PDA

View Full Version : سوال: آیا مروگر برای فایلهای خارجی css که مربوط به چاپگرها هستن یه درخواست به سرور ارسال می کنه؟

idocsidocs
پنج شنبه 30 تیر 1390, 11:44 صبح
همونطور که می دونید اگر توی فایلهای خارجی سی اس اس به خصلت media یه مقدار به اسم print یا handset و ... بدیم، از اونجا که استایلهای این فایلها برای مروگرها نیستن، مروگر این استایل ها رو پردازش نمی کنه.

از اونجا که توی سئو کم کردن تعداد درخواستها از سرور یکی از اصول هست، می خوام بدونم که آیا مروگر از سرور درخواست می کنه که چنین فایلهایی رو براش ارسال کنه یا نه؟

binyaft
جمعه 31 تیر 1390, 23:47 عصر
حتما باید همینطور باشه ! بالاخره موقع پرینت هم باید استایلی باشه که برای چاپ لود بشه .

در ضمن موتور های جستجو کد صفحه رو پردازش میکنن ، به CSS,JS ها کار ندارن که بخواد تاثیری تو سئو داشته باشه .

موفق باشید .

idocsidocs
شنبه 01 مرداد 1390, 00:52 صبح
حتما باید همینطور باشه ! بالاخره موقع پرینت هم باید استایلی باشه که برای چاپ لود بشه .

در ضمن موتور های جستجو کد صفحه رو پردازش میکنن ، به CSS,JS ها کار ندارن که بخواد تاثیری تو سئو داشته باشه .

موفق باشید .
برای افزایش سرعت سایت باید تعداد درخواستها از سرور کمتر بشن و این جدا از بحث موتورهای جستجو هست.

برای سایر دستگاه ها چی؟ دستگاههایی مثل گوشی موبایل هم باید درخواست ارسال بشه؟

mr.zenith
شنبه 01 مرداد 1390, 01:16 صبح
ببینید وقتی شما یک صحفه را دریافت می کنید آن صفحه اگر مثلا کد های سمت سرور داشته باشه اول کامپایل میشه بعد به دست شما میرسه
حالا اگر شما مثلا یک کد داشته باشی که با کلیک روی آن یک فیلم را نشان بده دوباره باید سرور این اطلاعات را برای ما بفرسته اما قبل ازآن صفحه کامل برای مرورگر ارسال شده و دیگه سرور کاری انجام نمیده.

binyaft
شنبه 01 مرداد 1390, 14:37 عصر
برای افزایش سرعت سایت باید تعداد درخواستها از سرور کمتر بشن و این جدا از بحث موتورهای جستجو هست.

برای سایر دستگاه ها چی؟ دستگاههایی مثل گوشی موبایل هم باید درخواست ارسال بشه؟

موتور های جستجوگر هیچوقت تعداد دستور های HTTP ارسال شده از سایت شما رو نمیشمرند! به درخواست های HTTP اصلا کار ندارند!
اونی که ممکن هست مهم باشه ، حجم صفحات هست ;)

برای بقیه سیستم ها هم بستگی به خود سیستم داره ، بعضی گوشی ها رو میشه به چاپگر هم وصل کرد! شاید اونجا مرورگرش لود کنه!

موفق باشید .

idocsidocs
شنبه 01 مرداد 1390, 14:51 عصر
ببینید وقتی شما یک صحفه را دریافت می کنید آن صفحه اگر مثلا کد های سمت سرور داشته باشه اول کامپایل میشه بعد به دست شما میرسه
حالا اگر شما مثلا یک کد داشته باشی که با کلیک روی آن یک فیلم را نشان بده دوباره باید سرور این اطلاعات را برای ما بفرسته اما قبل ازآن صفحه کامل برای مرورگر ارسال شده و دیگه سرور کاری انجام نمیده.
هنوز به جوابم نرسیدم.

binyaft
شنبه 01 مرداد 1390, 21:27 عصر
جوابت دقیقا چی بود ؟:گیج:

mr.zenith
شنبه 01 مرداد 1390, 21:31 عصر
خوب الان دقیقا مشکل کجاست؟؟

idocsidocs
شنبه 01 مرداد 1390, 22:34 عصر
خوب الان دقیقا مشکل کجاست؟؟
فرض کنید 10 تا لینک خارجی سی اس اس که صفت media در هر کدوم برای یه دستگاه هست توی یه صفحه قرار دادیم.

