PDA

View Full Version : سوال: درج/حذف/آپدیت جدول با استفاده از دستورات SQL

B.I.O.H.A.Z.A.R.D
سه شنبه 28 تیر 1390, 11:51 صبح
سلام.

از عنوان تاپیک مشخصه که چی میخوام. میخوام ببینم چطوری خیلی ساده با استفاده از textBox هایی که داریم مقادیری رو به جدول دیتابیس اضافه کنیم، و با انتخاب داده ها که در دیتاگرید نمایش داده میشه بتونم اونا رو از جدول پاک کنم. و آپدیت هم با انتخاب اون رکورد، مقادیرش بیاد داخل textBox که بتونم ویرایشش کنم.

خودم هرکاری کردم به جایی نرسیدم. خواهشا راهنماییم کنید.

با تشکر

B.I.O.H.A.Z.A.R.D
سه شنبه 28 تیر 1390, 16:58 عصر
یه لینکی، آموزشی، حرفی حدیثی.... نبود؟؟

مهدی فرزاد
چهارشنبه 29 تیر 1390, 11:53 صبح
سلام
این سئوالی که شما پرسیدید خیلی کلی هست و برای اون روشها و سلیقه های مختلف وجود داره
و توضیح همه اونها و حتی بخشی از اون کار وقت گیری هست

من پیشنهاد میکنم شما شروع به انجام کار بکنید و هر کجا که اشکال بود بپرسید

میتونید از خاصیت Binding کنترل ها استفاده کنید و با Linq یا Entity برای اتصال و دریافت اطلاعات از دیتابیس اقدام کنید
توی همین سایت و سایت های اینترنتی دیگه مطلب وجود داره فقط کمی دقت و حوصله و وقت میخواد که انشالله شما دارید

بسم االله کنید و شروع کنید

farashah_jalal
چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:18 عصر
با سلام
با تشكر از مهدي فرزاد
مي تونيد از نمونه زير هم استفاده كنيد.با اين كه معماري اون mvvm هست اما نمونه خوبي در binding ها مي باشد.
72684

B.I.O.H.A.Z.A.R.D
چهارشنبه 29 تیر 1390, 17:32 عصر
سلام
این سئوالی که شما پرسیدید خیلی کلی هست و برای اون روشها و سلیقه های مختلف وجود داره
و توضیح همه اونها و حتی بخشی از اون کار وقت گیری هست

من پیشنهاد میکنم شما شروع به انجام کار بکنید و هر کجا که اشکال بود بپرسید

میتونید از خاصیت Binding کنترل ها استفاده کنید و با Linq یا Entity برای اتصال و دریافت اطلاعات از دیتابیس اقدام کنید
توی همین سایت و سایت های اینترنتی دیگه مطلب وجود داره فقط کمی دقت و حوصله و وقت میخواد که انشالله شما دارید

بسم االله کنید و شروع کنید

سلام

ممنون از اینکه پاسخ دادین ولی من روش های مختلف رو بلد نیستم، مثلاً همین mvvm که دوستمون گفت رو، جای دیگه در موردش مطلب خوندم، برنامه هاش رو هم دانلود کردم، ولی انقدر برام سنگین بوده هیچی نفهمیدم :ناراحت:

من از هیچ معماری خاصی نمیخوام استفاده کنم (یعنی توانایی یادگیری این معماری ها رو ندارم فعلا) و استفاده از linq رو هم بلد نیستم.

سرچ هم زدم به سایت ماکروسافت رسیدم که اونم از Dependency Property استفاده کرده بود که هرچند آموزش های آقای کیانی رو خونده بودم ولی هنوز نمیدونم این Dependency Property چیه.

یا مثلاً command ها چی هستن و چطوری میشه ازشون استفاده کرد.

نمیدونم واقعا برای کار بانک اینا رو باید بلد باشم یا خیر.

