PDA

View Full Version : {"Object reference not set to an instance of an object."}

delphi5
پنج شنبه 30 تیر 1390, 08:36 صبح
با سلام
من مبتدی هستم و تازه شروع کردم .
یه برنامه رو شروع کردم . توی یه فرم از یک کنترل radGridView استفاده کردم.
می خوام وقتی بروی یه ردیف کلیک کردم مقدار سلولهای اون ردیف رو داخل یه سری Textbox نمایش بدم

if (this.radGridView1.CurrentRow != null){

his.radTextBox2.Text = this.radGridView1.CurrentRow.Cells["name"].Value.ToString();

this.radTextBox1.Text = this.radGridView1.CurrentRow.Cells["id"].Value.ToString();

}

else

{

this.radTextBox1.Text = string.Empty;

this.radTextBox2.Text = string.Empty;
}

اما روی خط زیر خطای {"Object reference not set to an instance of an object."} رو دریافت میکنم

this

.radTextBox1.Text = this.radGridView1.CurrentRow.Cells["id"].Value.ToString();

جای تعجب داره که دقیقا خط بالای این کد که دقیقا یه textbox رو پر میکنه این خطا رخ نمیده .
خیلی سرچ کردم و به این نتیجه سیدم که دلیلش اینه که مقدار nill رو دارم به یه متغییر assign میکنم . اما نتونستم مشکام رو حل کنم .
عکس خطا رو هم attach میکنم
72737

میتونید راهنمائی کنید ؟

mehran_sh_t
پنج شنبه 30 تیر 1390, 08:56 صبح
سلام
در مورد اسم id مطمئنید؟
ممکنه خنده دار باشه اولش! ولی وقتی تو سطر قبل مشکلی نداشته، پس به نظر مشکل باید تو ستون id باشه!

delphi5
پنج شنبه 30 تیر 1390, 09:15 صبح
یعنی به نظرتون مشکل توی کلمه ID است . من توی بانک همچین فیلدی رو دارم . میشه راهنمائی بفرمائید ؟

delphi5
پنج شنبه 30 تیر 1390, 17:23 عصر
کسی نمیتونه در این مورد کمک کنه ؟

gerdioz
پنج شنبه 30 تیر 1390, 17:39 عصر
سلام دوست عزیز این مسائل بارها در تایپیک ها مطرح شده بیشتر جستجو کنید
من واسه کمک یه نمونه از پروژه های خودمو معرفی میکنم تو این پروژه تقریبا به تمام موارد ابتدایی اشاره کرده همچنین در مورد مشکل شما
http://barnamenevis.org/showthread.php?291850-%D8%A7%D9%88%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D 9%88%D9%86-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C***&highlight=

salehbagheri
پنج شنبه 30 تیر 1390, 17:41 عصر
دوستمون هم گفتند! به احتمال بسیار زیاد مشکل از سلول ID هست! دوباره این قسمت رو بررسی کنید! احتمالاً از کنترلهای خاصی در این سلول استفاده کرده اید یا اینکه چنین سلولی در GridView وجود ندارد!