PDA

View Full Version : مشکل در اجرای قطعه کد برای دسترسی به یک فیلد در dataset

delafarin
دوشنبه 27 تیر 1390, 13:56 عصر
با سلام من در asp.net واقع در visual studio2010 قطعه کدی را از روی کتاب نوشتم برای اینکه بتوانم به محتوای یک فیلد در جدولم دسترسی پیدا کنم ولی error های زیر را که عکس آنرا attach کردم را دارد ممنون میشوم راهنمایی کنید .

hjran abdpor
دوشنبه 27 تیر 1390, 17:19 عصر
با سلام.
عکس اول از ادرس دهی شما خطا میگره که اشتباه است.
عکس دوم هم نحوه کد نویسیتون اشتباه است :
این را بخونید مشکلتون حل میشه :
http://www.pcreview.co.uk/forums/dataset-field-value-textbox-without-databinding-t1397906.html

delafarin
سه شنبه 28 تیر 1390, 13:14 عصر
با سلام.
عکس اول از ادرس دهی شما خطا میگره که اشتباه است.
عکس دوم هم نحوه کد نویسیتون اشتباه است :
این را بخونید مشکلتون حل میشه :
http://www.pcreview.co.uk/forums/dataset-field-value-textbox-without-databinding-t1397906.html

با سلام و تشکر
عکس اول من دقیقا connectionی رو که در sqldatasource1 برقرار کردم و تازه اجرایی query اونرو هم دیدیم آوردم در این قسمت ولی نمی دونم اشکال از کجاست آخه اونجا حتی توی listveiw هم من محتویات جدولم رو میبینم .

hjran abdpor
سه شنبه 28 تیر 1390, 13:28 عصر
الان دقیقا مشکلتون کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Himalaya
سه شنبه 28 تیر 1390, 14:24 عصر
سلام

ConfigurationManager.ConnectionStrings("MyConnection").ConnectionString
MyConnection باید اسم کانکشن باشه (کانکشنی که تو web.config قرار داره) و نه خود رشته اتصال (از server explorer یکی از جدولای بانکتون رو درگ کنید رو بخش دیزاین تا این کانکشن استرینگ، خودش به فایل web.config اضافه بشه. بعد اسم اون رو به جای MyConnection تو کد بالا قرار بدید

ارور دوم هم به این خاطر هستش که شما بعد از (ds.Tables("t1").Rows(0 دیگه خصوصیت Columns ندارید. باید به این صورت کدتون رو اصلاح کنید

ds.Tables("t1").Rows(0).Field(Of String)("cod")

delafarin
چهارشنبه 29 تیر 1390, 10:21 صبح
سلام

ConfigurationManager.ConnectionStrings("MyConnection").ConnectionString
MyConnection باید اسم کانکشن باشه (کانکشنی که تو web.config قرار داره) و نه خود رشته اتصال (از server explorer یکی از جدولای بانکتون رو درگ کنید رو بخش دیزاین تا این کانکشن استرینگ، خودش به فایل web.config اضافه بشه. بعد اسم اون رو به جای MyConnection تو کد بالا قرار بدید

ارور دوم هم به این خاطر هستش که شما بعد از (ds.Tables("t1").Rows(0 دیگه خصوصیت Columns ندارید. باید به این صورت کدتون رو اصلاح کنید

ds.Tables("t1").Rows(0).Field(Of String)("cod")

با سلام و بازم خیلی تشکر از راهنماییهای خوبتون
والا خودمم دیگه نمی دونم چشه!!!!!!!!!! اینکار رو هم کردم ولی بازم متاسفانه error داد عکساشو گذاشتم

Himalaya
چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:51 عصر
سلام اول ایتکه Provider=SQLOLEDB; رو حذف کنید. بعد اینکه لازم نیست ConnectionString رو تو همه فایلهای web.config تعریف کنید. تو همون web.config روت باشه کافیه

delafarin
چهارشنبه 29 تیر 1390, 14:12 عصر
سلام اول ایتکه Provider=SQLOLEDB; رو حذف کنید. بعد اینکه لازم نیست ConnectionString رو تو همه فایلهای web.config تعریف کنید. تو همون web.config روت باشه کافیه

با سلام
یک دنیا ممنون از کمکتون مشکل حل شد ولی متاسفانه خط بعدی error میده ولی من جدول t1 رو در database م دارم بطوری که اونرو در listveiw هم میبینم ولی نمی دونم چرا نمی شناسش ؟؟؟؟؟؟
بازم ممنون .

Himalaya
چهارشنبه 29 تیر 1390, 14:55 عصر
conn.Open لازم نیست. خود sqlDataAdapter باز و بسته شدن کانکشن رو مدیریت میکنه
اون ارور هم زمانی به وجود میاد که جدول t1 تو دیتابیسی که تو conn معرفی کردید وجود نداشته باشه (select * from t1). کداتون رو دقیق تر چک کنید.
t1 که تو da.Fill آورده شده، اسم جدولی هست که تو DataSet ایجاد میشه، نه جدول db. (پس میتونه هر اسمی باشه)

delafarin
پنج شنبه 30 تیر 1390, 08:37 صبح
conn.Open لازم نیست. خود sqlDataAdapter باز و بسته شدن کانکشن رو مدیریت میکنه
اون ارور هم زمانی به وجود میاد که جدول t1 تو دیتابیسی که تو conn معرفی کردید وجود نداشته باشه (select * from t1). کداتون رو دقیق تر چک کنید.
t1 که تو da.Fill آورده شده، اسم جدولی هست که تو DataSet ایجاد میشه، نه جدول db. (پس میتونه هر اسمی باشه)

با سلام
دوست عزیز ممنون از حسن نیت شما و پاسخ مفیدتون ، بله حق با شماست من هم این رو قبول دارم که جدول t1 تو دیتابیسی هست که تو conn معرفی کردم ، در بالا هم اشاره کردم که در sql جدول رو میبینم .

ولی با توجه به صحبتها و اشاره خوب شما دوباره رفتم داخل sql و جدولم رو با دقت نگاه کردم بعد دیدم نام جدولم با حروف بزرگ نوشته شده در صورتی که من اونرو با حروف کوچک (t1) در برنامه نوشته بودم واین خیلی برای من جالب بود چون من با زبانهای مختلف کارکردم به جز زبانهای c,c++,php من ندیده بودم مثلا در vb asp ویا دلفی به حروف حساس باشه .

من مشکلم تا اینجا حل شد ولی این مورد رو گفتم حتما اشاره کنم و در این پست بذارم که اگر دوستی مثل من به این مشکل برخورد کرد یه نگاهی دقیق هم به حروف بزرگ و کوچک نام جدول بکنه .

بازم ممنون از پاسخ خوب شما .