PDA

View Full Version : پیاده سازی سیستم پلاگین خور

rezadaraee
یک شنبه 26 تیر 1390, 16:51 عصر
سلام به همه دوستان عزیز.
کسی از دوستان در موردMEF چیزی میدونه؟ همونجور که ممکنه بینید روشی هست برای لود کردن اسمبلی ها در زمان اجرا
http://mef.codeplex.com/releases/view/44166
من کلیاتی رو در مورد شیوه پیاده سازی اون متوجه شدم اما میخوام بدونم سناریوی زیر قابل پیاده سازی هست با این روش ؟
یک سیستم پلاگین خور!
هرپلاگین یک پروژه وب هست شامل یک یوزرکنترل بعنوان اینترفیس برنامه و تعدادی کلاس که در نهایت به یک DLL و یوزرکنترل تبدیل میشن .
این فایلها رو در یک پوشه خاص میریزیم .
در زمان اجرا،برنامه محتویان اون پوشه رو اسکن میکنه، یوزرکنترل رو دینامیک لود میکنه و یوزرکنترل هم با استفاده از MEF اسمبلی های مورد نیازش رو لود میکنه .
این سناریو بنظرتون درست هست ؟

ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید.

rezadaraee
دوشنبه 27 تیر 1390, 02:58 صبح
کسی از دوستان با فریمورک MEF آشنایی داره؟
یا حتی اطلاعات دیگری در مورد طراحی یک سیستم پلاگین به هر شکل دیگری؟

aminghaderi
دوشنبه 27 تیر 1390, 13:24 عصر
سلام دوست من
بله سناریو شما تا حدی درست و قابل اجرا است ، تا حدی چون برای اجرای این سناریو مشکلاتی هم وجود خواهد داشت که باید با تیز بینی و زیرکی برنامه نویسی خودتون اون ها رو برطرف کنید و از ایراد یه امتیاز بسازید.
من تحت چارچوب ام ای اف تا بحال این کار رو نکردم ولی تحت دات نت بسیار این کار رو انجام دادم ، و کلیات نیز به همین صورت هست و تفاوت فقط در سطح دانش فنی و تحلیل کار و پیاده سازی الگریتم ها هست .
ولی خوب راهی که شما دارید می روید راهی است به سوی طراحی مدرن و حرفه ای نرم افزار و تبریک می گم و آرزوی پیشرفت و ارتقاع سطح علمی رو برای شما دارم .

clover
دوشنبه 27 تیر 1390, 17:56 عصر
سلام
کتاب Apress Pro ASP.NET 4 CMS Advanced Techniques for CSharp را مطالعه کنید. بیشتر تمرکز بر روی مبحث مورد نظر شما هست.

موفق باشید.

rezadaraee
دوشنبه 27 تیر 1390, 22:25 عصر
مرسی از پاسخ جناب قادری و کلاور عزیز
جناب قادری شما لطف دارید.فکر میکنم در میان مقالات فارسی جای بحث در این مورد بسیار خالی باشه چون تقریبا هیچ مقاله ای در این مورد بصورت فارسی موجود نیست و چه خوبه که دوستان برنامه نویس ایرانیمون هم آشنا بشن با این روشها ...
مرسی جناب کلاور، قبلا این کتاب رو خوندم و دقیقا حق با شماست ...
متاسفانه حجم کتاب یکم زیاد هست وگرنه در اینجا برای استفاده دوستان قرار میدادم...
اگر دیگر دوستان اطلاعات بیشتری در مورد معماریها و شیوه های پیاده سازی یک سیستم پلاگین خور! Plugin Based دارند چه خوبه که همینجا اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم ...
مرسی