توی winapp خیلی راحت بود کار. یه دیتاگرید مینداختم توی صفحه، فلش بغلش رو میزدم و راحت به یه جدولی که میخواستم وصل میکردم. دیتاست ها هم خودشون ساخته میشدن ولی اینجا مثل اینکه خودم باید دیتاست رو دستی بسازم و جدول رو بریزم داخلش

این کارو هم کردم ولی دیگه نمیدونستم چطوری با این دیتاست کار کنم.

یه پروژه خیلی کوچیک رو استارت میزنم ولی چیزه زیادی نمیدونم. اگه جایی از اون گیر کردم میپرسم

B.I.O.H.A.Z.A.R.D
چهارشنبه 29 تیر 1390, 17:34 عصر
با سلام
با تشكر از مهدي فرزاد
مي تونيد از نمونه زير هم استفاده كنيد.با اين كه معماري اون mvvm هست اما نمونه خوبي در binding ها مي باشد.
72684

سلام و تشکر

این پروژه ای که گذاشتید 2 تا خطا میده مربوط به reference های PersianDateControls و pmbx

نمیدونم از کجا باید اینا رو اضافه کنم. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.

farashah_jalal
شنبه 01 مرداد 1390, 10:27 صبح
با سلام
ببخشيد كه دير جواب دادم
اين دوتا dll رو به refrens ها اضافه كنيد.
72832

Amir Oveisi
سه شنبه 04 مرداد 1390, 00:23 صبح
سلام

ممنون از اینکه پاسخ دادین ولی من روش های مختلف رو بلد نیستم، مثلاً همین mvvm که دوستمون گفت رو، جای دیگه در موردش مطلب خوندم، برنامه هاش رو هم دانلود کردم، ولی انقدر برام سنگین بوده هیچی نفهمیدم :ناراحت:

من از هیچ معماری خاصی نمیخوام استفاده کنم (یعنی توانایی یادگیری این معماری ها رو ندارم فعلا) و استفاده از linq رو هم بلد نیستم.

سرچ هم زدم به سایت ماکروسافت رسیدم که اونم از Dependency Property استفاده کرده بود که هرچند آموزش های آقای کیانی رو خونده بودم ولی هنوز نمیدونم این Dependency Property چیه.

یا مثلاً command ها چی هستن و چطوری میشه ازشون استفاده کرد.

نمیدونم واقعا برای کار بانک اینا رو باید بلد باشم یا خیر.

توی winapp خیلی راحت بود کار. یه دیتاگرید مینداختم توی صفحه، فلش بغلش رو میزدم و راحت به یه جدولی که میخواستم وصل میکردم. دیتاست ها هم خودشون ساخته میشدن ولی اینجا مثل اینکه خودم باید دیتاست رو دستی بسازم و جدول رو بریزم داخلش

این کارو هم کردم ولی دیگه نمیدونستم چطوری با این دیتاست کار کنم.

یه پروژه خیلی کوچیک رو استارت میزنم ولی چیزه زیادی نمیدونم. اگه جایی از اون گیر کردم میپرسم

برای انجام هر کاری در هر جایی (چه واقعی چه مجازی) باید پیش نیازهای اون کار رو داشته باشید. شما بدون گواهینامه رانندگی هم میتونین پشت فرمون بشینید و رانندگی کنید و با آزمون و خطا یاد بگیرید که چجوری اونو حرکت بدید یا ترمز بگیرید و اینا... اما بالاخره یا یه جایی گیر می کنید و یا یه جایی اشتباه می کنید که به ضررتون خواهد بود! پس برای اجتناب از این اتفاق میرید و زمان و پول صرف می کنید و رانندگی رو یاد می گیرید بعد شروع به رانندگی کردن می کنید.
برنامه نویسی هم از این قضیه مستثنا نیست. اگر مقدمات و مفاهیم رو بلد نباشید، یه جای کارتون همیشه خواهد لنگید و نمیتونید پیشرفت کنید و معلوم هم نیست برنامه ای که می نویسید چی از آب در بیاد. بنابراین حتما اول این مفاهیم و مقدمات رو یاد بگیرید بعد پله پله برید جلو. :)
موفق باشید