PDA

View Full Version : سوال: زیبا سازی محیط برنامه

hf.farhadi
یک شنبه 02 مرداد 1390, 21:09 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز
میخواستم در مورد زیبا سازی محیط اکسس و بالا بردن گرافیک برنامه دوستان کمی منو راهنمایی کنن
بعنوان مثال عکس زیر از کتاب اکسس دوست عزیزمون انگوران عزیز گرفته شده (البته با اجازه شما آقای انگوران)
میخواستم نحوه ساختن کامند باتون به این شکلی رو یاد بگیرم . که آیا از عکس استفاده شده یا برنامه های کمکی خاصی استفاده شده

Fatollah_ghazi
دوشنبه 03 مرداد 1390, 15:06 عصر
سلام دوست عزيز
براي ساخت دكمه از برنامه Button Shop 4.14 استفاده كنيد.

hf.farhadi
دوشنبه 03 مرداد 1390, 16:56 عصر
با سلام
دوست عزیز لطف میکنی لینکش رو بزاری و توضیح مختصری در رابطه با کارکردش

Fatollah_ghazi
سه شنبه 04 مرداد 1390, 07:11 صبح
سلام دوست عزيز من خودم ازسايت www.p30download.com (http://www.p30download.com) دانلودش كردم.متاسفانه لينكشو ندارم.

behboodi2000
سه شنبه 04 مرداد 1390, 12:07 عصر
با سلام
ممنون از راهنمائی شما دوست عزیز . فقط می خواستم ببینم دکمه هائی را که در این برنامه ساخته می شود چگونه باید ذخیره کرد و چگونه باید در اکسس استفاده نمود
ممنون از توجه شما

hf.farhadi
سه شنبه 04 مرداد 1390, 20:18 عصر
من تو جستجوی سایت www.p30download.com (http://www.p30download.com/)
گشتم ولی ورژن 4.16 رو پیدا کردم .آیا همون کارایی 4.14 داره ؟ چون توی تبلیغش طراحی دکمه برای وب سایت رو عنوان کرده

hf.farhadi
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 17:32 عصر
با سلام
دوستان لطف کنید در مورد نحوه ذخیره کردن و استفاده اون در اکسس راهنمایی بکنین. ممنون میشم

abdoreza57
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 23:57 عصر
با سلام
اگه سرچ میکرید تو همین سایت در مورد همین مسئله زیاد بحث شده با نرم افزار های مخصوص

behboodi2000
جمعه 07 مرداد 1390, 12:49 عصر
درصورت امكان راهنمائي بفرمائيد ممنون

mehdiqwerty
جمعه 07 مرداد 1390, 13:41 عصر
سلام
فکر کنم بشه از ocx ها هم استفاده کرد

bemilove
جمعه 07 مرداد 1390, 14:25 عصر
شما اول بايك برنامه دكمه ساز دكمه را مي سازيد بعد با فرمت bmp ذخيره مي كنيد.حالا تو اكسس به صورت يك تصوير وارد برنامه كرده وبراي كليك روي اون يك عملكرد رو تعريف مي كنيد......(البته اينو بدونين با تجربه اي ك من دارم حجم برنامهتون با اين كارا زياد مي شه ونتيجه اينكه لود برنامه طول مي كشه)همون دكمه ساده خود اكسس بهتره

Fatollah_ghazi
دوشنبه 10 مرداد 1390, 07:41 صبح
با سلام
دوستان لطف کنید در مورد نحوه ذخیره کردن و استفاده اون در اکسس راهنمایی بکنین. ممنون میشم
سلام
ببخشيد دوست عزيز كه دير جوابتونو دادم .براي نحوه ذخيره كردن 2 عكس از محيط برنامه Button Shop گذاشتم انشااله مشكل حل بشه .زماني كه آيكون خود رو توي برنامه ايجاد كرديد حتما بايد با پسوند bmp ذخيره كني سپس روي اون دكمه مورد نظر خود در اكسس كليك كرده گزينه Pictuer را از منوي propertis انتخاب كرده و آدرس اون عكسي رو كه با پسوند bmp ذخيره شده بديد.
موفق باشيد

hf.farhadi
دوشنبه 10 مرداد 1390, 17:07 عصر
ممنون دوست عزیز
ولی من کامندی که درست کردم به شکل بیضی کشیده بود اما موقع ذخیره کردن و استفاده از عکس ذخیره شده کامند به شکل مستطیل در میاد و در گوشه عکس فضای خالی به رنگ سفید باقی میمونه . علتش چیه؟

میخوام کامندم به شکل پست اول این تاپیک باشه آیا شدنیه؟

bemilove
دوشنبه 10 مرداد 1390, 17:37 عصر
جایی دیدم که اگر فرمت png باشه و در فتوشاپ دورشو پاک کنی وبعد وارد نمایید .درست می شه.....یک راه دیگه اینه که این تصویر را در محیط فتوشاپ اطرافش را هم رنگ زمینه فرم بگذاری..و بعد وارد نمایید.به این صورت که از محیط فرمت یک عکس می گیری بعد اونو وارد فتوشاپ می کنی و رنگ زمینه فرمت را با آیکون قطره چکان انتخاب می کنی حالا اطراف عکس دکمه را با اون رنگ پر می کنی وبا فرمت bmp ذخیره کرده و وارد برنامه می کنی