PDA

View Full Version : درايور پرينتر سوزني

aryajonbesh
چهارشنبه 29 تیر 1390, 19:49 عصر
با سلام خدمت دوستان خوبم.
دوستان بنده يك پرينتري دارم با نام "Star sp212" كه يك پرينتر سوزني هست. مشكلي كه بنده با اين پرينتر دارم اين هست كه حروف فارسي و يا عربي رو چاپ نميكنه. درايورش هم نصب كردم اما بازهم نشد. سيستم عامل هم ويندوز 98 هست. در ضمن اين رو هم بگم كه نبايد ويندوز و پرينتر تغيير كنند بلكه بايد مشكل همين مدل رو حل كنم. آيا راه حلي هست كه مشكل بنده حل بشه و يا بايد درايور نويسي انجام بدم؟ البته من با درايور نويسي آشنايي ندارم.
ممنون ميشم از دوستاني كه بنده رو راهنمايي بفرمايند.

tdkhakpur
پنج شنبه 30 تیر 1390, 02:02 صبح
به نظرم باید فایل تنظیمات رو داخل پرینتر لود کنید اون پرینتری که دارید باهاش کار میکنید رو نمیدونم چه حالتی داره اما اگه تفاوتی با اصول کار پرینترهای دیگه که سوزنی هستن نداشته باشه باید فایل باینری که مخصوص تنظیم یا ریست پرینتر هست رو باز کنید و از اول تا آخر بایت به بایت به پرینتر ارسال کنید تا عمل آغازش پرینتر شروع بشه.
برای epson2170 فایل زیر ارسال میشه

aryajonbesh
پنج شنبه 30 تیر 1390, 12:19 عصر
با تشكر از دوست خوبم tdkhakpur.
دوست عزيز اگر زحمتي نيست ميتونيد يك خورده بيشتر توضيح بديد. من دقيقا بايد چيكار كنم.
ممنون ميشم از همكاريتون. با تشكر صميمانه.

aryajonbesh
پنج شنبه 30 تیر 1390, 14:35 عصر
يك Manual مفصلي هم داره كه لينكش رو اينجا ميذارم تا بلكه فرجي بشه.

لينك دانلود:
http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CD8QFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.senseware.fi%2Ftuki%2Fmanuaal it%2Fstar%2FSP200UM.PDF&ei=7_cnTqivHYTBtgfL9927Cg&usg=AFQjCNF0c6kCwdIjGfzbX2e89yGgNcXzvg
با تشكر

tdkhakpur
پنج شنبه 30 تیر 1390, 14:44 عصر
با برنامه زیر میتونید فایل تنظیمات یا هر نوع فایلی که داشتید رو به پرینتر ارسال کنید برنامه رو اجرا کنید پارامترها رو از شما میگیره.
نام فایل باینری و شماره پورت رو بهش بدید تا بتونه فایل رو ارسال کنه.

aryajonbesh
پنج شنبه 30 تیر 1390, 15:02 عصر
tdkhakpur جان ممنون از حسن توجه ات.
حتما تستش ميكنم تا ببينم چي ميشه. بازهم از زحماتت ممنونم.

aryajonbesh
پنج شنبه 30 تیر 1390, 15:07 عصر
tdkhakpur جان قبل از هر چيزي ميخواستم بپرسم كه اون تنظيماتي رو كه مد نظرت هست رو از كجابايد بيارم؟ بعدشم اون فايل CFG كه زحمتشو كشيده بودي رو اگه از همون استفاده كنم براي اين نوع پرينتر جواب ميده؟ منظورم پرينتر "Star sp212" هست.
با كمال تشكر

aryajonbesh
پنج شنبه 30 تیر 1390, 18:19 عصر
سلام، جناب خاكپور بنده همه اون كارهايي رو كه گفتيد انجام دادم و از همون فايل CFG چاپگر Epson هم استفاده كردم اما نشد، به نظر شما بايد چيكار كنم؟
اگه لطف كنيد و بنده رو راهنمايي بفرمايين ممنون ميشم.

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 30 تیر 1390, 20:15 عصر
همونطور که گفتم بعضی از چاپگرهای سوزنی مثل همون مدل 1070 اپسون که قبلا گفتن امکان نصب فون فارسی یا هر فون دیگه ای رو ندارن تا جایی هم که می دونم مربوط به بافر یا Rom چاپگر هست که این امکان رو در اختیار شما نمی زاره من خودم یه مدتی با همین LQ1070 درگیر بودم تا توی Dos پرینت فارسی بگیرم ولی نشد که نشد

tdkhakpur
پنج شنبه 30 تیر 1390, 23:54 عصر
به نظر شما بايد چيكار كنم؟

باید به سایت همون پرینتر یه نگاهی بندازید البته روش ارسال داده ها رو میتونید تغییر بدید مثلا تبدیل به تصویرذ کنید بعد ارسالش کنید.
باز این ضمیمه زیر هم فونت رو برای پرینتر eps تنظیم میکنه ارسال کنید شاید جواب گرفتید

aryajonbesh
شنبه 01 مرداد 1390, 13:36 عصر
سلام دوست خوبم، تمامي اين را هايي رو كه گفتيد رو امتحان كردم اما نشد.

مختصري از مشخصات پرينتر "Star sp212" :
Printing method: Serial impact dot matrix
Print direction: Bi-directional
Number of head pins: 7 wires
Number of print columns: 42 columns, 16 CPI
Character set: ASCII 96 (characters)
Special characters 64
IBM special characters 83
International characters 12
Font configuration 7 (Half dots) ´ 7 or 9 (Half dots) ´ 7

aryajonbesh
شنبه 01 مرداد 1390, 13:54 عصر
سلام دوست خوبم، تمام راه هايي رو كه زحمت كشيديد و فرموديد رو امتحان كردم اما نشد.

مختصري از مشخصات پرينتر star sp212 :
Printing method: Serial impact dot matrix
Print direction: Bi-directional
Number of head pins: 7 wires
Number of print columns: 42 columns, 16 CPI
Character set: ASCII 96 (characters)
Special characters 64
IBM special characters 83
International characters 12
Font configuration 7 (Half dots) ´ 7 or 9 (Half dots) ´ 7

aryajonbesh
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:50 صبح
از دوستان كسي نيست بتونه بنده رو راهنماييي كنه؟ خيلي لنگم. ممنون ميشم از دوستاني كه لطف كنند بنده رو راهنمايي كنند.

hassan p.b
جمعه 21 مهر 1391, 11:05 صبح
سلام
من هم با یک star a3 تحت داس همین مشکل را دارم این پرینتر تحت ویندوز قسمت آن لاین روشن و پرینتر آماده پرینت میشه ولی تحت داس هیچ یک از کلید هاش عمل نمی کنه ما از نر م افزار نگاره می خواهیم پرینت بگیریم نرم افزار پازار تحت داس خودش فارسی ساز دارد
با تشکر
حسن
www.airship.blogfa.com