PDA

View Full Version : ارتباط با جداول دیگر از طریق DBlookuplistbox

sima_gh7
جمعه 08 مهر 1384, 12:26 عصر
من یه DBlookuplistbox دارم که میخوام وقتی کاربر هرکدوم از سطرهای اون رو انتخاب می کنه ، جزییات مربوط به اون رکورد در فرم نمایش داده بشه ، که این اطلاعات در جداول مختلف قرار دارن و این جداول هم با یک کلید خارجی با هم در اتباطند . برای نمایش اطلاعاتی که در جدول اصلی قرار دارند (یعنی همون جدولی که به DBlookuplistbox وصل هست) ، مشکلی نیست ؛ از dbtext استفاده کردم و با حرکت روی listbox اطلاعات DBtext هم تغییر می کنه ولی برای جداول دیگه نمی دونم چیکار کنم که با حرکت روی listbox اطلاعات همون رکورد رو نمایش بده ، به عبارتی وقتی کاربر روی سطرهای listbox حرکت میکنه اطلاعات مربوط به رکوردی که در جدول دوم قرار داره و به رکورد مورد نظر در جدول اصلی وصل هست نمایش داده بشه .

hr110
شنبه 09 مهر 1384, 07:30 صبح
لپ کلام شما میخواهید یک master/detail ایجاد کنید/امیدوارم که اشتباه نکرده باشم/
جداول دوم و سوم و ... را با استفاده از یک کوئری که با استفاده از INNER JOIN به یکدیگر متصل شده اند(اگر از SQLServer استفاده میکنید) ایجاد نمایید به عنوان مثال :
------------------------
Select [wl_messages].*,[wl_orderrequest].*
from [wl_messages] INNER JOIN
[wl_orderrequest] on [wl_orderrequest].[sign]=[wl_messages].[sign]
-----------------------

نکته : برای ایجاد master/detail معمولاً از دوم دیتا ست از نوع Table (مثلاً ADOTable) استفاده میشود و از آنجا که شما مجبور هستید از یک کوئری استفاده کنید بنابراین روش معمولاً برای شما کار ساز نخواهد بود. بنابراین روش دیگری که از یک فیلد calulated استفاده میشود برای شما توصیه میشود.

امیدوارم که ادبیات ضعیف این حقیر برای شما کار ساز بوده باشد.

خوش باشید