PDA

View Full Version : سوال: پرسش در مورد برنامه جوملا و asp.net

pedram_ns
چهارشنبه 29 تیر 1390, 13:42 عصر
با سلام
ببخشید اگر مطلبم رو در جای نامناسبی نوشتم ولی جای بهتری پیدا نکردم
من با asp.net کار کردم و نسبتا تسلط دارم جدیدا با یک ارگان بزرگ وارد مذاکره شدم که تغییراتی در سایتشون ایجاد کنم
این ارگان یک سرور مرکزی داره و از برنامه جملا برای مدیریت صفحات وبش استفاده میکنه که امکانات محدودی داره و از من خواستن که قابلیت های سایت خودشون رو(که بصورت ساب دومین از سایت اصلی است) رو افزایش بدم
ولی این امکان برای این برنامه جملا میسر نیست در ضمن صفحات پویا تر هم به زبان php هست.

متاسفانه من به سرور و اطلاعات اون ارگان در حال حاضر دسترسی ندارم و از من خواستن نظرم رو در مورد شدنی بودن این تغییرات بدم ولی من با جملا کار نکردم و نمی دونم به چه صورت.

دوستانی که کار کردن لطفا راهنمایی کنن
1.وقتی صفحات بصورت php است یعنی فریم ورک روی سرور نصب نیست؟ و اگر نیست میشه این دو قابلیت(ساپورت صفحات php و asp.net ) را با هم داشت
2. آیا میشه خود برنامه جملا رو در راستای کاری که می خوام انجام بدم تغییر داد؟
3.ایا میشه کلا یک سایت جدید به زبان asp.net و دیتابیس جدا روی اون سرور انجام داد؟(سایت این بخش بصورت ساب دامین از سایت اصلی اون ارگان هست)

کلا در مورد اینکه در این زمینه چه میشود کرد اگر نظری دارید بفرمایید

با سپاس

dontspeak
چهارشنبه 29 تیر 1390, 20:30 عصر
سلام
php هم روی لینوکس جواب میده و هم روی سرور ویندوز شما باید ببینید سرورشون روی ویندوزه یا لینوکس. اگه لینوکسه که کلا نمیشه روش asp کار کرد چون لینوکس asp رو ساپورت نمی کنه. ولی اگه ویندوز باشه و php رو هم ساپورت کنه طبیعتا میشه هر دوتا رو کار کرد. خود جوملا رو میشه تغییر داد و توی این ضمینه باید به نکاتی توجه داشته باشید:
1- زبان تخصصی شما. آیا توانایی این رو دارید که این کار رو انجام بدید؟
2- باگهای موجود در جوملا را رفع کنید
3- با هسته جوملا آشنایی داشته باشید
در نورد سوال سومتم باید بگم میشه ولی من تابحال یه همچین چیزی رو ندیدم و در مورد اصولی بودنشم نمی تونم نظر بدم

irlogo
چهارشنبه 29 تیر 1390, 21:38 عصر
برای دریافت بازدهی اصلی جوملا! پیشنهاد می کنم حتما از هاست لینوکس استفاده نمایید
می توانید ساب دامنه مد نظر را A Record. نمایید