PDA

View Full Version : سوال: مشکل در جستجو بین دو تاریخ

veniz2008
یک شنبه 26 تیر 1390, 18:49 عصر
من یک جدول با 2 فیلد date( از نوع char با طول 10) و name_kala (از نوع nvarchar) در sql ساختم،حالا میخوام لیست تمام کالاهایی رو که بین 2 تاریخ مشخص ثبت شدن رو داشته باشم،واسه این کار 2 تا textbox روی فرمم گذاشتم و از دستور زیر استفاده کردم،اما مشکل اینجاست که واسه جستجو بین مثلا از 12/03/1383 تا 24/10/1388 فقط بخش مربوط به روز رو فیلتر میکنه(یعنی فقط کالاهایی رو نشون میده که روز اونها بین 12 تا 24 هستش و ماه و سال رو بررسی و فیلتر نمیکنه)،من دستور select رو میذارم ممنون میشم بگید مشکل کجاست،تشکر.

"select name_kala from kala where date between '" + textBox1.Text +"' and '" +textBox2.Text +"'"

Mani_rf
دوشنبه 27 تیر 1390, 14:40 عصر
با کوچکتر بزرگتر امتحام کن ببین مشکلت حل میشه.
"select name_kala from kala where date >= '" & textBox1.Text & "' and date <= '" & textBox2.Text & "'"

veniz2008
دوشنبه 27 تیر 1390, 16:39 عصر
با کوچکتر بزرگتر امتحام کن ببین مشکلت حل میشه.
"select name_kala from kala where date >= '" & textBox1.Text & "' and date <= '" & textBox2.Text & "'"
ممنون از توجه شما،ولی کد شما جواب نداد.کسی دلیلی واسه این مشکل نمیدونه؟

Mani_rf
دوشنبه 27 تیر 1390, 17:06 عصر
دقیقا چطوری جواب نداد.ران نشد یا اینکه مثل قبل عمل مقایسه را اشتباه انجام داد؟

veniz2008
دوشنبه 27 تیر 1390, 18:11 عصر
دقیقا چطوری جواب نداد.ران نشد یا اینکه مثل قبل عمل مقایسه را اشتباه انجام داد؟
ضمن تشکر از شما ولی کد شما خطا داشت(به & گیر داد)،البته اگه منظور شما از کد بالا تکه کد زیر باشه،این کد رو هم تست کردم ولی بازم جواب خروجی رو اشتباه نشون میده(فقط روز رو فیلتر میکنه)،این مساله خیلی واسم جالب شده.

"select * from kala where date1 >= '" + textBox1.Text +"' and date1<= '" +textBox2.Text +"'"