PDA

View Full Version : سوال: ریست شدن محتویات درون بانک اطلاعاتی اکسس

احمدیان
سه شنبه 28 تیر 1390, 09:23 صبح
سلام
دارم روی یه برنامه کار میکنم که اطلاعاتی رو در بانک اکسس میریزه، موقع کار با برنامه و مثلا تا 5 دقیقه هیچ مشکلی نیست ولی بعد از اون اطلاعات وارد شده حذف می شن. حتی توی این مدت زمان وقتی دوباره ران میگیرم اطلاعات وجود دارن یعنی اطلاعات دقیقا ثبت شدن ولی بعد از این مدت جدول ها انگار ریست می شن.

روی سیستمم هیچ برنامه ریستوری ندارم و برا خودم هم جالبه.
لطفا اگه نکته حاصی به ذهنتون می رسه که کمکم کنه دریغ نکنید.
ممنونم از همتون.

shervinrv
سه شنبه 28 تیر 1390, 09:33 صبح
دوست عزیز احتمالا آدرس فایل اکسس رو داخل فولدر اصلی برنامه ندادید ؟
وقتی آدرس بانک اطلاعاتی رو داخل فولدر اصلی میدید و آدرس دقیق نمیدید موقع برنامه نویسی این مشکل ایجاد میشه
چون یک دیتابیس در داخل فولدر اصلی برنامه وجود داره
یکی هم داخل فولدر Debug وقتی برنامه رو باز میکنید و تغییرات رو اعمال میکنید توی دیتابیس debug ذخیره میشه ولی بعد از یه مدت یا بعد از ران کردن مجدد دیتابیس توی فولدر اصلی روی دیتابیس داخل debug کپی میشه و اطلاعات از بین میره
برای حل این مشکل باید فقط در زمان برنامه نویسی آدرس دقیق بدید در کانکشن
و موقع ریلیز نهایی برنامه آدرس رو مجدد درست کنید

pouyansaraf
سه شنبه 28 تیر 1390, 09:37 صبح
سلام
شاید سوالتان در این مورد است
ممکنه در موفعی که داری یه آداپتور به برنامت اضافه میکنی وقتی سوال میکنه که میخواهی فایل دیتا بیست به شاخه برنامه کپی شود این کار را کرده ای که به نظر من حتما باید انجام دهی
بعد در قسمت پروپرتیز دیتا بیس در برنامه ات فسمتی است که سوال 3 حالت دارد که always copy و if newer و no فکر کنم
در اصل این گزینه بخاطر این است که در پایان وقتی میخواهی پروژه ات را تحویل دهی دیتابیس تازه باشد

احمدیان
سه شنبه 28 تیر 1390, 10:59 صبح
دوست عزیز احتمالا آدرس فایل اکسس رو داخل فولدر اصلی برنامه ندادید ؟
وقتی آدرس بانک اطلاعاتی رو داخل فولدر اصلی میدید و آدرس دقیق نمیدید موقع برنامه نویسی این مشکل ایجاد میشه
چون یک دیتابیس در داخل فولدر اصلی برنامه وجود داره
یکی هم داخل فولدر Debug وقتی برنامه رو باز میکنید و تغییرات رو اعمال میکنید توی دیتابیس debug ذخیره میشه ولی بعد از یه مدت یا بعد از ران کردن مجدد دیتابیس توی فولدر اصلی روی دیتابیس داخل debug کپی میشه و اطلاعات از بین میره
برای حل این مشکل باید فقط در زمان برنامه نویسی آدرس دقیق بدید در کانکشن
و موقع ریلیز نهایی برنامه آدرس رو مجدد درست کنید

ممنون از توجهتون:تشویق:
من کانکشنم رو بصورت زیر در برنامه تعریف کردم:
Dim StrCon As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + Application.StartupPath + "\\dbase.mdb"

یعنی شما میگید این کار باعث بروز این خطا شده؟ و اگه اینطوریه باید Data Source رو مثلا بصورت C:\folder1\folder2\...\dbase.mdb بزنم؟

احمدیان
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:01 صبح
در قسمت پروپرتیز دیتا بیس در برنامه ات فسمتی است که سوال 3 حالت دارد که always copy و if newer و no فکر کنم

الان در تنظیمات بر روی Copy always هستش. آیا باید این مقدار رو تعویض کنم؟ رو چه مقداری باشه مشکلم حل می شه؟

shervinrv
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:50 صبح
من کانکشنم رو بصورت زیر در برنامه تعریف کردم:
Dim StrCon As String = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + Application.StartupPath + "\\dbase.mdb"

یعنی شما میگید این کار باعث بروز این خطا شده؟ و اگه اینطوریه باید Data Source رو مثلا بصورت C:\folder1\folder2\...\dbase.mdb بزنم؟
دقیقا همینطوره
این مشکل فقط موقع برنامه نویسی وجود داره و بعد از پابلیش کردن برنامه این مشکل بوجود نمیاد
بعدا که خواستی پروژه رو پابلیش کنی دوباره همون اولی رو بنویس

البته این راهیه که خودم برای همین مشکل که داشتم استفاده کردم
شاید راهکار دیگه ای هم داشته باشه

احمدیان
سه شنبه 28 تیر 1390, 13:28 عصر
ممنونم از دوستان
به روشshervinrv (http://barnamenevis.org/member.php?29545-shervinrv) عزیز کار کردم تا الان که درست شده.