PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد سایت داینامیک

mahdad sepah
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:18 صبح
با سلام خدمت اساتید عزیز:
من دارم یک سایت داینامیک کوچک درست می کنم چون هنوز اول کارم یه سری مباحث را وارد نیستم
آلان بزرگترین مشکلم صفحه مدیریت محتوا است من در قسمت ذخیره اطلاعات در دیتا بیس مشکلی ندارم در زمینه خواندن اطلاعات مشکل دارم که مثلا چه جوری اطلاعات را داخل یک تگ div بندازم؟ از دوستان شدیدا طلب کمک می کنم فقط خواهشا برام با کد یا یک مثال توضیح بدهید بسیار بسیار ممنوننتون میشم

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:30 صبح
بهترين كار اينه كه يه كنترل بذاري و اطلاعاتتو توي اون بريزي كه انتخاب اين كنترل بستگي به مورد استفاده داره كه ميتونه label,TextBoxData Controls,... باشه...!

mahdad sepah
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:53 صبح
بهترين كار اينه كه يه كنترل بذاري و اطلاعاتتو توي اون بريزي كه انتخاب اين كنترل بستگي به مورد استفاده داره كه ميتونه label,TextBoxData Controls,... باشه...!
اطلاعات نمایش داده شده که نمیشه داخل تکست باکس باشه چون کاربر پسند نیست من نمیدونم چه جوری بندازم داخل div

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 10:59 صبح
گفتم به مورد استفاده بستگي داره،بريز تو label و label بذار تو div...!

mahdad sepah
یک شنبه 02 مرداد 1390, 11:29 صبح
ممنونم ازتون
آیا حالا روش دیگری هست که بدون label و تکست باکس این کارو انجام داد؟؟

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 11:34 صبح
هر چيزي كه خاصيت binding داشته شما مي تونيد اطلاعاتتونو بهش براي نمايش متصل كنيد شما بگو ميخوايي چيكار كني تا بتونيم كمكت كنيم...!

mahdad sepah
یک شنبه 02 مرداد 1390, 12:02 عصر
میخوام در صفحه مدیریت محتوا مثلا متن صفحه تماس با ما را وارد کنم و اونو بفرستم به همان صفحه, می خوام بدونم آیا میشه بدون label و textbox این کارر انجام داد و داخل div بندازم متن مورد نظرم را.؟

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 12:08 عصر
ميتونم به بپرسم چرا اينقدر اصراري داري از كنترل ها استفاده نكني؟:متفکر:
به كدوم خصوصيت div ميخوايي اطلاعات بايند كني؟بايد خصوصيتي وجود داشته باشه يا نه...! نه دوست من نميشه!

mahdad sepah
یک شنبه 02 مرداد 1390, 12:35 عصر
من شنیدم میشه به div خاصیت runat server داد ودر page load بیایم به div اطلاعات ارسال کنیم

B@H@2R
یک شنبه 02 مرداد 1390, 13:34 عصر
اینکار رو میتونی با تگ <P> انجام بدی که نتیجش هم دقیقا مثل <div> میشه
این سایت رو ببین اگه منظورت همینه از کد زیر استفاده کن:
http://drsinanasehi.com/FixedProsthesis.aspx

عناوین و متون همه قابل تغییرن

<p id="P_Header_Fixed"runat="server"class="P_Header"></p>

code behind:

P_Header_Fixed.InnerText = "what ever you want";

این کار رو با <div> هم میتونی انجام بدی.
در کل برای نوشتن یا ارسال متن به تگهای HTML باید از خصوصیت InnerText استفاده کنی
اگه سوالی بود بپرس

موفق باشی

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 13:35 عصر
همچين كاري ميشه اما اون اطلاعاتي كه ميتونه دريافت كنه كه خاصيتشو داشته باشه كه بيشتر مربوط به style والا div خاصيتي نداره كه بشه اطلاعاتو بهش متصل كرد...!

mahdad sepah
یک شنبه 02 مرداد 1390, 13:57 عصر
به نظرتان بهترین روش برای کاری که می خواهم انجام بدم چیه؟label؟ یا div؟

Saman Hashemi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 14:22 عصر
به نظر من label بهتره...!

Himalaya
یک شنبه 02 مرداد 1390, 16:22 عصر
سلام

div خاصيتي نداره كه بشه اطلاعاتو بهش متصل كرد
اگه به تگهای html مثل p و div و .. خصوصیت runat=server و آیدی (مثلا ID=myDiv) داده بشه، سمت سرور میشه از خصوصیت myDiv.InnerHtml (واسه زمانی که مقداری که میخوایم بهش بدیم شامل تگهای html باشه و بخوایم مرورگز تفسیرشون کنه) یا myDiv.InnerText (واسه زمانی که متن مورد نظر تگ html نداشته باشه یا داشته باشه و نخوایم تفسیر بشه) استفاده کرد.
البته ایجاد یه سایت داینامیک که بشه کنترل بخشهای مختلف اون رو تو دست گرفت (مثل php Nuke و ... (اگه منظورت از سایت داینامیک این باشه)) ، بحثش فراتر از قرار دادن یه متن تو div و لیبل و این حرفاس. ولی اگه منظور از سایت داینامیک در حد ذخیره اطلاعات تو db و بعد نمایش اون تو صفحه باشه که مثالهای زیادی تو همین سایت هست
اینکه استفاده از کدوم بهتره (asp:label یا div همراه خصوصیت runat یا ...) تو این مورد که از متدها یا خصوصیات خاص asp:label قرار نیست استفاده بشه، طبق این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?274720-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-runat-server-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-html&highlight=) استفاده از دومی بهتره.

mahdad sepah
دوشنبه 03 مرداد 1390, 11:12 صبح
سلام

اگه به تگهای html مثل p و div و .. خصوصیت runat=server و آیدی (مثلا ID=myDiv) داده بشه، سمت سرور میشه از خصوصیت myDiv.InnerHtml (واسه زمانی که مقداری که میخوایم بهش بدیم شامل تگهای html باشه و بخوایم مرورگز تفسیرشون کنه) یا myDiv.InnerText (واسه زمانی که متن مورد نظر تگ html نداشته باشه یا داشته باشه و نخوایم تفسیر بشه) استفاده کرد.
البته ایجاد یه سایت داینامیک که بشه کنترل بخشهای مختلف اون رو تو دست گرفت (مثل php Nuke و ... (اگه منظورت از سایت داینامیک این باشه)) ، بحثش فراتر از قرار دادن یه متن تو div و لیبل و این حرفاس. ولی اگه منظور از سایت داینامیک در حد ذخیره اطلاعات تو db و بعد نمایش اون تو صفحه باشه که مثالهای زیادی تو همین سایت هست
اینکه استفاده از کدوم بهتره (asp:label یا div همراه خصوصیت runat یا ...) تو این مورد که از متدها یا خصوصیات خاص asp:label قرار نیست استفاده بشه، طبق این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?274720-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-runat-server-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-html&highlight=) استفاده از دومی بهتره.
ممکنه یک نمونه با runat server درسایت قرار دهید؟

Himalaya
دوشنبه 03 مرداد 1390, 11:22 صبح
سلام.
نمونه!! تو پست قبل همه چیشو گفتم دیگه. یه div که خصوصیت id و runat اون رو ست میکنی و بعد تو codebehind به خصوصیت innerText یا innerHtml اون مقدار میدی. همین. چیز خاصی نداره که کد بزارم اینجا

mahdad sepah
دوشنبه 03 مرداد 1390, 11:26 صبح
من نمیدونم چه جوری به دیتا وصلش کنم label میتونم وصل کنم:ناراحت:

B@H@2R
دوشنبه 03 مرداد 1390, 12:00 عصر
برای اتصال به بانک نمیتونی مستقیما اینکارو انجام بدی ولی میتونی تو هربار فراخوانی تو یه متغییر بریزی و بعد از اون به div یا P ارسال کنی .
همونطور که گفتم تو لینکی که تو پست قبلیم دادم همینطور عمل شده.

Saman Hashemi
دوشنبه 03 مرداد 1390, 12:05 عصر
خوب ديتا بريز توي myDiv.InnerText ...!