PDA

View Full Version : مفهوم cardinality در طراحی databaseو recursiveدر visio

yaldabarani
شنبه 25 تیر 1390, 17:09 عصر
سلام روز بخیر در طراحی database باvisio اگر یک entity با خودش در رابطه many to many باشد چطوری میشوذ این رابطه رو نشان داد مثلا برا انتخاب واحد یک entity برا درس ذاریم در این entity یه سری درس ها پیشنیاز یه سری دیگه هستند و یه درس ممکن چند پیشنیاز داشته باشد برانشان دادن این رابطه باید چکار کنم
باسپاس

AminSobati
دوشنبه 27 تیر 1390, 00:33 صبح
سلام دوست عزیزم،
از یک جدول کمکی استفاده کنید

yaldabarani
دوشنبه 27 تیر 1390, 09:05 صبح
مرسی از راهنماییتون اگر جذول اصلی دارای ستون های مشخصه درس ،نام درس ،ومشخصه درس پیش نیار باشه در جدول کمکی کدام ستون ها به عنوان کلید خارجی هستند؟

Galawij
دوشنبه 27 تیر 1390, 10:32 صبح
سلام
تا اونجایی که من متوجه شدم ساختار جداولتون به این صورت می شه.
جدول دروس(کد درس، نام درس، تعداد واحد)
جدول دروس پیش نیاز(کد درس پیش نیاز، کد درس اصلی، کد درس پیش نیاز)
فیلدهای با زیر خط دار کلید اصلی و فیلدهای با رنگ قرمز کلید خارجی هستند.
شما از جدول دروس دو بار یک ارتباط یک به چند به جدول دروس پیش نیاز برقرار می کنید.
اگر هر درس فقط می تواست یک درس پیش نیاز داشته باشد از طریق یک ارتباط یک به چند به خود جدول قابل پیاده سازی بود.

centerpace
چهارشنبه 29 تیر 1390, 03:30 صبح
سلام
تا اونجایی که من متوجه شدم ساختار جداولتون به این صورت می شه.
جدول دروس(کد درس، نام درس، تعداد واحد)
جدول دروس پیش نیاز(کد درس پیش نیاز، کد درس اصلی، کد درس پیش نیاز)
فیلدهای با زیر خط دار کلید اصلی و فیلدهای با رنگ قرمز کلید خارجی هستند.
شما از جدول دروس دو بار یک ارتباط یک به چند به جدول دروس پیش نیاز برقرار می کنید.
اگر هر درس فقط می تواست یک درس پیش نیاز داشته باشد از طریق یک ارتباط یک به چند به خود جدول قابل پیاده سازی بود.

جدول کمکی یک جدول دوفیلدی هستش(کددرس اصلی،کددرس پیشنیاز)که هردو باهم کلید میشن تا هیچ دو رکورد تکراری بوجود نیاد.درواقع هردو هم کلیداصلی وهم کلید خارجی سهتند که مقدارشون رو ازجدول درس میگیرن.

Galawij
چهارشنبه 29 تیر 1390, 07:38 صبح
جدول کمکی یک جدول دوفیلدی هستش(کددرس اصلی،کددرس پیشنیاز)که هردو باهم کلید میشن تا هیچ دو رکورد تکراری بوجود نیاد.درواقع هردو هم کلیداصلی وهم کلید خارجی سهتند که مقدارشون رو ازجدول درس میگیرن.
خوب من چی گفتم دوست عزیز؟؟!!

centerpace
یک شنبه 02 مرداد 1390, 22:00 عصر
جدول شما 3فیلدی هستش(جدول دروس پیش نیاز"کد درس پیش نیاز، کد درس اصلی، کد درس پیش نیاز)" که یک فیلد اضافی هستش.که این باعث افزونگی میشه.