از اونجا که مرورگر فقط به فایل خارجی که مقدار صفت مدیا در اون برابر با اسکرین هست احتیاج داره، در این صورت آیا بقیه لینکهای خارجی هم از سرور دریافت می شن؟

متاسفانه ظاهرا آقای binyaft فکر می کنن که اگر از لینکهای خارجی استفاده کنیم دیگه همه چیز حله، بنظرم بهتره در مورد تاثیر کمتر کردن تعداد درخواستها از سرور بر روی سرعت صفحات سایت بیشتر مطالعه کنید.

eshpilen
شنبه 01 مرداد 1390, 23:08 عصر
شما که اینقدر گیر دادی چرا خودت تست نمیکنی؟
تستش ساده هست.

mr.zenith
شنبه 01 مرداد 1390, 23:09 عصر
به نظر من لینک هست اما فقط لینکه اگر کاربر در خواست کنه از سرور ارسال میشه اگر نه که نه

binyaft
یک شنبه 02 مرداد 1390, 15:22 عصر
متاسفانه ظاهرا آقای binyaft فکر می کنن که اگر از لینکهای خارجی استفاده کنیم دیگه همه چیز حله، بنظرم بهتره در مورد تاثیر کمتر کردن تعداد درخواستها از سرور بر روی سرعت صفحات سایت بیشتر مطالعه کنید.

من اصلا نگفتم همه چیز حله ! هر چی تعداد درخواست های HTPP به سرور بیشتر باشه طبیعتا سرعت لود کم میشه و سرور شلوغ تر !
کسی موافق این نیست که شما یه سره درخواست HTPP بفرستی .
یه سوالی پرسیدین در مورد اینکه ایا مرورگر به سرور برای سی اس اس های چاپگر درخواست میفرسته ، جوابتون رو دادم ، باید بفرسته !
سوال بعدی این بود که برای بقیه دستگاه ها چطوره ؟ بنده هم گفتم که اگر گوشی بتونه با چاپگر وصل شه باید لود کنه ! بقیه اش هم بستگی به مرورگر داره !

خب اما در مورد سئو ‍ !

ببین بردار بزرگوار ، شما موتور جستجو رو چی فرض کردی !؟ حتما یه کامپیوتر که روش IE نصبه و یه روبات بهش ادرس میده تا ادرس رو باز کنه!؟
نه اینطوری نیست!!
موتور جستجو میاد ( البته بخش خزنده اش ) کد صفحه رو میخونه ، به ادرس های HTTP ــه شما چکار داره!؟ یعنی میگی میاد میره فایل CSS شما رو باز میکنه!؟ خب الان این چه دلیلی داره !؟ البته بعضی هاشون که قابلیت جستجو ــه تصاویر رو دارن باید تصویر رو از سرور شما درخواست کنند! اما اینکه بیان همه سی اس اس ها و همه درخواست های HTTP رو بخونن باید برن بمیرن ! یعنی معنی ای نداره !

بعد حالا که شما این همه در زمینه سئو مطالعه داری !!! این نویسنده منبعی که این نکته رو نوشته رو معرفی کن ، ببینم چطوره .

در مورد تستش هم تو href ادرس یه فایل PHP رو بذار ، بعد تعداد دفعات لودش رو ثبت کن ، ببین چطوره ....

موفق باشید .

idocsidocs
یک شنبه 02 مرداد 1390, 17:41 عصر
تستش ساده هست.
در حال تغییر سیستم بودم و نمی تونستم از فایرباگ استفاده کنم وگرنه تستش که سخت نیست:چشمک:

idocsidocs
یک شنبه 02 مرداد 1390, 17:49 عصر
من اصلا نگفتم همه چیز حله ! هر چی تعداد درخواست های HTPP به سرور بیشتر باشه طبیعتا سرعت لود کم میشه و سرور شلوغ تر !
کسی موافق این نیست که شما یه سره درخواست HTPP بفرستی .
یه سوالی پرسیدین در مورد اینکه ایا مرورگر به سرور برای سی اس اس های چاپگر درخواست میفرسته ، جوابتون رو دادم ، باید بفرسته !
سوال بعدی این بود که برای بقیه دستگاه ها چطوره ؟ بنده هم گفتم که اگر گوشی بتونه با چاپگر وصل شه باید لود کنه ! بقیه اش هم بستگی به مرورگر داره !

خب اما در مورد سئو ‍ !

ببین بردار بزرگوار ، شما موتور جستجو رو چی فرض کردی !؟ حتما یه کامپیوتر که روش IE نصبه و یه روبات بهش ادرس میده تا ادرس رو باز کنه!؟
نه اینطوری نیست!!
موتور جستجو میاد ( البته بخش خزنده اش ) کد صفحه رو میخونه ، به ادرس های HTTP ــه شما چکار داره!؟ یعنی میگی میاد میره فایل CSS شما رو باز میکنه!؟ خب الان این چه دلیلی داره !؟ البته بعضی هاشون که قابلیت جستجو ــه تصاویر رو دارن باید تصویر رو از سرور شما درخواست کنند! اما اینکه بیان همه سی اس اس ها و همه درخواست های HTTP رو بخونن باید برن بمیرن ! یعنی معنی ای نداره !

بعد حالا که شما این همه در زمینه سئو مطالعه داری !!! این نویسنده منبعی که این نکته رو نوشته رو معرفی کن ، ببینم چطوره .

در مورد تستش هم تو href ادرس یه فایل PHP رو بذار ، بعد تعداد دفعات لودش رو ثبت کن ، ببین چطوره ....

موفق باشید .
این نکته رو از جایی نخوندم که بتونم منبعش رو توی انجمن قرار بدم.

از طرفی من توی این بحث با موتورهای جستجو کار ندارم و می خوام سرعت لود صفحه برای کاربر رو بالاتر برم (نه برای موتورهای جستجو).

binyaft
یک شنبه 02 مرداد 1390, 18:00 عصر
از طرفی من توی این بحث با موتورهای جستجو کار ندارم و می خوام سرعت لود صفحه برای کاربر رو بالاتر برم (نه برای موتورهای جستجو).

تو پست اول

از اونجا که توی سئو کم کردن تعداد درخواستها از سرور یکی از اصول هست
من فکر کردم کار داری :لبخند:

این نکته رو از جایی نخوندم که بتونم منبعش رو توی انجمن قرار بدم.

تو گوگل کار کردی تجربی یاد گرفتی !؟

idocsidocs
یک شنبه 02 مرداد 1390, 18:20 عصر
تو پست اول

من فکر کردم کار داری :لبخند:

تو گوگل کار کردی تجربی یاد گرفتی !؟
تا اونجا که چک کردم نمی تونی توی سایتهای ایرانی یه سایتی پیدا کنید که اصول سئو رو توش رعایت کرده باشن.

ساده ترین حالت اصول سئو قفل بودن آدرس روی www هست که خیلی از سایتهای مطرح جهانی این نکته رو رعایت می کنن ولی سایتهای مطرح ایرانی حتی این رو هم رعایت نمی کنن.

بصورت عملی، سئو کار نکردم ولی توی این سایتها که من دیدم، خیلی راحت می تونی خودت رو سئو کار معرفی کنی!
فقط کافیه یکی از این پی دی افهای رایگان توی نت رو بخونی و بری سراغ سئو کردن سایتها. چیزی که یقین دارم اینه که خیلی از طراح های سایت هیچ توجهی به این اصول ندارن.

idocsidocs
یک شنبه 02 مرداد 1390, 18:26 عصر
تستش ساده هست.
آقا مجبور شدم فایر باگ رو نصب کنم و این مشکل رو تست کنم.

برای آزمایش 5 تا فایل سی اس اس خارجی با نام های مختلف ایجاد کردم و خصلت مدیا در هر کدوم رو برابر یکی از دستگاهها قرار دادم.

نتیجه این بود که هر 5 فایل از سرور دریافت می شدن و کاری به خصلت مدیا نداشت.

نتیجه جالب تر این بود که از تصاویر یکسانی توی این فایلها استفاده کردم و این تصویر با اینکه توی 5 فایل سی اس اس خارجی قرار گرفته بود ولی فقط یکبار از سرور خونده می شد.

نتیجه آخر هم اینکه اگر rel="stylesheet" رو حذف کنیم، این فایل سی اس اس از سرور دریافت نمی شه.