PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت dll پولی

quantomquery
یک شنبه 26 تیر 1390, 11:51 صبح
سلام
من تو بعضی تاپیک ها خوندم که مثلا فلان dllهست می تونی استفاده کنی اما پولیه و اگه کرک بشه خوبه و.....

سوال من اینه که چطوری یه dll رو پولی میکنن
یعنی از چه الگوریتمی استفاده میکنن تا محدودش کنن و اصلا چه محدودیتی براش میزارن و اگه شخصی نسخه پولی رو بخره و اونو بده به پسرخالش چکار میکنن که برای پسرخالههه dll جواب نده و باید مثلا کرک بشه

ممنون

Legend M.A.R
یک شنبه 26 تیر 1390, 12:22 عصر
وقتی جناب عالی مثلا میری یه آنتی ویروس می خری که فقط روی یک سیستم کار میکنه, به نظر چطوری می تونی اون رو به پسر خاله گرام بدی که استفاده کنه؟ این هم از همون روش استفاده می کنه, هر شرکت یا هر توسعه دهنده ای یه روش داره حالا یکی روی dll برنامه توضیع می کنه یکی با setup و تشکیلات فرق خاصی نداره فقط باید یا اصولش رو بلد باشی یا از نرم افزار های پک کننده استفاده کنی که معمولا پولیه, توی تایپیک ها روش های امنیت نرم افزار رو جستجو کن یه چیزایی پیدا میکنی همینطور debugge کردن رو هم جستجو کن

quantomquery
یک شنبه 26 تیر 1390, 12:37 عصر
ممنون از توجهت
منظورم یه برنامه یا ... نیست
بهتره اینطور بگم : من یه فایل dll میخوام بسازم (یه فایل فقط) که بتونم دسترسی بهش رو محدود کنم
خب یه راه بچگانه اینه که یه فیلد استاتیک پسوورد بزارم بعد هرکی بخواد از متد ها استفاده کنه باید پسوورد داشته باشه و.......
ولی این بدرد نمیخوره چون پسرخاله هم اگه پسوورد رو بگیره میتونه استفاده کنه
حالا چکار کنم

hardworker110
یک شنبه 26 تیر 1390, 13:02 عصر
شما میتونی از سیستم طرف استفاده بکنی مثلاً الگوریتمی را ارائه بدی که شماره سیستم طرف را بگیره و یکسری جمع و تفریق های خاصی را انجام بده بعدش حاصل را به عنوان پسورد به طرف بده اگه اون بخواد پسورد را به پسر خاله ش بده دیگه نمیتونه چون شماره سیستم خودش و پسر خاله اش فرق میکنه

Esmail Solhkhah
یک شنبه 26 تیر 1390, 21:34 عصر
شما میتونی از سیستم طرف استفاده بکنی مثلاً الگوریتمی را ارائه بدی که شماره سیستم طرف را بگیره و یکسری جمع و تفریق های خاصی را انجام بده بعدش حاصل را به عنوان پسورد به طرف بده اگه اون بخواد پسورد را به پسر خاله ش بده دیگه نمیتونه چون شماره سیستم خودش و پسر خاله اش فرق میکنه

حالا اگه طرف برنامه نویس باشه و با این dll یه برنامه بنویسه و بخاد به n نفر بفروشه چی؟

juza66
دوشنبه 27 تیر 1390, 02:25 صبح
سلام دوستان

من حرف آقاي hardworker110 (http://barnamenevis.org/member.php?207201-hardworker110) رو تأييد ميكنم!!

به اين دليل وقتي شما DLL كرك شده رو به Reference پروژه اضافه ميكنيد و كامپايل ميكنيد يك خط كد به برنامه شما اضاف ميكنه (هنگام كامپايل شدن) كه اين برنامه اجازه استفاده از DLL رو دارد و اينجور ميشه كه به N يا 100N هم ميتونه بفروشه ، به همين سادگي :لبخندساده: [/URL][URL="http://barnamenevis.org/member.php?207201-hardworker110"] (http://barnamenevis.org/member.php?207201-hardworker110)

quantomquery
دوشنبه 27 تیر 1390, 16:08 عصر
خب اون کرک شده هست
ولی متدی که دوستمون گفتن برای بدست اوردن شماره ای از سیستم بنویسیم جزئی از کلاس میشه
یعنی هرکی بخواد از dll استفاده کنه براش اون متد چک میشه که false برمیگردونه و متد اصلی ما هم اجرا نمی شه

yeganehaym
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:28 صبح
دوست عزیز اگه یه دقتی به کامپوننت شرکت های دیگه بکنی ازت یه کد میخوان اگه اونو درست وارد کنی محدودیت رو کامپوننت از دست میره حالا روش به این صورت که بعد از تایید کد وارد شده dll موجود از سر کمپایل میشه ولی بدون کدهای محدودیت

juza66
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:45 صبح
سلام دوست من

خوب انوقت این فایل dll در کنار برنامه قرار میگیره درسته؟!
خوب پس چرا من بخوام استفاده کنم میگه سریال وارد کن ولی واسه برنامه اون که روی سیستم منه سریال نمیخواد؟! :متفکر:

پس برداشت من اینه که یک خط برای استفاده نامحدود به برنامه شما اضافه میکنه، به همین سادگی :لبخند:

quantomquery
چهارشنبه 29 تیر 1390, 16:38 عصر
دوست عزیز اگه یه دقتی به کامپوننت شرکت های دیگه بکنی ازت یه کد میخوان اگه اونو درست وارد کنی محدودیت رو کامپوننت از دست میره حالا روش به این صورت که بعد از تایید کد وارد شده dll موجود از سر کمپایل میشه ولی بدون کدهای محدودیت

خب اینطوری اون dll که دوباره کامپایل شده رو خود شرکت برامون کرک کرده
اونو اگه پسرخاله ببره که دیگه میتونه استفاده کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