PDA

View Full Version : سوال: سرعت انتقال اطلاعات به پایگاه داده در سی شارپ

mahdad sepah
یک شنبه 26 تیر 1390, 11:46 صبح
سلام خدمت دوستان واساتید عزیز
من یه مدتی در یک شرکت کارآموز بودم در انجا برنامه هایشان در vb6نوشته شده بود قرار شد ما برنامه هایشان را بیاریم در سی شارپ وقتی اولین فرم را طراحی کردیم متوجه اختلاف فاحشی شدیم در سرعت انتقال اطلاعات در دیتا گرید ویو
اون موقع داشتیم با ADO.netاین کار را انجام می دادیم گفتیم شاید به خاطر اونه حالا جدیدا داریم با linq کار میکنیم بازم وقتی وقتی دکمه ثبت را می زنیم با یه مکثی اطلاعات وارد دیتاگرید میشه!!می خوام بدونم مشکل از کد نویسی منه یا چیز دیگه ای است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینم کدم
DataClasses1DataContext DB = new DataClasses1DataContext();
DB.tbl_anbars.InsertOnSubmit(new tbl_anbar { name = textBox1.Text, tedad = int.Parse(textBox2.Text) });
DB.SubmitChanges();
dataGridView1.DataSource = DB.tbl_anbars;

mahdad sepah
یک شنبه 26 تیر 1390, 14:55 عصر
یعنی هیچکس جواب اینو نمیدونه؟؟؟؟؟؟:متعجب:

hjran abdpor
یک شنبه 26 تیر 1390, 15:22 عصر
با سلام.
دوست عزیز سرعت بستگی به عوامل بسیاری داره ( سرعت خود کامپیوتر ، تعداد رکوردهای بانک اطلاعاتی و کد نویسی شما) .................

نمیشه بگیم کدوم بهتره ، شما فقط یه کد گذاشتی و میخوای بدونی که کدوم بهتره!!!!!!!!!!!!!!

mahdad sepah
یک شنبه 26 تیر 1390, 16:10 عصر
من اصلا بحثم این نیست کدوم بهتره من کلا یه داده هم وارد می کردم نسبت بازم کند وارد میشه(منظورم یه مکثه که اون vb6 اینو نداشت)

Legend M.A.R
یک شنبه 26 تیر 1390, 16:35 عصر
خوب شاید اون برنامه به صورتی بوده که فقط آخرین رکورد اضافه شده رو به گرید اضافه کنه نه اینکه بعد از هر افزودنی کل گرید مجدد بارگیری بشه!!! خود این توی لود اطلاعات و نمایش اون خیلی تاثیر داره

mahdad sepah
یک شنبه 26 تیر 1390, 23:28 عصر
اگه بخواهم در سی شارپ آخرین رکورد را به دیتا گرید اضافه کنم جه جوری است؟

mahdad sepah
دوشنبه 27 تیر 1390, 09:13 صبح
کسی می دونه اگه بخواهم فقط آخرین رکورد در گرید نمایش داده شود چه جوری است؟منظورم این است که که بعد از هر insert یا update کل گرید لود نشود

Legend M.A.R
دوشنبه 27 تیر 1390, 12:42 عصر
خوب اگر کلید رکورد (ID) رو داری یه کوئری بنویس مقدارهای مورد نیازت رو بگیر بعد به صورت زیر به برنامه اضافه کن
System.Windows.Forms.DataGridView dataView = new DataGridView();
//فرض کن متغییر های قبلا پر شده باشد
int id;
string name;
string family;
string birthDay;
dataView.Rows.Add(new object[] { id, name, family, birthDay });

mahdad sepah
دوشنبه 27 تیر 1390, 15:05 عصر
من امتحان کردم ولی نتونستم ممکنه برنامه را رو سایت بگذارید؟؟

mahdad sepah
دوشنبه 27 تیر 1390, 22:37 عصر
یکی به من کمک کنه خواهشا:گیج: