PDA

View Full Version : فرق پرتال و Cms

ali_mnkt
سه شنبه 28 تیر 1390, 02:06 صبح
با سلام

کسی می دونه فرق یک cms و یک پرتال در چیه ؟ خیلی گشتم ولی به جواب قانع کننده ای نرسیدم.

ali_mnkt
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:03 صبح
با سلام

کسی می دونه فرق یک cms و یک پرتال در چیه ؟ خیلی گشتم ولی به جواب قانع کننده ای نرسیدم.

واقعا کسی نمی دونه دقیقا فرق اینها چیه ؟

Saman Hashemi
سه شنبه 28 تیر 1390, 12:11 عصر
بارها در اين مورد در سايت بحث شده است اينجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?188599-CMS-%D9%88-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-Portal-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA) رو ببين

ali_mnkt
سه شنبه 28 تیر 1390, 23:39 عصر
مرسی دوست عزیز از راهنماییت . اما مشگل من هم همیه که یک تفاوت واضح از cms و پرتال داده نمی شه این ارجایی هم که شما گذاشتین یک تفاوت فاهش بین cms و یک پرتال ارائه نمی دهد . حالا من یک سئوال دارم : من یک وب سایت تقریبا کامل با استفاده از userComtrol ها ایجاد کردم که این امکانات رو داره

1- سیستم منوی پویا
2- محتوای پویا بر اساس منو های اضافه شده
3- نظرسنجی
4-سیستم اخبار
4-فروشگاه اینترنتی
5- فروم
6-ارسال ایمیل
7-سیستم پیام های داخلی سایت
8-سیستم آمار سایت
9-سیستم تبلیغات
10- گالری تصاویر
و...
و در هر پروژه بنا به نیاز کاربران فقط کافی ظاهر سایت رو عوض کنم . حالا من می تونم ادعا کنم یک portal طراحی کرده ام یا یک cms و یا یک وب سایت ؟

Saman Hashemi
چهارشنبه 29 تیر 1390, 09:36 صبح
اگر اين قابليت داره كه بشه بهش ماژول اضافه كرد مثل همه cms ها شايد بشه بهش گفت cms اما اگه اين امكانات ثابت فكر كنم بشه همون پرتال بازم اين نظر شخصيمه بايد دوستان ديگه هم نظر بدن...!

ali_mnkt
چهارشنبه 29 تیر 1390, 21:15 عصر
اگر اين قابليت داره كه بشه بهش ماژول اضافه كرد مثل همه cms ها شايد بشه بهش گفت cms اما اگه اين امكانات ثابت فكر كنم بشه همون پرتال بازم اين نظر شخصيمه بايد دوستان ديگه هم نظر بدن...!

دقیقا مشگل من هم همینه که یک تعریف مشخصی از تفاوت یک Cms و یک پرتال وجود نداره . من تقاضا دارم دوستانی که اطلاعات نیشتری از این موضوع دارند کمک کنند.

ali_mnkt
پنج شنبه 30 تیر 1390, 20:06 عصر
کسی نمی تونه کمک کنه ؟