PDA

View Full Version : سوال: check box

sunlight_sky
دوشنبه 27 تیر 1390, 01:04 صبح
سلام
چطور میتونم تو پایگاه داده که دارم فیلد ها رو میسازم مثل cod از نوع int
چک باکس هم معرفی کنم
وقتی اطلاعاتی مثل سهمیه تو صفحه تیک میخوره تو پایگاه داده ثبت بشه

k1csharpdeveloper
دوشنبه 27 تیر 1390, 01:33 صبح
سلام شما میتونید از دیتاتایپ bit استفاده کنید که یا true ویا,falseبر میگردونه بعد میمونه کد نویسی توی سیشارپ که بستگی به روش کارت که بهرصورتی که میخوای متد اینسرت رو بنویسی داخلش یه تابع پاس میکنی و درون اون تابع به این شکل چکباکس رو معرفی میکنی که اگه انتخاب شده باشه true برگردونه که من یه نمونه گداشتم شما اینجوری بنویس و اسم تابع رو بده به عنوان پارامتری که میخوای توی متود insert استفاده کنی
private bool GetBooleanBihesi()
{
if (CheckBoxBihesi.Checked == true)
return true;
else
return false;
}

012132
دوشنبه 27 تیر 1390, 04:22 صبح
خوب دوست عزیز این توی insert هستش . چطوری میتونم توی update هم موقعیت چک باکس رو ببینم که آیا در موقع ثبت تیک خورده یا نه ؟

sunlight_sky
سه شنبه 28 تیر 1390, 00:05 صبح
سلام شما میتونید از دیتاتایپ bit استفاده کنید که یا true ویا,falseبر میگردونه بعد میمونه کد نویسی توی سیشارپ که بستگی به روش کارت که بهرصورتی که میخوای متد اینسرت رو بنویسی داخلش یه تابع پاس میکنی و درون اون تابع به این شکل چکباکس رو معرفی میکنی که اگه انتخاب شده باشه true برگردونه که من یه نمونه گداشتم شما اینجوری بنویس و اسم تابع رو بده به عنوان پارامتری که میخوای توی متود insert استفاده کنی
private bool GetBooleanBihesi()
{
if (CheckBoxBihesi.Checked == true)
return true;
else
return false;
}

ممنون دوست من ام تو قسمت insert چطور باید وارد کنم ؟میشه بیشتر توضیح بدید

Farshid007
سه شنبه 28 تیر 1390, 08:23 صبح
خوب دوست عزیز این توی insert هستش . چطوری میتونم توی update هم موقعیت چک باکس رو ببینم که آیا در موقع ثبت تیک خورده یا نه ؟
مقدار رو بزار ChechBox1.cheched.tostring()