PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت فایل اجرایی Stand-Alone

amirXamir
شنبه 01 مرداد 1390, 10:14 صبح
با سلام
من یک اتوران با vb6 نوشتم!
تمام ocx هاش رو با دستور shell (regsvr32... رجیستر می کنم
ولی یک مشکل بزرگ دارم!
وقتی نرم افزار روی سیستم غیر از admin اجرا میشه!
اخطار می ده و نصب اکتیوایکس ها کنسل می شه و در نتیجه برنامه اجرا نمیشه!
راه حلی به ذهن دوستان می رشه؟

M.T.P
شنبه 01 مرداد 1390, 12:12 عصر
با یک نصاب مثل Setup Factory این کار رو انجام بدید.

AMIBCT
شنبه 01 مرداد 1390, 13:02 عصر
در کل نصب ActiveX توسط Autorun اصلی پذیرفتنی نیست

ولی
برای اینکه برنامه‌ی شما بتونه دسترسی مدیریتی به سیستم داشته باشه
لازمه که در فایل manifest به ویندوز بگید که این برنامه باید با اکانت مدیر اجرا بشه

در این حالت هم اگه کاربر مدیر نباشه
برنامه‌ی شما کلا اجرا نخواهد شد

این صفحه رو ببینید
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb756929.aspx

به شما پیشنهاد می‌کنم به جای اینکه دنبال راه‌های عجیب برای کار غیراستاندارد باشید
شیوه‌ی غیراستاندارد خودتون رو عوض کنید

zahedi121
یک شنبه 02 مرداد 1390, 07:50 صبح
سلام
در چند هفته اخیر حداقل 4 تا پست برای این موضوع ساخته شده و موضوع اینه که در ویندوز سون تا با کاربر admin وارد نشوید نمی تونید ocx ها یا dll ها ریجیستر کنید. این مشکل همانطور که قبلا هم گفتم به یک معضل در بین vb کارها ( حداقل دوستان من ) تبدیل
شده است. با برنامه های ستاپ ساز هم نمیشه مشکل را حل کرد چون ویندوز کار آنها را هم مختل خواهد نمود. از همه دوستان و اساتید خواهش می کنم در صورتیکه امکان داره یک راه حل مناسب برای این امر ابداع کنند که بشه یوزر ادمین را هک کرد یا تغییراتی در
اعمال کرد که کاربر فعلی را ادمین بشناسه ( نه راست کلیک .. run as که بی فایده است اگر دسترسی محدود باشه ) یا هر راه حل دیگه ای .
خیلی متشکرم

AMIBCT
یک شنبه 02 مرداد 1390, 08:49 صبح
دوست گرامی

کاربر محدود ویندوز برای اینه که شما نتونی هر کاری انجام بدی
اگه برنامه‌ی شما ارزش داشته باشه و مدیر سیستم صلاح بدونه به برنامه‌ی شما اجازه‌ی فعالیت می‌ده
در غیر این صورت شما باید خودتون رو با شرایط سازگار کنید

این شرایطی است که وجود داره
و دلیلی برای ادامه‌ی بحث نمی‌بینم

zahedi121
یک شنبه 02 مرداد 1390, 13:59 عصر
سلام
این حرف شما درسته به شرط اینکه مدیر سیستم شما منطقی باشه و ضمنا بشه با ایشون صحبت کرد.
شما در اداره ای کار می کنی که مدیر سیستمش لیسانس زبان داره و فقط به خاطر .... و آشنایی اندک با شبکه شده مدیر سیستم ، حالا می خواهی یک اندیکاتور ساده برای نامه های خودت درست کنی ، برنامه را می برید می فرمایند نمیشه ، سورس را می بری
میگن نه ! ... خب حالا ؟
اگر همه برنامه نویسان میخواستند خودشون را با شرایط سازگار کنند باید همه اسمبلی می نوشتند!

به هر حال ممنون ولی دیگر عزیزان اگر می توانند کمکی به بنده و دیگر دوستان که- می بینید چند تا تاپیک زدند - بدهند خیلی خوب می شود.
سپاسگزارم