PDA

View Full Version : چطور یک dll بسازم؟

danial_rtw
چهارشنبه 29 تیر 1390, 18:27 عصر
با سلام من می خوام یه برنامه بنویسم که فایل های zip بتونه باز کنه کلا توی اون برنامه بتونم با zip کار کنم ولی نمیتونم از تابع هاش استفاده کنم فکر کنم باید از یک namespace خاصی استفاده کنم که نمی دونم چیه ولی میخوام بدونم خودم میتونم یک dll بسازم که برام این کار انجام بده

لطفا کمک کنید...

AlgorithmX
چهارشنبه 29 تیر 1390, 18:52 عصر
با سلام من می خوام یه برنامه بنویسم که فایل های zip بتونه باز کنه کلا توی اون برنامه بتونم با zip کار کنم ولی نمیتونم از تابع هاش استفاده کنم فکر کنم باید از یک namespace خاصی استفاده کنم که نمی دونم چیه ولی میخوام بدونم خودم میتونم یک dll بسازم که برام این کار انجام بده

لطفا کمک کنید...

dllهارو می تونی در قسمت New Project ویژوال استدیو :
برای ساخت User Control هایی در قالب dll گزینه Windows Forms Control Library رو انتخاب کنی
و برای ساخت کلاس هایی در قالب فایل dll گزینه Class Library رو انتخاب کنی!

danial_rtw
چهارشنبه 29 تیر 1390, 19:04 عصر
اینها رو می دونستم یعنی فقط همین ها برای ساختن یک dll کافیه؟یعنی می خوای بگی مثل یک کلاس برنامم توش بنویسم؟چطور به برنامه دیگه اضافش کنم؟

AlgorithmX
چهارشنبه 29 تیر 1390, 19:23 عصر
dllهارو می تونی در قسمت New Project ویژوال استدیو :
برای ساخت User Control هایی در قالب dll گزینه Windows Forms Control Library رو انتخاب کنی
و برای ساخت کلاس هایی در قالب فایل dll گزینه Class Library رو انتخاب کنی!

این هارو لازم نیست که به برنامت اضافه کنی!
چطور در قسمت Windows Form Applications خروجی شما در پوشه bin یک فایل .exe است ، این قسمت هاهم خروجیشون فیلهای dll هست که این خروجی هارو به عنوانه رفرمس به برنام هات اضافه میکنی و از متدهای public شون می تونی توی پروژهات استفاده کنی!