PDA

View Full Version : سوال: خواندن تاریخ و ساعت جاری سیستم در هنگام ویرایش بدون قرار دادن تکس باکس یا هر کامپوننت دیگر

bahareh1368
شنبه 01 مرداد 1390, 23:17 عصر
سلام دوستان.یه مشکل برای خواندن تاریخ جاری سیستم داشتم.تو دیتابیسم یه ستون به نام تاریخ ایجاد کردم و زمانی که در پروِِِِژه می خوام ازش استفاده کنم کوئری پروسیجرم رو به نحوی تغییر دادم که فیلد دیت تایم رو به عنوان ورودی از هیچ کامپوننتی نمی گیره.هدفم اینه که وقتی داده ای رو ویرایش می کنم پشت صحنه تاریخ جاری سیستم درون دیتابیس ذخیره بشه و بعد از بایند دیتا گرید آن تاریخ رو درون ستون گرید نمایش بده.لطفا منو راهنمایی کنید.

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 07:59 صبح
خوب مشكلت كجاست؟بعدم منظورت از سيستم جاري چيه؟
به اين كامپوننت هم (http://www.persiadevelopers.com/articles/Persia.NET.aspx) يه نگاه بنداز

bahareh1368
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:06 صبح
منظورم از سیستم جاری سیستم خودمه.میخوام تو فرم ویرایشم هیچ ابزاری برای تاریخ نباشه که بخوام دستی تاریخ را وارد کنم.اما پشت صحنه در زمان ویرایش تاریخ ویرایش از سیستم خودم خونده بشه و در دیتابیس ذخیره بشه و وقتی گریدم رفرش شد تاریخ ویرایش هم در گرید نمایش داده بشه.ممنون دوست من اگه راهنماییم کنی

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:28 صبح
System.Globalization.PersianCalendar pc = new System.Globalization.PersianCalendar();
string date = pc.GetYear(DateTime.Now).ToString() + "/" + pc.GetMonth(DateTime.Now).ToString().PadLeft(2, '0') + "/" + pc.GetDayOfMonth(DateTime.Now).ToString().PadLeft( 2, '0');
Labeldate.Text = date;

bahareh1368
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:34 صبح
این کدی که نوشتی رو باید در global.aspx بنویسم؟میشه برام بگی چطور باید بعد از اضافه کردن ddl مربوطه چیکار کنم؟

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:57 صبح
اين كد تاريخ فارسي بدست مياره نيازي به كامپوننت نداره و براي خود دات نت است،بستگي به نياز شما داره و هر جايي كه نياز دارين ميتونين ازش استفاده كنيد...!

bahareh1368
یک شنبه 02 مرداد 1390, 12:25 عصر
پس من چطوری می تونم اول زمان را از سیستمم بگیرم و بعد با کامپوننت شما تبدیل کنم.من این کد رو توی global.aspx و حتی در کدهای ویرایشم نوشتم اما تبدیل نشد و همچنان در گریدم همون تاریخ میلادی رو نمایش داد

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 12:41 عصر
دوست عزيز مثل اينكه پست هارو نميخوني فقط پست ميزاري من از كامپوننتي استفاده نكردم اون كد از namespace system.globalization استفاده شده است،منم همين كد هم تو BehindCode و هم تو Global نوشتم درست كار ميكرد و تاريخ شمسي نشون ميداد...!