم آن اطلاعات که به صورت دستی از طریق phpmyadmin وارد شده درست نشان داده می شوند ولی آنهایی بوسیله کد وارد شده اند بصورت ؟؟؟؟؟؟ .

arslan tegin ghazi
شنبه 25 تیر 1390, 11:10 صبح
در ضمن وقتی من اطلاعات را به صفحه ای که فرم در آن قرار دارد ارسال می کنم چنین مشکلی پیش نمی آید ولی وقتی اطلاعات به صفحه ای دیگر ارسال می شود این طوری می شود .

arslan tegin ghazi
شنبه 25 تیر 1390, 16:19 عصر
پی اچ پی کارهایی که دارند از حرفه ای بودن منفجر می شوند دیگر تلاش نکنند یک وقت خسته می شوند !!!!!!!!! :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق:

این را کم داشتم :

mysql_query("SET SESSION collation_connection = 'utf8_persian_ci'");