PDA

View Full Version : سوال: مشکل picture boX در فرم MDI

kooroush
یک شنبه 02 مرداد 1390, 11:15 صبح
سلام . من یک فرم MDI دارم که داخلش یک پیکچر باکس گذاشتم . برای این پیکچپر دستور نوشتم هنگامی که فرم ری سایز شد اندازه پیکچر تغییر کنه .. توی فرم معمولی با تغییر اندازه دادن پیکچر به اندازه فرم مشکلی ندارم . اما تو فرم MDI عکی حالت نصفه و هنگ کرده می مونه وقتی ریسایز مس کنم فرم رو...
مشکل کجاست ؟؟

VB]DoEvents

picStretched.Move 0, 0, _
ScaleWidth, ScaleHeight

picStretched.PaintPicture _
picOriginal.Picture, _
0, 0, _
picStretched.ScaleWidth, _
picStretched.ScaleHeight, _
0, 0, _
picOriginal.ScaleWidth, _
picOriginal.ScaleHeight
picOriginal.AutoRedraw = True
picOriginal.PaintPicture picOriginal.Picture, 0, 0, picOriginal.Width, picOriginal.Height

[/VB]

محسن واژدی
سه شنبه 04 مرداد 1390, 10:25 صبح
سلام علیکم
در فرم MDI فقط میتوان PictureBox را در یکی از چهار گوشه فرم align کرد، البته نیاز به کد برای این خاصیت هم نیست چون PictureBox پیش فرض به فرم چسبیده است

موفق باشید

kooroush
سه شنبه 04 مرداد 1390, 23:16 عصر
آگه امکانش هست یک برنامه بزارید که پیکچر باکس با ام دی آی و ریسایز شدن فرم مشکلی نداشته باشه ... ممنونم ..

محسن واژدی
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 00:09 صبح
آگه امکانش هست یک برنامه بزارید که پیکچر باکس با ام دی آی و ریسایز شدن فرم مشکلی نداشته باشه ... ممنونم ..

اگر ممکن است بیشتر توضیح دهید، چون این کنترل نبایستی مشکلی با MDI داشته باشد و وقتی بر روی این فرم ترسیم میشود بدون هیچ مشکلی به بالای فرم می چسبد و همراه با resize شدن فرم picturebox هم تغییر اندازه میدهد

HjSoft
جمعه 21 مرداد 1390, 07:00 صبح
نه منظور دوستمون اینه که این picturebox واسه بکگراند باشه یعنی بکگراند mdi باشه و با resize شدن اندازه اش تغییر کنه

setroyd
جمعه 21 مرداد 1390, 12:03 عصر
اکه به عنوان back ground میخوای از خود property picture فرم mdi استفاده کن !!!!!!!!!!!

محسن واژدی
جمعه 21 مرداد 1390, 15:02 عصر
نه منظور دوستمون اینه که این picturebox واسه بکگراند باشه یعنی بکگراند mdi باشه و با resize شدن اندازه اش تغییر کنه

همانگونه جناب setroyd هم گفتند، اگر منظورتون قرار دادن تصویر در زمینه فرم است، از خاصیت Picture برای قراردادن تصویر در زمینه فرم MID استفاده کنید، چراکه در صورت استفاده کردن از PictureBox برای این منظور که کاملا" هم غیرمنطقی است جایی را برای بارگذاری سایر Child formها نمیگذارد

موفق باشید