PDA

View Full Version : سوال: کرسر تکست باکس رو چه جوری خاموش کنم؟

dolcenera
چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:14 عصر
سلام

تازه C# شروع کردم چند تا سوال داشتم

1: کرسر تکست باکس رو چه جوری خاموش کنم؟

2: چه جوری اندازه فورمو تعیین کنم تا تو هر مانیتوری تو حلات ماکزیمایز خوب نشون بده و همه چی سنتر باشه؟

3: با پروژه که کار میکنم بعد از چندین بار اجرا کردن دیگه تغیرات فورم اعمال نمیشه انگار دیگه Save نمیکنه تغیراتو!!!!!عجیبه برام!!!!!

4: آیا میشه یک پنجره به حالت فول اسکرین در بیاد؟

AlgorithmX
چهارشنبه 29 تیر 1390, 12:26 عصر
سلام

تازه C# شروع کردم چند تا سوال داشتم

1: کرسر تکست باکس رو چه جوری خاموش کنم؟

2: چه جوری اندازه فورمو تعیین کنم تا تو هر مانیتوری تو حلات ماکزیمایز خوب نشون بده و همه چی سنتر باشه؟

3: با پروژه که کار میکنم بعد از چندین بار اجرا کردن دیگه تغیرات فورم اعمال نمیشه انگار دیگه Save نمیکنه تغیراتو!!!!!عجیبه برام!!!!!

4: آیا میشه یک پنجره به حالت فول اسکرین در بیاد؟

1- این خاصیت رو شما در گزینه ها ندارید اما میشه از توابع Api برای این کار استفاده کنید!
2- فرمت رو انتخاب کن و خاصیت WindowState رو برابر Maximized قرار بده
3- از منو build گزینه build solution رو انتخاب کن!
4- فرمت رو انتخای کن و خاصیت FormBorderStyle رو برابر none قراربده! و خاصیت WindowState رو برابر Maximized قرار بده

dolcenera
چهارشنبه 29 تیر 1390, 14:14 عصر
: من قبلا کار میکردم کرسر تکست باکس خاموش بود ولی الان روشنه نیاز به تابع نداشت؟!!!!!

توابع Api چی هست؟

2: اگر حالت Maximized انتخاب بشه در مانیتور Wide هم خوبه؟همه چی سنتره؟

3: Build رو زدم بازم نشد!!!!!!!من قبلا مشکل نداشتم نیم ساعت که یک پروژه میسازم و حدود 20 بار Play میکنم دیگه وقتی play میکنم تغیرات اعمال نمیشه!!!!!!!!!!!!حتی با ریست کردن پی سی!!!!!!!!!

4:منظورم از فول اسکرین یعنی کل صفحه مانیتور فورم بشه مثل دیدن فیلم

Kubuntu
چهارشنبه 29 تیر 1390, 14:21 عصر
: من قبلا کار میکردم کرسر تکست باکس خاموش بود ولی الان روشنه نیاز به تابع نداشت؟!!!!!

توابع Api چی هست؟

2: اگر حالت Maximized انتخاب بشه در مانیتور Wide هم خوبه؟همه چی سنتره؟

3: Build رو زدم بازم نشد!!!!!!!من قبلا مشکل نداشتم نیم ساعت که یک پروژه میسازم و حدود 20 بار Play میکنم دیگه وقتی play میکنم تغیرات اعمال نمیشه!!!!!!!!!!!!حتی با ریست کردن پی سی!!!!!!!!!

4:منظورم از فول اسکرین یعنی کل صفحه مانیتور فورم بشه مثل دیدن فیلم

2: نه! باید از خاصیت Dock و anchor در خاصیت هر کنترل نیز استفاده کنی. و همچنین در لود فرم، خودت باید with و height هر کنترل را نسبت به فرم مقدار بدی(تناسب)
3: rebuild رو باید انتخاب کنی