PDA

View Full Version : سوال:connect شدن با intenet IP سرور توسط برنامه server socket ساده چگونه است؟

asgharimohsen
شنبه 01 مرداد 1390, 22:33 عصر
سلام خدمت تمامی اساتید گرامی.
نمی دونم که این سوال رو باید تو اینجا مطرح می کردم و یا se به هر حال از همگی عذر می خوام.
یه برنامه server socket ساده نوشتم و سعی دارم با کلاینت به سرور متصل بشم.
2 تا سیستم دارم که روی یکی برنامه ی سرور رو نوشتم و رو یکی دیگه کلاینت رو.
این دوتا سیستم فقط از طریق اینترنت باهم شبکه هستن و من سعی دارم با دادن آی پی سرور به نرم افزار کلاینت به سرور متصل بشم.
آی پی سرور رو از سایتhttp://www.whatismyip.com بدست آوردم اما برنامه کانکت نمیشه
هردو نرم افزار رو روی localhost تست گرفتم و عمل می کرد
برنامه ای رو برای یه شرکت نوشتم و الان شرکت 2 بخش مجزا شده که با هم فقط از طریق اینترنت شبکه هستن و نمی خوام برنامه رو دوباره پیاده سازی کنم اونم اینبار با استفاده از servlet و jsp باز هم باید وقت بزارم که امکانش نیست هم اینکه نمی خوام روی مرورگر اجرا بشه چون پرسنل عادت کردن به برنامم
این قسمتی از کد های منه لطفا راهنماییم کنید.

static void agentRun() {
try {
receveing = false;
s = new Socket("2.176.153.61", 2222);
// System.out.println("connect to the server");
out = new ObjectOutputStream(s.getOutputStream());
out.flush();
in = new ObjectInputStream(s.getInputStream());
flag = true;
} catch (Exception e) {
flag = false;
ta.setText(ta.getText()+'\n'+"Error 3 can not connect");
}
}

javaphantom
یک شنبه 02 مرداد 1390, 12:41 عصر
سلام خدمت تمامی اساتید گرامی.
نمی دونم که این سوال رو باید تو اینجا مطرح می کردم و یا se به هر حال از همگی عذر می خوام.
یه برنامه server socket ساده نوشتم و سعی دارم با کلاینت به سرور متصل بشم.
2 تا سیستم دارم که روی یکی برنامه ی سرور رو نوشتم و رو یکی دیگه کلاینت رو.
این دوتا سیستم فقط از طریق اینترنت باهم شبکه هستن و من سعی دارم با دادن آی پی سرور به نرم افزار کلاینت به سرور متصل بشم.
آی پی سرور رو از سایتhttp://www.whatismyip.com بدست آوردم اما برنامه کانکت نمیشه
هردو نرم افزار رو روی localhost تست گرفتم و عمل می کرد
برنامه ای رو برای یه شرکت نوشتم و الان شرکت 2 بخش مجزا شده که با هم فقط از طریق اینترنت شبکه هستن و نمی خوام برنامه رو دوباره پیاده سازی کنم اونم اینبار با استفاده از servlet و jsp باز هم باید وقت بزارم که امکانش نیست هم اینکه نمی خوام روی مرورگر اجرا بشه چون پرسنل عادت کردن به برنامم
این قسمتی از کد های منه لطفا راهنماییم کنید.

static void agentRun() {
try {
receveing = false;
s = new Socket("2.176.153.61", 2222);
// System.out.println("connect to the server");
out = new ObjectOutputStream(s.getOutputStream());
out.flush();
in = new ObjectInputStream(s.getInputStream());
flag = true;
} catch (Exception e) {
flag = false;
ta.setText(ta.getText()+'\n'+"Error 3 can not connect");
}
}

با هم فقط از طریق اینترنت شبکه هستن

یعنی دارن با protocol Htpp با هم ارتباط برقرار می کنند درسته؟ و شما برنامتون این مسئله رو پشتیبانی نمی کنه. درسته؟

asgharimohsen
سه شنبه 04 مرداد 1390, 01:44 صبح
بله درسته.اصلا قرار نیست برنامه از پروتکلHtpp استفاده کنه
فقط یه سرور سوکت سادست.تو یه شبکه ی محلی که همه با LAN متصل هستن کار میکنه.ساتمون های شرکت باهم فاصله ی حدود 100 متری دارن استفاده از شبکه ی lan هزینه کمی براشون نداره
اما تمام ساختمون ها به اینترنت متصل هستن.فکر می کنم مشکل آی پی های سرور و کلاینتمه.ip ای که سعی دارم بهش کانکت بشم ولید نیست یعنی امکان داره مشکل از این باشه؟

Veteran
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 19:34 عصر
اره ای پی باید استاتیک باشه تا بتونن باهم ارتباط برقرار کنن