ورود

View Full Version : سوال: بازشدن منوی کلیک راست دسکتاپ در vb

tempali
سه شنبه 28 تیر 1390, 17:26 عصر
سلام
چطوری میشه وقتی روی فرم کلیک راست کردیم منوی کلیک راست دسکتاپ ( مثل اینکه روی دسکتاپ کلیک راست کردیم ) باز بشه؟؟؟؟

majid12376
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 10:52 صبح
سلام ببخشید نمی دونم چرا این پست پاسخ داده نشد من یه نمونه سورس گذاشتم
http://setfa.net/images/z7vas4oztiftaxldfa9a.rar

Mr.305
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 11:32 صبح
این کار با API شدنی است اما نمیدونم چه dll و چه تابعی, اما میتونی خودت شبیه سازیش کنی که کار میبره

gorg313
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 11:38 صبح
دوستان من يه چند وقت پيش يه برنامه ايي ديدم که رنگ پشت کليک راست را با کامند ديالوگ عوض ميکردن

متاسفانه سورسشو نتونستم پيدا کنم خيلي هم دنبالش گشتم

ولي منو را مي توني خودت طراحي کني و بسازي اگه منوي خود ويندوز يا دسکتاپ بياد تو برنامه ات هر کاري که انجام بدي روي دسکتاپ صورت ميگيره و به برنامه اگه خودت چيزي نگي اعمال نميکنه

مثلا Sort by را بزني در دسکتاپ برنامه ها برا اساس اسم - تاريخ و غيره جابه جا ميشن

يا رفرش که باعث بازسازي برنامه ميشه

me.refresh

فرم را بازسازي ميکنه ولي دسکتاپ خودش يه پوشه هستش فکر کنم برنامه اش پيچيده باشه

:متفکر:

setroyd
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 14:05 عصر
دنبال چیزهای سخت و مشکل بودن خوبه ولی نه چیزی که به دردی نخوره ! شما اومدی ! اینکارم کردی مثلا میتونی تو vb یه فولدر بسازی ! نمیشه . ولی راه حل اینکه شما خودت با منوی خود vb طراحی کن یا نه اگه میخوای منو هارو بخونی با api منوهای سیستم رو بخون و همون رو با api تو برنامه خودت اجرا کن ! این تنها راه حله ! البته اینکه بشه menu رو child یه فرم مادر کرد هم امکان پذیر هست . و اما در مورد اون یکی دوست خوبمون gorg من یه کمپوننت میخوم بنویسم و تمام کار با منو رو سعی میکنم توش جا بدم و اون گزینه ی تغییر رنگ رو هم میزارم داخلش اگه پیدا نکردی میتونی از این ocx استفاده کنی .