PDA

View Full Version : محافظت از سورس

googoli
سه شنبه 28 تیر 1390, 12:15 عصر
با سلام
می خواستم از اساتید گرامی سوال کنم که ایا میشه سورس های phpرو به صورت یک فایل اجرایی در اورد تا بشه از اون روی یک سیستم دیگه استفاده کرد
در اصل می خوام یه کپی از کاری که کردم به دوستم بدم ولی نمی خوام سورس کارم رو داشته باشه فقط می خوام با فایل اجرایی اون کار کنه

googoli
سه شنبه 28 تیر 1390, 18:17 عصر
اصلا این سوال من جوابی داره ؟
اره یا نه رو که دوستان می تونن تایپ کنن

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 28 تیر 1390, 21:38 عصر
از نظر من نه

idocsidocs
چهارشنبه 29 تیر 1390, 02:05 صبح
شما باید اول یه سرور بخرید و همه مشتریهاتون رو بیارید توی این سرور.

هسته سایتتون رو می زارید توی این سرور و فقط فایلها جاوا اسکریپت، سی اس اس و تصاویر رو می دید به دوستتون.

googoli
چهارشنبه 29 تیر 1390, 11:44 صبح
با تشکر از اقای idocsidocs (http://barnamenevis.org/member.php?162367-idocsidocs)
منظورتون از این سرور کدوم سرور هست؟

mtchabok
چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:23 عصر
سلام عزیز
از نظر من شدنی هس ولی فعلا فقط تئوری چونکه باید نرم افزاری نوشته شده باشه که بتونه در زمان اجرا آپاچی رو داشته باشه و php رو اجرا کنه و پایگاه داده هم داشته باشه . خوب حالا این نرم افزار که بتونه به صورت یه فایل اجرایی در بیاد و کدهای php رو اجرا کنه وجود داره ؟
خوب تا حالا که من یه چنین برنامه ای رو ندیدم ولی میشه تولید کرد ولی بسیار تولید یه چنین برنامه ای هزینه بر و مشکل هس .
به همین دلیل بهتره که همون کاری رو که دوستمون "idocsidocs" گفتن انجام بدین .
البته میتونید از هاستهای رایگان هم استفاده کنین که یه مدت کدهاتون رو برای تست در اونجا قرار بدین و بعدش پاکش کنین تا سواستفاده نشه .

idocsidocs
چهارشنبه 29 تیر 1390, 14:04 عصر
با تشکر از اقای idocsidocs (http://barnamenevis.org/member.php?162367-idocsidocs)
منظورتون از این سرور کدوم سرور هست؟

یه سرور باید بخرید.

و برای هر مشتری یه مقدار فضا اختصاص بدید.

googoli
چهارشنبه 29 تیر 1390, 17:04 عصر
سلام عزیز
از نظر من شدنی هس ولی فعلا فقط تئوری چونکه باید نرم افزاری نوشته شده باشه که بتونه در زمان اجرا آپاچی رو داشته باشه و php رو اجرا کنه و پایگاه داده هم داشته باشه . خوب حالا این نرم افزار که بتونه به صورت یه فایل اجرایی در بیاد و کدهای php رو اجرا کنه وجود داره ؟
خوب تا حالا که من یه چنین برنامه ای رو ندیدم ولی میشه تولید کرد ولی بسیار تولید یه چنین برنامه ای هزینه بر و مشکل هس .
به همین دلیل بهتره که همون کاری رو که دوستمون "idocsidocs" گفتن انجام بدین .
البته میتونید از هاستهای رایگان هم استفاده کنین که یه مدت کدهاتون رو برای تست در اونجا قرار بدین و بعدش پاکش کنین تا سواستفاده نشه .
من یه چیزی به ذهنم خورد شاید یه برنامه کوچیک بتونم درست کنم

ghasemweb
چهارشنبه 29 تیر 1390, 17:42 عصر
ولی فکر کنم با زند میشه کد کرد که نتونه بفهمه سورسش چیه منتها نمیدونم طرز استفاده اش رو،بنده تو یه سایتی این مورد رو دیدم که با zend کد شده بود اطلاعات بیشتر رو از جستجوی بیشتر کسب کنید

idocsidocs
پنج شنبه 30 تیر 1390, 01:07 صبح
من یه چیزی به ذهنم خورد شاید یه برنامه کوچیک بتونم درست کنم
اگر هم درست کنید امنیتش بسیار ضعیف هست.

اون هایی که یه سه سایت رو با سه نرم افزار (آپاچی، پی اچ پی و مای اس کیو ال) نوشتن، اگه بخوان حتما می تونن فقط با یک نرم افزار این کار رو بکنن ولی به دلایلی این کار رو نمی کنن.

بنظرم از ذهنت برای چیزای دیگه استفاده کن و حداقل همین طراحی سایت رو در حد استاندارد یاد بگیر و بدون حفره کد بنویس !

امیدوارم ناراحت نشی که اینطوری رک گفتم :چشمک: