PDA

View Full Version : سوال: تست برنامه در مانیتور با سایزهای مختلف

ali190
یک شنبه 26 تیر 1390, 20:11 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
من برنامه ام رو میخوام به لحاظ اینترفیس و Position مربوط به آبجکت هام در مانیتورهای مختلف تست کنم
مانیتور خودم الان Samsung 22 Inch (واید) هست
میخواستم بدونم آیا سورس یا نرم افزار یا تنظیمات ویندوزی خاصی وجود داره تا با استفاده از اون بتونم اندازه مانیتورم رو به سایز مانیتورهای CRT 17 اینچ در بیارم
منظورم رزولوشن نیست
اندازه مانیتور

72561

M.T.P
یک شنبه 26 تیر 1390, 20:22 عصر
شما می تونید با کد نویسی برنامه تون رو مطابق سایز یا رزولوشن ویندوز به اجرا دربیارین.
به عنوان مثال کد زیر سبب میشه فرم برنامه به اندازه 80درصد عرض و 80 درصد ارتفاع نمایش داده بشه ، بنابراین در مانیتورهای 4.3 بصورت تقریبا مربع و در مانیتورهای واید یا 16.9 بصورت مستطیلی اجرا میشه.

Dim IntW, IntH As Long
IntW = Screen.Width
IntH = Screen.Height
IntW = (IntW * 80) \ 100
IntH = (IntH * 80) \ 100
Me.Move Me.Left, Me.Top, IntW, IntH

ali190
یک شنبه 26 تیر 1390, 20:53 عصر
سلام
ممنون از توضیحاتتون
ولی من به دنبال نرم افزار یا تنظیماتی هستم که باهاش بتونم اندازه مانیتورم رو به شکل زیر در بیارم و و در این محیط هم بتونم برنامه ام رو تست کنم

72563

محسن واژدی
دوشنبه 27 تیر 1390, 01:28 صبح
سلام
متاسفانه مانیتور رایانه من پهن نیست و نتوانستم تغییری در تنظیمات crtیش بدهم

M.T.P
دوشنبه 27 تیر 1390, 11:25 صبح
سلام
ممنون از توضیحاتتون
ولی من به دنبال نرم افزار یا تنظیماتی هستم که باهاش بتونم اندازه مانیتورم رو به شکل زیر در بیارم و و در این محیط هم بتونم برنامه ام رو تست کنم

72563
مانیتورهای سامسونگ رو نمی دونم اما مانیتورهای LG تو منوشون یک گزینه با عنوان 4.3 دارند که با انتخاب اون صفحه نمایش به شکل دلخواه شما درمیاد.
اگه مانیتور شما چنین قابلیتی نداره باید نرم افزار رو با یک مانیتور دیگه تست کنید.

ali190
دوشنبه 27 تیر 1390, 19:40 عصر
سلام
نه متاسفانه
تو مانیتورم یه هیچین تنظیمی رو نیافتم
راه نرم افزاری نداره؟

ahp_online
دوشنبه 10 مهر 1391, 10:35 صبح
سلام
من یک نرم افزار نوشتم که روی یک سایز مانیتور کار میکنه!!
وقتی سایز مانیتور تغییر میکنه تمام آیکن ها بهم میریزه و حتی بعضی آیکن ها رو نشون نمیده!! رزولیشن هم تغییر میکنه و آیکن ها بزرگتر یا کوچکتر نمایش داده میشن!!!
باید چیکار کنم که روی همه ی مانیتورها نرم افزارم کار بده؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید؟؟

سپهر-111
دوشنبه 10 مهر 1391, 11:19 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
من برنامه ام رو میخوام به لحاظ اینترفیس و Position مربوط به آبجکت هام در مانیتورهای مختلف تست کنم
مانیتور خودم الان Samsung 22 Inch (واید) هست
میخواستم بدونم آیا سورس یا نرم افزار یا تنظیمات ویندوزی خاصی وجود داره تا با استفاده از اون بتونم اندازه مانیتورم رو به سایز مانیتورهای CRT 17 اینچ در بیارم
منظورم رزولوشن نیست
اندازه مانیتور

72561

سلام
باید تنظیمات کارت گرافیک تغییر بدی :

توی ویندوز سون :

Personalize > display >change display settings >resolution

اگه میخوای حالت 17 اینج CRT رو داشته باشی
بزارش روی
768*1024

مثلا :

ahp_online
دوشنبه 10 مهر 1391, 15:13 عصر
سلام
دوست عزیز من از نظر طولی مشکلی نداره نرم افزارم!! از نظر عرضی مشکل داره و تمام آیتم ها رو نشون نمی ده؟؟!!

SlowCode
دوشنبه 10 مهر 1391, 15:55 عصر
توی رویداد Form_Resize چه کدی نوشتی؟ به هم خوردن نظم آبجکت ها نمیتونه بی دلیل باشه، اگه ممکنه کدت رو بزار تا ببینیم.
البته بهتره یه تصویر از محیط برنامتون بزارین تا بهتر منظورتون رو بفهمیم.

vbhamed
سه شنبه 11 مهر 1391, 01:07 صبح
سلام

تو تنظيمات بعضي كارت گرافيك ها مي‌تونيم سايزهاي غير استاندارد براي مانيتور تعريف و استفاده كنيم، به قسمت تنظيمات Advanced كارت گرافيك مراجعه كنين
(همون راست كليك روي صفحه و Properties و Setting و Advanced)