PDA

View Full Version : ایجاد متغیر ایستا بعد از کامپایل برنامه

mamrez_kh
جمعه 31 تیر 1390, 11:58 صبح
سلام
من تو برنامم احتیاج دارم که یه سوال از کاربر بپرسم و جواب اون سوال رو تو برنامه ذخیره کنم (روی همون فایل exe). اما نمیدونم چه طور باید یه متغیر ایستا رو بعد از اینکه برنامه کامپایل شد، به برنامم اضافه کنم. بنا به دلایلی هم نمی خوام از رجیستری و فایل استفاده بکنم، پس لطفاً روش های مربوط به فایل و رجیستری رو نگید چون میدونم. اگر کسی جواب سوالم رو میدونه لطفاً کمک کنه

mmd2009
جمعه 31 تیر 1390, 12:09 عصر
با سلام

یعنی Setting خود VS هم به کارتون نمیاد ؟

اگر میاد که بگید کمکتون بکنم

موفق باشید

juza66
جمعه 31 تیر 1390, 13:35 عصر
سلام دوستان

بنا به دلایلی هم نمی خوام از رجیستری و فایل استفاده بکنم، پس لطفاً روش های مربوط به فایل و رجیستری رو نگید چون میدونم.

پس میخوای از چه نوع ذخیره سازی استفاده کنی؟!! :متفکر:

من تو برنامم احتیاج دارم که یه سوال از کاربر بپرسم و جواب اون سوال رو تو برنامه ذخیره کنم (روی همون فایل exe)

وقتی شما فایل تون در حال اجراست چطور میخوای رونوشت کنی exe رو ؟! :متفکر:

من پیشنهاد میکنم:
یک کلاس dll درست کنی و متغییرهات رو اونجا ذخیره کنی و برای تغییر متغییر از ResourceCompiler استفاده کنی و دوباره dll رو رونوشت کنی .. :متفکر:

mamrez_kh
جمعه 31 تیر 1390, 23:18 عصر
یعنی Setting خود VS هم به کارتون نمیاد؟
تا به حال باهاش کار نکردم، اگه میشه بیشتر در این مورد توضیح بدین

وقتی شما فایل تون در حال اجراست چطور میخوای رونوشت کنی exe رو ؟!
:متفکر: سوال خوبی بود:لبخند:

mmd2009
جمعه 31 تیر 1390, 23:24 عصر
این یک مثاله که قبلا زدم ببینش شاید به کارت اومد

mamrez_kh
جمعه 31 تیر 1390, 23:29 عصر
خیلی ممنون، دقیقاً همون چیزی بود که دنبالش بودم. فقط اگه میشه در مورد scope هم توضیح بدید. مثلاً وقتی user باشه سطح دسترسی با وقتی که application باشه چه فرقی میکنه؟

mmd2009
جمعه 31 تیر 1390, 23:48 عصر
ببین دوست عزیز دو مثال ساده برات میزنم که فرق هر دورو متوجه بشی

مثلا فرض کن برنامت رشته اتصالی بانکت رو در اختیار داره و وقتی در حالت Application-scoped باشه دیگه نمیتونه کاربر اون رشته رو تغییر بده ولی مثلا وقتی مثل شما هر بار برنامه با وارد شدن بخوای یک سوال ازش بپرسی و جواب رو بگیره نیاز به مکانی داره که بتونه Value تغییر پیدا بکنه که در این حالت از User-scoped استفاده میشه مثلا انتخاب رنگ پس زمینه فرم ها یا ... ( منظور دز تغییرات یعنی در حالت Run-Time )

امیدوارم توضیحات در حد قانع کننده ای باشه

موفق باشید