PDA

View Full Version : session

md-delphi
یک شنبه 10 مهر 1384, 08:00 صبح
من یه website دارم که میخوام هر کس که عضو از امکاناتش استفاده کنه هر عضو یه username و password داره و سایت من هم صفحات زیادی داره میدونم که باید از session استفاده کنم ولی استفاده از چندتا session تو برنامه رو نمیدونم اگه ممکنه یه sourcecode نمونه معرفی کنید یا یه مثال بزنید
لطفا کمک کنید با تشکر

javad_hosseiny
یک شنبه 10 مهر 1384, 11:27 صبح
الزامی در استفاده از سیشن نیست (هر چند این هم می تونی راهی برای این منظور باشه)
ولی بهتر است از کوکی استفاده کنید و اطلاعات موردنظر خود را (نام کاربری و اسم رمز) را بصورت هش شده در کوکی ذخیره کنید و بالطبع در صفحات مختلف و قسمتهای مختلف متغیر مربوطه (نام متغیر در کوکی) را فراخوانی کنید
نکته: به هنگام خواندن اطلاعات نام کاربری و اسم رمز نکات امنیتی را رعایت کن (بحث injection)
(پیشنهاد می کنم مقاله آقای هوتن القاس پور در بخش امنیت نرم افزار را بخوانی)

md-delphi
یک شنبه 10 مهر 1384, 19:39 عصر
اگه کسی cookie کامپیوترش رو ببنده دیگه با cookie نمیشه کار کرد.
اگه ممکنه روش کار با session رو برای چند کاربر که بطور همزمان از سایت استفاده میکنن را توضیح دهید.
اگه sourcecode نمونه هم معرفی کنید ممنون میشم.
با تشکر

houtanal
یک شنبه 10 مهر 1384, 21:40 عصر
راهنمای کامل PHP رو ترجیحا در فرمت chm از php.net دانلود کن دیکه برای موارد این چنینی به مشکل بر نمی خوری

javad_hosseiny
دوشنبه 11 مهر 1384, 09:49 صبح
لازم به ذکر است که در حالت طبیعی تنظیمات ، در حال پذیرش کوکی هست
ثانیا اگر توجه کنید می بینید که اکثر سایتها از این تکنیک (ثبت کوکی) برای کنترل ورود و خروج کاربران استفاده کرده اند
ثالثا راجع به تنظیمات دستور سیشن که با رجوع به help اش می تونید متوجه بشید ولی این نکته را هم توجه داشته باشید که در برخی از سرورها (که قابلیت تغییر در php.ini را نیز به شما نمی دهند) امکان ثبت سیشن را disable کرده اند

kamkonda
سه شنبه 15 فروردین 1385, 16:09 عصر
سلام
خسته نباشید
می خواستم بدونم می توانید در مورد استفاده از cookie در jsp توضیح بدهید