PDA

View Full Version : سوال: آموزش جامع پارسی برای Viewport2DVisual3D

Rainbow128
شنبه 25 تیر 1390, 21:57 عصر
سلام به همه دوستان این اولین باره که من توی این بخش سئوال می پرسم

من هر چقدر گشتم توی سایتهای پارسی هیچ آموزش جامعی در مورد Viewport2DVisual3D ندیدم ، من کلیات کدها رو درک میکنم ولی جزئیات اونو نه، به عنوان مثال م چند نوع دوربین که هست چه فرقی با هم دارند و خصوصیاتشون چیه ؟ و light ها نیز همینطور و یا اینکه اعدادی که position میگیره برحسب چیه ، اگه ممکنه یه آموزش جامع پارسی در مورد Viewport2DVisual3D بگذارید که کامل اونو توضیح بده
مرسی

Rainbow128
یک شنبه 26 تیر 1390, 16:46 عصر
یعنی هیچ کسی از دوستان اینقدر پیش نرفته توی WPF یا ....

Rainbow128
دوشنبه 27 تیر 1390, 12:51 عصر
اقای عربلو ( یکی از مدیران بخش ) شما در این مورد کار کردید میشه لطف کنید و اونو توضیح بدید؟

Rainbow128
دوشنبه 27 تیر 1390, 22:58 عصر
اقای عربلو شما که بلدید به ما یاد نمیدید ( طبق پستی که اشکال یکی از دوستانو گرفته بودید که گفته بودید camera , light کم داره پس صد درصد مسلط هستید بر Viewport2DVisual3D ) ، دوستان دیگه هم که حتما بلد نیستند ، پس من بیخود توی این سایت ثبت نام کردم و پست دادم ، ای کاش این همه وقتم رو تلف نمیکردم :اشتباه:

مهدی فرزاد
دوشنبه 27 تیر 1390, 23:40 عصر
سلام

از بلد یا بلد نبودن آقای عربلو مطلع نیستم اما میدونم از یک هفته پیش تا الان به سایت سرنزدند
من به شخصه با ابزار 3D کار نکردم وگرنه جواب شما رو میدادم
پیغام شما رو به آقای عربلو میرسونم انشالله که مشکلی نداشته باشن و به سایت سر بزنن
کمی صبور باشید لطفا

رضا عربلو
پنج شنبه 30 تیر 1390, 14:31 عصر
آموزشي در زمينه کار با Viewport3D به زبان فارسي سراغ ندارم.

در مورد انکه دوربين چيست و انواع دوربين در Viewport3D بايستي بگم که دوربين وسيله ما براي ديدن اشياء است در واقع دوربين نحوه render شدن يک شي سه بعدي را بر روي يک سطح دو بعدي تعيين مي کند.

سه نو دوربين داريم.

· PerspectiveCamera (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.media.media3d.perspectivecamera.asp x) : که يک تصوير پرسکپکتيو از اشياع براي ما فراهم مي کند. يعني اشياي نزديک بزرگتر و اشياي دور کوچکتر نمايش داده مي شوند..

· OrthographicCamera : يک نصوير معمولي از اشياع براي ما فراهم مي آورد. يعني اشيا سرفنظر از فاصله آنها از دوربين برحسب اندازه شان نمايش داده مي شوند (اشياي بزرگ بزرگتر و اشياي کوچک کوچکتر)

· MatrixCamera : که با امکان مي دهد با کمک يک ماتريس تبديل ، اشياي سه بعدي را به تصاوير دو بعدي تبديل کنيم. (مثلاً يک چشم آستيگمات چه طور مي بينه)

Rainbow128
پنج شنبه 30 تیر 1390, 15:24 عصر
خیلی ممنون از توضیحی که دادید ولی من خصوصیات این رو زیاد نمیشناسم به عنوان مثال Position که میدونم برای قرار گیری جای دوربینه ولی اعدادی که میگیره بر حسب چیه ؟ ( مثلا x , y ) و یا خصوصیات دیگه در کل Viewport و برای اینکه منظورم رو کامل رسونده باشم میشه لطف کنید و قطعه سورس پایینو خطهای اون خصوصیات در هر خط اونو تشریح کنید مرسی

<Window.Resources>
<MeshGeometry3D x:Key="mGeometry" TriangleIndices="0,1,2 3,4,5" Positions="-1,-1,2 1,-1,2 1,1,2 1,1,2 -1,1,2 -1,-1,2 "
TextureCoordinates="0,1 1,1 1,0 1,0, 0,0 0,1"/>
</Window.Resources>

<DockPanel>
<Viewport3D HorizontalAlignment="Stretch" VerticalAlignment="Stretch">

<Viewport3D.Camera>
<PerspectiveCamera LookDirection="3,-3,-2" NearPlaneDistance="0.1" Position="-3,3,4" UpDirection="0.5,0.5,-0.5"/>
</Viewport3D.Camera>

<ModelVisual3D >
<ModelVisual3D.Content>
<AmbientLight Color="#FFFFFFFF"/>
</ModelVisual3D.Content>
</ModelVisual3D>

<Viewport2DVisual3D Geometry="{StaticResource mGeometry}">
<Viewport2DVisual3D.Visual>
<TextBox/>
</Viewport2DVisual3D.Visual>
<Viewport2DVisual3D.Material>
<DiffuseMaterial Viewport2DVisual3D.IsVisualHostMaterial="true"/>
</Viewport2DVisual3D.Material>
</Viewport2DVisual3D>

</Viewport3D>
</DockPanel>

رضا عربلو
شنبه 01 مرداد 1390, 10:14 صبح
سوال شما خيلي کليه و جواب دادن به اون خيلي سخت و وقت گيره. پيشنهاد مي کنم قبل از شروع کمي در مورد 3D در wpf مطالعه داشته باشيد. اگر مشکلي بود در خدمتم.
خوشبختانه منابع بسياري در اينترنت وجود داره. مثل
http://www.wpftutorial.net/IntroductionTo3D.html
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms747437.aspx